Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem nem szeretnek a...

Úgy érzem nem szeretnek a szüleim. Jogosan gondolom ezt?

Figyelt kérdés

Valamilyen szinten biztos szeretnek, de úgy érzem hogy a tesómat sokkal-sokkal jobban. :( Pl. amikor elmegyünk vásárolni (én,anyu meg a bátyám) és megtetszik valami ruha akkor nem kapom meg mert már egy csomó van otthon. De ha a tesómnak tetszik meg valami akkor ő megkapja akár 10.000ft-ért is. Pedig neki 2x (ha nem 3x) annyi ruhája van mint nekem. :( Vagy ha anyukám dolgozik és el kéne mosogatni akkor apukám mindig nekem szól. Csak mert hogy én vagyok a lány. Pedig én szinte egész nap tanulok miközben a tesóm csak gépezik és akkor még mosogassak is el. :S Amikor meg rossz jegyet kapok akkor 1 hétig nincs gép, ha a tesóm kap rossz jegyet akkor csak annyi hogy majd kijavítod. De nem javítja ki mert nem is tanul! Most karácsonykor meg anyukámnak dolgoznia kellett és én díszítettem egyedül a fát. Nekem kellett lenyitnom a padlást, felmászni, leszedni a fát és a díszeket. Pedig apukám és a tesóm is otthon volt és kértem is tőlük segítséget de mind2 csak a tévét nézte. :( Fadíszítés után meg még porszívózni is nekem kellett úgy hogy hulla fáradt voltam. Meg amikor a tesóm kicsi volt róla csináltak ilyen baba könyvet rólam meg nem. És a tesómról kb. 10 album is van rólam meg csak 1. Néha nagyon úgy érzem hogy én csak úgy vagyok. A nagy semmiért. Mintha nem is akarnának csak elviselnek. Próbáltam már beszélni velük erről de azt mondták hogy csak beképzelem magamnak. Szerintetek?? Nagyon elszomorít ez a helyzet.

14/L (a tesóm 16/F)


2011. jan. 9. 15:16
 1/10 anonim válasza:
100%
Hát ez borzalmas ...:S ha tényleg így van ahogy mondod..szólj a tanáraidnak.. vagy a barátnőid szüleinek. Nem jó ez így :S
2011. jan. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Dehogy,csak igazságtalanok eléggé : SS

Szerintem ne vedd magadra,állj te is úgy a dolgokhoz..

Vedd te is őket 1-2 hétig semmibe(szinte,csak legyél normális velük,de ne mutasd h szereted őket),és akkor majd ők fognak neked kedveskedni.

Amúgy szerintem szeretnek téged,bár nem ismerem a szüleidet..

2011. jan. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Jogosan gondolod ezt. Próbálj meg beszélni először is anyuddal, de ne hagy d hogyy lerázzon, akaszkodj rá addig, amíg valami megoldást nem találtok.
2011. jan. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szintén ilyen helyzetben vagyok,bár idősebb vagyok nállad és már "beletörődtem",nem foglalkozom ilyenekkel.

Lány létemre,meszelek,fúrok,fát vágok...stb,már szívesen megcsinálom,de a bátyám dolga lenne elméletileg,nah de ő egész nap a gép elött űl.

Szintén édesanyám nem szól rá semmit,mindig én kiabálom le a bátyámat,hogy mozduljon meg stb...

12éves korom óta magamnak veszek mindent,bátyám még egy cipőfűzöt sem vesz a saját pénzéből,nah meg melegítóben is csak Adidas-ost vesz fel aztán megkapom,hogy nekem sokkal több nadrágom van....

Anyukám nem szól neki semmiért,mert kiröhögi,szó szerint,volt egy két durva dolga amiért én régen kirugtam volna a pi...,de már nem szólok semmiért.


Úgymond a családi békéért nem szól a testvérednek,hogy csinálja meg azt vagy ezt,meg tudja,hogy nem is csinálná meg,szerintem.

Téged érettebbnek tart a vásárlás szempontjából és szerinte te megérted,nem "hisztizel",ha nem kapsz semmit.

Kicsit rámenősebben tudasd vele,hogy ez rosszul esik neked,hogy ennyire látványosan megkülönböztetnek téged.

Jobb tanácsom nincs,hisz megpróbáltam én is! (nem sok sikerrel)


Üdv: Pici

2011. jan. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Dehogy, biztosan szeretnek a szüleid! Csak tudod vannak dolgok, amiket a nevelés nagyon erősen befolyásol. Ők még egy teljesen más rendszerben nőttek fel, ahol a nemi szerepek nagyon elkülönültek. Apukád is úgy látja, hogy csak a nő feladata a házimunka, ezért tőled várja el, amikor anyukád nincs itthon. A fiától nem vár ilyesmit. A tanulásban is azért várnak tőled többet, mert nőként csak úgy tudsz majd érvényesülni egy ennyire férfiak uralta társadalomban, ha nagyon okos vagy. Egy nő ugyanis nem végezhet fizikai munkát. A tesód akkor is talál munkát felnőttként, ha összeadni sem tud.

Valószínűleg a tesód sokkal komolytalanabb nálad, ezért foglalkoznak vele úgymond többet, mert ő a problémásabb, rá kell jobban odafigyelni.

2011. jan. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Ez Borzalom..:( szigor aztán bőven van,no meg probléma,egy normális szülő nem így neveli gyermekét...

_Én na helyedbe öngyi lennék vagy odaköltöznék egyik rokonomhoz.

_Szerintem beszélgess elvelük,hiddel előbb utóbb siker


Minden jót,Üdv:P.A.

2011. jan. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak a vicc kedvéért számold össze hogy Neked és a tesódnak hány nadrágja...stb van, tételesen. Ha tudod tartsd számon egy ideig az ő és a Te átlagodat, esetleg mérd h hány órát van a gépnél egy nap és Te hányat. És amikor oda kerül a sor, h de neked több nadrágod van, tárgyilagosan tudsz reagálni, egy hetes gépeltiltásnál is, hogy na de bezzeg...stb. Remélem érted a lényeget. Lehet nem is veszik észre mit csinálnak...
2011. jan. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Egy fokon túl megalázó, ha az embert kímélik és sajnálják. Benned legalább hisznek.
2011. jan. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 ByaByaLady válasza:
100%
Én is pont így érzem magam!!!Ha valamit kérek avval állnak elő,hogy milyen hülyeségeket kérek és hogy örülnöm kéne annak hogy nevelnek...ha egy ember szül egy gyereket az alapvető dolog amit megad neki az a nevelés (etetés,itatás,ruháztatás,addig ameddig ezeket önállóan meg nem tudja tenni).Lehet hogy most egy rossz példát mondok,de ez így van:ha veszel egy kiskutyust akkor az alapvető dolog amit megadsz neki az az ennivaló,télen a meleg és a gondozás.Ezen felül ha veszel neki pl. kutyakekszet,ruhákat (és más ilyesmit) akkor már az nem tartozik bele a kötelező dolgokba,hanem azt szeretetből adod neki.Nos ez így van a szülőknél,gyerekeknél.Ha egy szülő gyerekét ellátja ennivalóval,ruhákkal stb. akkor megadja neki a kötelező dolgokat.Ha pedig vesz neki olyan dolgokat amiket a gyerek kér és nem szükséges,vagy megkíméli bizonyos dolgoktól (pl.takarítás stb.) akkor ezt szeretetből teszi.Tehát ha a szüksegtelen,bár néha fontos dolgokból a szülő meg ad valamit gyerekének,azt jelenti szereti.Viszont ha csak az alapvető dolgokat adja meg neki,azt jelenti kényszerből neveli...Ne figyelj oda szüleidre,mert ha ők sem törődnek veled (már pedig kötelességük) akkor te minek figyelnél oda rájuk?!
2012. márc. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Tudom, 2011-es poszt. Nem akarok kötekedni, de... "Lehoztam a fát, felállítottam, kidíszítettem és fel is kellett porszívóznom. Hulla fáradt voltam." Hát igen, rohadt fárasztó lehetett... :D Még 1 elkényeztetett gyerek...
2017. jún. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!