Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, ti adnátok pénzt a...

Szülők, ti adnátok pénzt a gyereketeknek fogamzásgátlóra?

Figyelt kérdés

Az én szüleim nem adnak.

Nem kapok zsebpénzt sem, 1 ft-om sincs. Barátom fizeti jelenleg, de elég drága, elég nehezen tudja összehozni.. Így nyáron könnyebb, mert megyek dolgozni, de ebből a pénzből kell vennem pl ruhákat is, mert már 2 éve nem vettem...


A szüleim hajthatatlanok. De miért? Ti sem adnátok a gyereketeknek erre pénzt?


17/L


2012. aug. 1. 13:29
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
100%

13 éves koromban valamilyen hormonzavart állapítottak meg, amire amúgy fogamzásgátló hatású készítményt írtak fel.

A fogamzásgátló hatására nem volt szükségem 16 éves koromig, de kb akkorra már le is állították, mert kikezeltek.

Amikor a szüleimnek szóltam, hogy kellene, akkor annyi volt az össz probléma, hogy csak másik településen voltak hajlandóak megvenni, mert mit szólnak a szomszédok...áhh :)

Nekem végül is mindegy volt, hogy honnan van, csak legyen.

2012. aug. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
88%

Nekem a szüleim fizetik még most is (22 vagyok) mivel sajnos nem találok magamnak munkát. Amint találnék, fizetném magamnak. Ez nállunk nem is volt kérdés. Mondtam édesanyámnak h gyógyszert szeretnék szedni. Eljött velem a dokihoz, megvette a gyógyszert. Amit én szedek az kb 5ezer 3 hónapra. Jah azt mondtad h ment a hasad a gyógyszer mellett?? Próbáltál másikat iratni??

Sosem értettem azokat a szülőket akik azzak vannak h " ha csinálja akkor oldja meg a védekezést is.". De ha tudják h nincs miből. azt meg ők sem gondolhatják komolyan h majd most akkor legalább nem szexelnek. Maximum ha máshogy nem tudják megoldani akkor megszakításosan és akkor egyszercsak nagymami meg nagypapi lesz a "kedves" szülő. Ebben mi a jó??

Ha nekem lányom lesz ha fiam, ha anyagilag megtehetem, meg fogom neki venni a gumit, gyógyszert.

2012. aug. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
79%

Anyukám mindég megvette. Minden alkalommal 3 honaposat vett. Mikor óvszert használtunk azt is anyukám vette, pedig akkori párom dolgozott is. Inkább én is megvenném a lányomnak, nehogy valami baj legyen.

25N

2012. aug. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
100%
én adnék, egy alapvető dolog, legalábbis részemről. nekem sem adtak a szüleim, a latexre allergiás voltam, így csak a fogamzásgátló maradt megoldásnak. De nekem anyámék még ruhára sem adtak, se osztálypénzre, se semmire. Mindent nekem kellett megoldanom,pedig nem álltak rosszul anyagilag,és nem egy 10 ezer ftos gyógyszerről volt szó... a pasim meg nem akarta, hogy fogamzásgátlót szedjek,így nem vette meg. lényegében nem is miatta akartam szedni,hanem magam miatt... de egy biztos, az én lányomnak nem kell könyörögnie majd semmi ilyen ügyben, mert én leszek az,aki elviszi a nőgyógyászhoz, és elbeszélget majd vele meg a fiújával ez ügyben. Csinálják, de ésszel, s ha az kell, akkor én megveszem, mert idő előtt nem akarok nagymama lenni. (főleg ha a lányom is latex allergiás lesz,mint én)
2012. aug. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
100%
Adnék. Mert nyilvánvalóan félteném a lányomat. Mondjuk örülnék ha a felét a fiú szülei állnák. De ha esetleg teherbe esnél, akkor kivágnának az utcára, hogy akkor menj és keresd meg az eltartására valót?
2012. aug. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
84%

Így lehet jó kis szexuális gátlásokat nevelni a gyerekekbe,hogy úgy állítja be a szülő mintha valami káros szenvedély,vagy bűn lenne.

ha cigire vagy bulira,alkoholra,szórakozásra kell akkor még helytálló ez a duma,hogyha annyira akarod akkor keresd meg r a pénzt. De fogamzságtlásra nevetséges,nem tudom,lehet azt gondolják ha ők nem veszik meg,akkor nem is szexeltek.


Én nem értek egyet azzal,hogy a kamaszok nagyon korán 13-14 évesen elkezdjék a szexuális életüket,de 17 évesen teljesen természetes a szex,néhány ember már átesett a ló tulsó oldalára.jellemzően azok,akik ilyen-olyan okokból férfit/nőt sem láttam 20-22 éves korig,és szeirntük így csak ez lehet a helyes. Pedig a legtöbbnek lehetősége sem volt szexelni,utána meg verik a mellüket meg itt fényeztetik magukat :D talán a szüleid is ilyenek voltak.

2012. aug. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
63%
Hányszor kérdezed ezt még meg? Minden hónapban írsz egy ilyen kérdést? (Bár haladás, hogy most már engednek dolgozni a szüleid)
2012. aug. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
39%

Akkor ruhák helyett fizesd abból. Kétlem, hogy annyira ne lenne ruhád, hogy levásik rólad mind.

Nekem nem lenne pofám a párom előtt új ruhában villogni, miközben ő fizeti a gyógyszerem.

Amúgy én elvi okokból nem fizetném a lányomnak. Mert gyógyszerellenes vagyok. Az én jóváhagyásommal és az én pénzemből nem fogja magát ilyen vacakkal mérgezni.

2012. aug. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
55%
38. És ha latexalergiás?? A többi módszer meg bizony nem annyira biztonságos mint ez a kettő. Akkor inkább csináljanak neked unokát??
2012. aug. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
32%

Egyszerűen nem értem, ez miért a szülők dolga? Aki még gyerek, ne szexeljen, ha nem tudja biztosítani annak a biztonságos hátterét. Engem meg senki ne fenyegessen, ha nem adok rá pénzt, nem védekezik. Ez milyen hozzáállás már? (több helyütt olvastam) Ha teherbe esik, a maga életével tol ki, mert én biztos nem fogom helyette nevelni a gyereket. Ha nem tudja a zsebpénzéből, diákmunkából kipengetni, akkor én mire fel fizessem? Eleve nem nézném jó szemmel, ha fiatalon szexel, hát még hogy nekem esik, hogy mi van nagyi akarok lenni? Visszakézről kapna egy orbitális nagy pofont!

Soha nem lett volna pofám a szüleimmel fizettetni az ilyet. Ha persze adnak havi x összeget zsebpénzre, és abból kisakkozza, akkor oké, de hogy azon felül én fizessem a szexelését, különben teherbe esik (vagy teherbe ejti a barátnőjét)? Hát nevetséges!

2012. aug. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!