Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, ti adnátok pénzt a...

Szülők, ti adnátok pénzt a gyereketeknek fogamzásgátlóra?

Figyelt kérdés

Az én szüleim nem adnak.

Nem kapok zsebpénzt sem, 1 ft-om sincs. Barátom fizeti jelenleg, de elég drága, elég nehezen tudja összehozni.. Így nyáron könnyebb, mert megyek dolgozni, de ebből a pénzből kell vennem pl ruhákat is, mert már 2 éve nem vettem...


A szüleim hajthatatlanok. De miért? Ti sem adnátok a gyereketeknek erre pénzt?


17/L


2012. aug. 1. 13:29
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
100%
Én kifizetném a felét. Szerintem úgy kéne, hogy egyik felét a lány, másik felét a fiú fizeti.
2012. aug. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
96%
Ez kábé a legnagyobb hülyeség, amit eddig életemben hallottam. Azt tudják (gondolom), hogy szexeltek, de a védekezésre nem adnak pénzt... őrület, elemi dolog lenne! Megkérdezném a helyedben, hogy ennyire szeretnének már nagyszülők lenni?!
2012. aug. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
100%
Igen adnék pénzt.Nekem apu vette az óvszert,aztán felváltva vettük a párommal mikor mindketten melóztunk.
2012. aug. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
100%
Én is épp erre gondoltam, hogy inkább akarják majd a pelenkát meg a babakocsit fizetni? Hát Hajrá!
2012. aug. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
56%

Én 18 éves koráig biztosan adnék zsebpént a gyerekemnek.

Az alapvető szükségleteit fedezzük itthon (enni- innivaló, normál ruhák, tisztálkodószerek stb.).

De ha pl. jobb telefonra, márkásabb farmerre vágyik, akkor azt vagy spórolja össze, vagy keressen valami kis melót magának (én nyáron zöldségesnél és szuvenírboltban dolgoztam anno).

Nekem a fogamzásgátló is ez a kategória.

2012. aug. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
81%
Ezt nem mondod komolyan?! De miért nem adnak? Mármint,ha nincs anyagilag keret rá,az oké, de a szülőnek is van még felelőssége feléd,hiszen csak 17 éves vagy! Nekik is érdekük nyilván,hogy ne ess teherbe... :S :S Egyébként helyesen gondolkodsz,hogy védekeztek. Ha drága a tabletta,akkor váltsatok óvszerre,az olcsóbb egy kicsit. De nekem ez sokkoló,hogy a szülők nem segítenek bele,legalább egy kicsit. Örülniük kéne,hogy felelősségteljesen gondolkodsz... én adnék. Mindenképpen,amíg nem a saját lábán áll,egy ilyenben előbb támogatnám,mint mondjuk abban,hogy partykon igyon el ezreket,ez az egészségről szól!
2012. aug. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
91%

Én adnék, mert ez fontos dolog, persze, ha lenne saját fizud, akkor nem, de egyébként igen, és örülnék, hogy ilyen felelősségteljes lányom (és barátja)van!

Egyébként anyagilag megtehetnék, hogy adnak? Mit mondanak miért nem adnak rá pénzt? Kíváncsi lennék, ha egyszer azzal állítanál haza, hogy terhes vagy, akkor mi lenne a reakció??

2012. aug. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
35%
Hát figyelj, ha nincs pénzed gyógyszerre miért idézeted el? Vagy old meg továbbra is a pàroddal... Én akkor kezdtem el szedni mikor nem dolgoztam . Tisztaztam a párommal, akkor szedem ha tudja fizetni, hisz nem csak az én érdekem. Ahogy lett munkám kb 1 Év múlva, azóta én fizetem. Soha nem vertem a szüleimre hogy fizessék. Nem az ő feladatuk. Ha érettek vagytok a szexhez állják csak a költségeket....
2012. aug. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
83%
Mit mondanak miért nem adnak? Miért nem kapsz zsebpénzt?
2012. aug. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 A kérdező kommentje:

Nagyon is megtehetnék anyagilag, jól állunk. De szerintük ha már csinálom, valahogy szedjem is össze rá a pénzt.

Azért szedem, mert allergiás vagyok a gumira (több márkát, latexmenteset is próbáltunk), illetve 1x ki is lyukadt, így ez lett a megldás.

2012. aug. 1. 13:41
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!