Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családotok (apa-anya-gyerekek)...

Családotok (apa-anya-gyerekek) lakik együtt szellemi fogyatékos rokonnal? Nem teszi ez tönkre a családi életet, idillt? Hogy bírjátok?

Figyelt kérdés

Feleségemnek van egy szellemi fogyatékos testvére, amolyan Forrest Gump. Össze kell költöznünk vele, de félek szétzilálja ez a változás családunkat, hiszen én is és gyermekeink így is nehezen viselik a helyzetet.

Eddig gyerekeink miatt is lemondtunk sok mindenről, de ezentúl napi 24 órában... A gyerekek legalább óvodába iskolába járnak...



#család #összeköltözés #együttélés #lakhatás #szellemi-fogyatékos #értelmi-fogyatékos
2012. júl. 25. 23:30
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
34%
Nekem is van egy beteg kishúgom, én már külön élek a saját családommal, felnőttem. ABSZOLÚT visszataszítónak érzem, amit most írtál, Ő is EMBER! Előbb repülne a gyermekem apja, minthogy elgondolkodjon azon, hogy mi lenne, ha kishúgommal össze kellene költöznünk!
2012. júl. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim válasza:
69%

Nálunk nem, de a barátnőméknél igen.

Sokszor voltam náluk és semmi probléma nem volt. Ő is szeret mindenkit és mi is őt. Nagyon jó lelkű ember.

Kétlem, hogy szétzilálná a családotokat...

2012. júl. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
46%
A hozzáállásod fogja szétzilálni a családot, nem a fogyatékos testvér.
2012. júl. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
61%

Jó tanácsot nem lehet adni, én nem vállalnám be, de ezt a döntést a feleségednek kellene meghozni magától!

Neki kellene, hogy az anyai ösztöne felülkerekedjen e testvéri szeretetén. Mert ebben az esetben (még akkor is, ha esetleg a Forrest Gump egy kicsit túlzás) a kettő nem fér meg egymás mellett!

Más meglátogatni néha, vagy gyakran, és más együtt lakni vele!

2012. júl. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
51%

Néha meg kell keményíteni a szívünket, egy ilyen ember állandó jelenléte meg tudja nyomorítani az egész családotok életét, ezért te felelősségteljesen ragaszkodj hozzá, hogy intézetben kerüljön elhelyezésre, azzal is áldozatot hoztok, hogyha anyagilag támogatjátok.


Mondd meg feleségednek azt, hogy azt is nehéz elviselned, hogy néha ünnepnapokon vagy hétvégén fogyatékos testvére nálatok töltsön pár napot, de ezt még hajlandó vagy elviselni, de ezzel is nagy áldozatot hozol.

2012. júl. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
60%
Semmi baja nem lesz a gyerekeknek, ha tanulnak egy kis toleranciát, ha már az apjukból hiányzik.
2012. júl. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
73%
Mekkora szentfazék itt mindenki, látszik, hogy soha nem kellett még fogyatékos emberrel együtt élnetek, ellátnotok..
2012. júl. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
43%
1 vagyok! Te beszélsz nekem itt a szentfazékosságról? Tudd meg rengeteget segítek abban, hogy jobb legyen a húgomnak, laktam vele együtt.
2012. júl. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
94%

Ez attól függ, hogy milyen problémája van az illetőnek. Ahogy mondták ha csak kicsit visszamaradott agyilag, egy kisgyerek szintjén van, down kóros vagy hasonló, az teljesen más mint az, ha esetleges fenyegeti a saját és az egész család épségét. Gondolok itt arra, hogy vannak elborult pillanatai, amikor képes rágyújtani a családra a házat az éjszaka közepén.

Természetes, hogy mindkét esetben ember az illető, de sajnos van olyan helyzet, amikor valaki non stop felügyeletet, akár hosszadalmas vitákat igényel, hogy lebeszélje az ember arról, hogy kitépje a kisgyerekem szájából a cumit, ne bántsa, vagy mit tudom én. Igen is tudomásul kell venni, hogy vannak ilyenek és erre bizony rámehet egy család élete!

2012. júl. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
90%
Milyen szinten fogyatékos a feleséged testvére? Nem mindegy, hogy enyhe értelmi fogyatékosról beszélünk, vagy súlyosról. Az enyhe, sőt valamikor a középsúlyos értelmi fogyatékos sem igényel 24 órás figyelmet. Írhatnál picit erről a testvérről!
2012. júl. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!