Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim miatt elveszítem a...

Szüleim miatt elveszítem a párom mit tegyek?

Figyelt kérdés
hát hosszú és bonyolult a történet de egyszerűen annyi hogy mi az átlagnál jobban élünk (anyagilag) és a szüleim nem csak hogy merev határozott életmódot élnek ahol a műveltség az első de imádnak embereket kibeszélni a hátuk mögött stb. én viszont ennek az ellentéte vagyok... míg a páromék józan paraszti életmódot élnek ráadásul napról napra. ez miatt rengeteget veszekszünk de nagyon szeretjük egymást... viszont most lett egy kutyánk aki többet jelent a családomnak mint én ha ő beteg akkor kiadnak rá 70ezret (legutóbb ennyit kelett) én most elkaptam egy vírust és nem kapok rá semmien gyógyszert... párom utálja a szüleimet és a kutyát, de én értésére adtam hogy nem a kutya tehet erről de annyit mondott hogy egy 17 éves álmodozó kislány vagyok akivel nem lehet szót érteni + el vagyok kényeztetve stb. segítsetek mit tegyek? (hozzá teszem hogy rettentő rossz a kapcsolatom a családommal). a sok vita miatt megromlott a kapcsolatunk bár nagyon szeretjük egymást.. teljesen tanácstalan vagyok segítsetek
2012. júl. 20. 12:25
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
61%
Már válaszoltam csak a barátnőm példáját szeretném leírni. A férjének aki 10 éveel idősebb is,érettségije van,barátnőm jogász.10x annyit keres,mint a férje.A férj eljárogat minden héten ide-oda,sport,haverok,meccs,ilyesmi. A lány pedig otthon ül,mert ha bármit is szeretne csinálni,a férje kiakad,hogy nem igaz,hogy ennyit nem bír otthon maradni,minek megy,nem kell az neki,stb. Egyszerűen lelki terrorban tartja,csak azért,mert nem neki van jobb egzisztenciája.Ezt persze nem ismeri be,csak folyton puffog,pedig szegény lány annyira küzd,hogy ne érzékeltesse a férjjel,hogy már letagadja a fizuját is. De a férfiakba bele van kódolva,hogy ők legyenek "felsőbbrendűek".Ha ezt fenyegetve érzik,akkor szerintem nincs megoldás.
2012. júl. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
utolsó előttine: azért utálja a párom a szüleim mert a szüleim kiskoromban nem engedtek sehová sem a bölcsibe meg oviba is csakis az ovónő melett lehettem mielőtt olyan "utca gyerek" lennék mint mások vagyis elzártak a külvilágtól... nem játszott velem senkise babázósat meg stb. meséket sem néztem soha sem mert anyám ragaszkodott hozzá hogy amikor ő tv-zik ott legyek melette így figyelve mit tevékenykedem (a vad angyalt néztük), egyrészt ezért mert nincs "gyermekkorom szép emléke" másrészt mert a szüleim imádnak pletykálkodni és másokat lealázni.. anyu a haverjainak sűrűn meséli skype-on: "jaj ne is mondd, a lányom pasija.. egyre szörnyűbb az a paraszti életmód a modortalanság a tanulatlanság, bárcsak olyan pasit választana aki kész diplomata eszes okos és előkelően udvarias..." szóval azt hiszem ez sokat mondd
2012. júl. 29. 11:56
 23/25 A kérdező kommentje:
meg parancsolgatnak neki is.. XY legközelebb nem akarom meglátni hogy feküdtök a kanapén a lányommal! XY menj fel amíg mi vacsorázunk ha te nem akarsz enni! XY vidd el a lányommal sétáltatni a kutyát!!! STB.
2012. júl. 29. 11:57
 24/25 anonim ***** válasza:

Szerintem nem baj, hogy nem lettél utcagyerek. Egyszerűen féltettek, ennyi az egész. Én sem engedném az óvodás gyerekemet az utcán csatangolni. Minket még ki lehetett engedni, de manapság? Vagy akkor, amikor te voltál kicsi? Kizárt...

Ők csak jót akarnak és akartak neked, csak nem fogod fel. Majd később talán... ha már felnősz.

2012. júl. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
én simán kiengedném, párom is ott nőtt fel jó formán, nem azért mert nem engedték hanem mert hát nem tudom, nem zavarta a szüleit ha csatangol csak annyi volt a kikötés hogy: ne lopjon ne drogozzon. sőt 10hónapot 8kerben töltött, és már szinte tök olyan mint ők persze tartva magát a kikötésekhez... határozott harcias utca srác és ez nekem nagyon is tetszik
2012. júl. 30. 11:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!