Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a szüleim...

Mit tegyek, hogy a szüleim abbahagyják a cigizést?

Figyelt kérdés

Már próbáltam rájuk hatni azzal, hogy mennyire káros magukra nézve is, stb.

Amúgy mindketten cigiznek, fejenként 2 dobozzal szívnak el!

Most már nagyon elegem van, mert rosszul vagyok a cigifüsttől. Konkrétan köhögök, nem tudok már olyan mély levegőt venni, mint régen, kifulladok, ha felmegyek 1 lépcsőn, pedig én próbálnék sportolni, de így nem nagyon megy... Szinte egész nap a cigifüstöt szívom...

Orvos beszélt már anyával, konkrétan a bőrgyógyászom. Ekcémás vagyok, az arcom 2 oldalán nagy gyulladt pattanások vannak. A doki szerint mindkettő a dohányzás miatt van. Behívta anyát, elbeszélgetett vele, de semmi sem változott.. Nekem meg ugyanúgy kb rohad a bőröm, az ekcéma miatt, és pattanásos az arcom...


Szóval már nagyon elegem van ebből. Az sem segített, hogy csináltak nekem egy felső emeletet (mondjuk nem a cigi miatt kaptam, hanem mert "kinőttük" az alsó szintet, húgom miatt), mert ugyanúgy feljön ide a füst, meg ha lemegyek az alsó szinte, akkor kb egy füsttengerbe megyek...

Ráadásul tök büdös is vagyok tőle.


Mit tegyek? Már tényleg annyira elegem van, hogy el akarok költözni...


2012. júl. 15. 20:30
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Félreérthetően fogalmaztam, nyilván nem az ekcéma miatt vannak pattanásaim, hanem a cigifüsttől.
2012. júl. 15. 20:32
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Megbeszéled velük, hogy kint cigizzenek. Vagy elmész. El is mehetsz pár napra, h lássák komolyan gondolod.
2012. júl. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Ha 18 múltál, akkor ülj le velük beszélni, hogy vagy a cigi megy, vagy te. Az egészséged mindennél többet ér! Hihetetlen, hogy ennyire nemtörődöm emberek vannak – ugyanúgy teletömnek a mérgeikkel, mint magukat.
2012. júl. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Volt, hogy megkértem őket szépen, hogy cigizzenek kint, de ők nem fognak télen kint fagyoskodni, nyáron meg megsülni, csak mert én hisztizek a cigifüst miatt. Próbáltam már kicsit csúnyábban is kérni, volt belőle 1 nagy veszekedés, de semmi változás.


16 vagyok.

2012. júl. 15. 20:37
 5/29 A kérdező kommentje:
Igazából nagyon szívesen elmennék több napra, csakhogy itthon vannak az állataim, akikre én figyelek, én foglalkozok velük. Így miattuk muszáj itthon lennem legalább 3 órát naponta...
2012. júl. 15. 20:37
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Függők. Nem fognak leszokni. Az meg, hogy te kényelmetlenebbé akarod tenni a dohányzást, borzasztóan sérti őket. Nálunk pl be lehet csukni a szobák között az ajtót, szóval nem annyira jön be a füst. Kabátot, cipőt csak a szobában tartom. Szerencsére már megtehetem ,hogy napközbn fürödjek, így nem leszek azonnal bagószagó. Nem fognak megváltozni, mert a cigi fontosabb nekik, mint a gyerekük.
2012. júl. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Hát itt nem lehet becsukni, mert legtöbbször a nappaliban cigiznek, onnan vezet felfelé a lépcső, szóval jön ide fel szépen, max a szobám ajtaját tudnám becsukni, de hát azzal se mennék sokra.


A ruháim is büdösek, mert anya vasalás közben is cigizik, mindig lóg a cigi a szájukból...

2012. júl. 15. 20:44
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég nagy paraszt szüleid vannak!

Mondom ezt úgy hogy én is dohányoztam régen , aztán leszoktam nagyon nehezen.

Simán tudtam régen kint cigizni, ha tél volt felöltöztem, nyáron meg 5 percet kibírtam a napon.

2012. júl. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
58%
Nálam a bátyám és anyám cigizik... DE mind a ketten kint szívják. Magyarázd nekik el utoljára és ha nem változnak csapd ki újra vitát. Én helyedben elköltöznék 1 rokonhoz, ha tetszik nekik, ha nem.
2012. júl. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Nem tartjuk a kapcsolatot a rokonokkal, a barátomhoz tudnék költözni, de úgyis hazahozatnának....
2012. júl. 15. 20:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!