Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a szüleim...

Mit tegyek, hogy a szüleim abbahagyják a cigizést?

Figyelt kérdés

Már próbáltam rájuk hatni azzal, hogy mennyire káros magukra nézve is, stb.

Amúgy mindketten cigiznek, fejenként 2 dobozzal szívnak el!

Most már nagyon elegem van, mert rosszul vagyok a cigifüsttől. Konkrétan köhögök, nem tudok már olyan mély levegőt venni, mint régen, kifulladok, ha felmegyek 1 lépcsőn, pedig én próbálnék sportolni, de így nem nagyon megy... Szinte egész nap a cigifüstöt szívom...

Orvos beszélt már anyával, konkrétan a bőrgyógyászom. Ekcémás vagyok, az arcom 2 oldalán nagy gyulladt pattanások vannak. A doki szerint mindkettő a dohányzás miatt van. Behívta anyát, elbeszélgetett vele, de semmi sem változott.. Nekem meg ugyanúgy kb rohad a bőröm, az ekcéma miatt, és pattanásos az arcom...


Szóval már nagyon elegem van ebből. Az sem segített, hogy csináltak nekem egy felső emeletet (mondjuk nem a cigi miatt kaptam, hanem mert "kinőttük" az alsó szintet, húgom miatt), mert ugyanúgy feljön ide a füst, meg ha lemegyek az alsó szinte, akkor kb egy füsttengerbe megyek...

Ráadásul tök büdös is vagyok tőle.


Mit tegyek? Már tényleg annyira elegem van, hogy el akarok költözni...


2012. júl. 15. 20:30
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős a helyzet, én például reggel hatnál tovább nem is tudok aludni a cigifüst miatt. Amikor a szüleim felkelnek, rögtön rágyújtanak és a cigifüst át jön az ajtón(vagy is a réseken) sajnos nem lehet szólni nekik, mert lekiabálnak és megsértődnek. Azt mondják, hogy ők nem gyújtanak rá a szobámban, úgy hogy ne nyavalyogjak...Nem értik meg, hogy bejön ettől függetlenül. Ha sikerül valahogy leszoktatnod őket, oszd meg velem is kérlek. :) Ugyanis nekem még három évet velük kell töltenem.
2012. júl. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Igazából nem is leszoktatni akarom őket, mert úgyse fognak. Csak legyenek már tekintettel rám, szerintem nem normális, hogy 16 évesen kifulladok, ha felmegyek a lépcsőn.. :S
2012. júl. 15. 20:57
 13/29 anonim ***** válasza:
Kérdező, ahogy magad is látod, valami józan kompromisszum kellene... nincs egy használaton kívüli kéményetek, ahova aránylag kis beruházással be lehetne kötni egy füst-elszívót?
2012. júl. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Családsegítőt nyaggasd evvel akkor szerintem. Ilyet nem csinálhatnak, hogy károsítják az egészségedet. Ha kell menj el tüdőszűrőre is csak előtte ne igyál tejet! :-)
2012. júl. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Előző, valóban a kérdező azt is megteheti, hogy bemegy a gyámügyre, és kérvényezi az intézeti elhelyezését, joga van hozzá... csak hát összességében nem biztos, hogy jól járna vele, még akkor se, ha a dohányfüst ott sokkal kevesebb lenne... vannak az életnek más területei is.
2012. júl. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Reménytelen én is próbáltam lebeszélni őket, de a végén csak az segített, hogy én elköltöztem. Vár rád két kemény év...
2012. júl. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Nálunk is így ment és így megy a mai napig is...Sajnos nem tudtam 22 év alatt annyira menni, hogykávé letegyék. Reggel, délben, este, kv mellé, víz mellé, örömkor, bánatkor...

Már nem lakom otthon, de ha a környezetemben rágyújtanak, azonnal otthagyok csapot-papot. Eleget mérgeztek már...

2012. júl. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Ez olyan nekik mint másnak a kábítószer.Semmit nem tudsz ez ellen csinálni.Ehhez elvonóra kéne járniuk.Talán valami kompromisszumot kéne kötnöd velük bármivel kapcsolatban


Most mondok egy sablon dolgot: Ha ők abbahagyják a cigizést akkor jobban fogsz tanulni


Bár nem hiszem hogy ez segítene

2012. júl. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Vagy legalább ne dohányoznának a lakásban, mert leszokni úgyse fognak.
2012. júl. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Utolsó, akkor hol dohányozzanak, ha nem a saját lakásukban? Amikor elkezdődött ez a közterületi-munkahelyi dohányos-üldözés, tökéletesen előre látható volt, hogy kontra az emberek otthon fognak még többet dohányozni... már vannak számok, ás hát úgy néz ki, hogy amíg az emberek a munkahelyükön töltik a legtöbb időt (amikor nem alszanak) általában, a dohány-fogyasztás mindösszesen valami 2%-nyit csökkent összesen... törvényhozóink "végtelen bölcsességének" az eredménye, hogy otthon dupla annyit szívnak...

Ez van...

2012. júl. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!