Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a szüleim...

Mit tegyek, hogy a szüleim abbahagyják a cigizést?

Figyelt kérdés

Már próbáltam rájuk hatni azzal, hogy mennyire káros magukra nézve is, stb.

Amúgy mindketten cigiznek, fejenként 2 dobozzal szívnak el!

Most már nagyon elegem van, mert rosszul vagyok a cigifüsttől. Konkrétan köhögök, nem tudok már olyan mély levegőt venni, mint régen, kifulladok, ha felmegyek 1 lépcsőn, pedig én próbálnék sportolni, de így nem nagyon megy... Szinte egész nap a cigifüstöt szívom...

Orvos beszélt már anyával, konkrétan a bőrgyógyászom. Ekcémás vagyok, az arcom 2 oldalán nagy gyulladt pattanások vannak. A doki szerint mindkettő a dohányzás miatt van. Behívta anyát, elbeszélgetett vele, de semmi sem változott.. Nekem meg ugyanúgy kb rohad a bőröm, az ekcéma miatt, és pattanásos az arcom...


Szóval már nagyon elegem van ebből. Az sem segített, hogy csináltak nekem egy felső emeletet (mondjuk nem a cigi miatt kaptam, hanem mert "kinőttük" az alsó szintet, húgom miatt), mert ugyanúgy feljön ide a füst, meg ha lemegyek az alsó szinte, akkor kb egy füsttengerbe megyek...

Ráadásul tök büdös is vagyok tőle.


Mit tegyek? Már tényleg annyira elegem van, hogy el akarok költözni...


2012. júl. 15. 20:30
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Nálunk mindenki ki tud menni az erkélyre vagy a ház elé, a LAKÓTELEPEN ahol többnyire nem valami észkombájn és zsenialkalmazkodó emberek vannak...
2012. júl. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Hogyne, amíg a felette/mellette lakó nem lázad be, hogy az erkélyről hozzá, az ő lakásába viszi be a szél a füstöt... tele vannak az internetes fórumok is ilyen poblémázgatásokkal...
2012. júl. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Kertes házban lakunk. De így sem mennének ki soha.. Meg mondjuk akkor az egész napot kint tölthetnék, egyik cigit eloltják, gyújtják is a másikat.
2012. júl. 16. 10:55
 24/29 anonim ***** válasza:

Látod Kérdező, ilyesmi a baj... én pl. ha programozok, akkor közben láncdohányzom, így működik a dolog. Ha kirohangásznék közben, akkor soha nem készülne el a munkám, és éhendöglenék előbb-utóbb... tehát ez nem látszana megoldásnak...

Ezért javasoltam már az éjjel valami elszívó-félében gondolkodást...

2012. júl. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem a hülye dohányosoknak kellene felfogniuk, hogy az ő szokásuk nem normális, rohadt egészségtelen a környezetükre nézve is, szóval nekik kell alkalmazkodniuk. Undorító dolog, hogy az egészségét védő nemdohányzónak kell bujkálnia, mert jön a füst jobbról-balról. Őrület...
2012. júl. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Bizony előző, nem könnyú az antinikotinista aktívkák sorsa, a saját birtokán belül már nem tudják tovább üldözni a nyilvánvalóan galád, gaz, hülye dohányost... de odáig sajnos elég sikeresen üldözték, ezen is szív most a Kérdező... a kétszer annyi hazavitt cigarettán...
2012. júl. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Évek óta ennyit szívnak. Anya nem dolgozik, apa éjjel dolgozik csak, de ott is tud cigizni.
2012. júl. 16. 13:57
 28/29 anonim ***** válasza:

Nézd Kérdező, az a furcsa, hogy amellett, hogy én is erős dohányos vagyok, és elvből vagyok az két évtizede, a te problémádat is megértem, mert hát gyerekkoromban meg érintett ez a dolog úgy, mint most téged... és megmondom őszintén, én abszolút sikeres kampányt folytattam, adtam anyámnak egy ultimátumot, hogy vagy ő leszokik, vagy én szokok rá, mert akkor legalább élvezni is akarom, ha már füstben élek... teljes siker volt:)


Anno még értekezletek közepén is nagy divat volt dohányozni, és a hajdan volt kerületi KISZ bizottság értekezletét is egyszerű volt füstben elviselhetővé tenni, beültem 2 Csongor-szivarral (16 voltam:)) és elpöfékeltem... és a nagy dohányzók fuldokolva könyörögtek szünetért... onnantól kedve már csak szünetekben gyujtott rá, aki akart, ez ilyen egyszerű:)

De az egy más helyzet volt, akkor egyfelől a társadalmi-gazdasági szisztéma is más volt, másfelől a dohányosok voltak fölényben, a dohányzás volt a divat, világszerte. Ma már nem csinálnék meg ilyeneket, és aki velem akarná, annak se jönne be...

2012. júl. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:

Mondtad hogy vannak állataid.

Lehet hogy morbid kicsit, de ha az egyik állatod beteg lesz ne adj siten kimúlik szegény pára akkor a szüleid is észbekapnak hogy az a pár doboz órákkal,napokkal,hetekkel,sőt évekkel rövidítheti az életüket.Nem ők mondják meg hogy 40-50 vagy 60 évesen halnak meg tüdőrákban...

Le lehet pontozni,de sajnos másból nem fognak tanulni,csak ha egyikük kórházba kerül.És sajnos ehhez te vagy a legközelebb...:(

2013. jan. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!