Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim miatt elveszítem a...

Szüleim miatt elveszítem a párom mit tegyek?

Figyelt kérdés
hát hosszú és bonyolult a történet de egyszerűen annyi hogy mi az átlagnál jobban élünk (anyagilag) és a szüleim nem csak hogy merev határozott életmódot élnek ahol a műveltség az első de imádnak embereket kibeszélni a hátuk mögött stb. én viszont ennek az ellentéte vagyok... míg a páromék józan paraszti életmódot élnek ráadásul napról napra. ez miatt rengeteget veszekszünk de nagyon szeretjük egymást... viszont most lett egy kutyánk aki többet jelent a családomnak mint én ha ő beteg akkor kiadnak rá 70ezret (legutóbb ennyit kelett) én most elkaptam egy vírust és nem kapok rá semmien gyógyszert... párom utálja a szüleimet és a kutyát, de én értésére adtam hogy nem a kutya tehet erről de annyit mondott hogy egy 17 éves álmodozó kislány vagyok akivel nem lehet szót érteni + el vagyok kényeztetve stb. segítsetek mit tegyek? (hozzá teszem hogy rettentő rossz a kapcsolatom a családommal). a sok vita miatt megromlott a kapcsolatunk bár nagyon szeretjük egymást.. teljesen tanácstalan vagyok segítsetek
2012. júl. 20. 12:25
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
72%

Nézd Kérdező, lehet, hogy példa volt, de borzalmasan rossz példa, és hát ha valaki rossz példát választ, ott sanszos, hogy magát a dolgot sem érti...

Ez az egyik. A másik - ahogy elnézem - tényleg nem érti senki a történetedet (velem együtt) - mert "boci-boci tarka, se füle, se farka" - már bocs.

Szóval voltaképp most mit szeretnél a szüleidtől? Azt, hogy kezeljenek felnőttként 17 évesen, és hagyjanak ott találkozni a pasiddal, ahol akartok, vagy azt rovod fel nekik, hogy miért nem kezelnek úgy, mint egy csecsemőt vagy kutyát, akit muszáj magunkhoz vonva simogatni a zivatarban, mert racionálisan nem értik, hogy miért nem kell félniük tőle??

Szóval a dologból megtudtuk, hogy van egy pasid, akik más életmódot élnek, van egy kutyátok, amire féltékeny vagy, de nem hibáztatod, meg azt, hogy benned egy káosz lakik. Azt tanásolom tehát, hogy ülj le valahol egyedül, és legelőször tégy rendet önmagadban, gondold át, hogy valójában mit szeretnél a szüleidtől, mit szeretnél a párodtól, mik azok a dolgok amik valóban fontosak neked. És ha ez megvan, és leírod, annak elérésében már tudunk esetleg segíteni. És ne kapásból háríts, mert az nem visz sehova...

Ja, és egy gyerek felnevelése nem 70 000 Ft, hanem mondjuk napi árfolyamon 2 nullát még nyugodtan hozzáírhatsz... és akkor nagyon alaphangon, létminimum alatt néztük...

2012. júl. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom, te most rendkívül romantikusnak találod a "józan paraszti" életmódot, - egyértelmű, teljesen más, mint amit otthon megszoktál, és 17 évesen éppen abban a korban vagy, amikor muszáj lázadni minden ellen... de ezt nemsokára kinövöd. Ha eloszlik a rózsaszín köd, nem biztos, hogy ugyanígy tetszeni fog.


Mellesleg: ha a párom azt mondaná, hogy utálja a szüleimet, úgy hajítanám ki, mint macskát kakálni...

2012. júl. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Előző, már bocs, de a párjának miért lenne kötelessége szeretni a szüleit? Az inkább egy áldás, ha szeretik egymást "anyóspajtival", ami elvárható az ember párja és szülei között, az a kölcsönös tisztelet, az, hogy vegyék tudomásul egymást.
2012. júl. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
74%
Jaj, nem telik nekik cigire? Hogy el ne bőgjem magam!
2012. júl. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%
Látom megtaláltad a kérdés lényegét, előző...:(((
2012. júl. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
14:13-as, ha jól olvastad volna, látnád, hogy egy szót sem írtam a szeretetről... A kölcsönös tisztelet és az utálat pedig azért elég távol áll ám egymástól...
2012. júl. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Kedves előző, semmi összeegyeztethetetlen nincs benne... az ember mondjuk utálja a melóhelyi főnökét ezért-azért, de elfogadja, hogy ő a főnök, és megadja neki a tiszteletet...

Másfelől volt ott még egy fontos szó: KÖLCSÖNÖS.

2012. júl. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

sajnos a 2 család között rómeó és júlia helyzet van (imádom páromat meg a családját de viszont ők utálják a szüleim ahogy ők is páromékat viszont engem imádnak a szülei), párom 21 éves (egyik válaszolónak mondom) akivel nagyon szeretjük egymást de ha azzal jövök neki hogy "hagyd majd kifizetem neked a -pl:- kártya feltöltésed" akkor kiakad: látod megint azzal jössz hogy van pénzed megteheted! nem hagyja h bármit is fizessek inkább szenved vagy kinlódik a pénz szerzéssel de nem hajlandó kérni tőlem.


többen is felhoztátok azt hogy mennyit költenek rám... hát közlöm hogy én világ életemben túrkálós ruhákat szerettem hordani, nem vagyok igényes ruhák terén divathoz sok mindent nem konyítok de nem is izgat és nekem ilyen csillivilli flitteres miniszoknya meg toppok halmaza egy magassarkúval nem kell... az én stílusom egy bőgatya v halász 1 egyszerű póló vagy topp eddzőcipő (40 fokban papucs v mezitláb) azt hellósya. szóval a ruháim évente kb 2000Ftt tesznek ki és valóban van 3 szekrénnyi ruhám de kb olyan 10-15 db-t hordok belőlük. vannak elegánstól elkezdve minden amiket örököltem és az elegánsak közül 1ik sem volt rajtam ahogy valódi arany nyakékem sem pl. (el is akarom adni ezeket a ruhákat meg holmikat) tekintve hogy napi kajám 2-3 szenya vagy haverokkal bedörrentünk 1-1 hambit néha így a havi kajám sem több mint a ruháim ára. kiruccanáshoz viszont sosem viszek pénzt mert minek? szóval zsebpénzt sem kapok nem is kérek. ha valamit igénylek akkor azt külön szóvá teszem itthon és elbírálásra kerül hogy megéri e megvenni vagy sem. maximum heti 2 doboz cigit veszek. ami még rendszeres dolog.



gyermekkorom nem volt a szüleim sosem voltak otthon szinte mert dolgoztak mindíg.. anyámmal iszonyatosan rossz a viszonyom ahogy apu és anyu közt sem jó. nekem ez a "családi xy" az kimaradt, és mikor páromék elmennek családi kiruccanásra és utánna elkezdi elmesélni én csak nézek mint borjú az új kapura, ebből ő leszűri hogy nekem aztán mondhatja én nem tudok ehhez mit fűzni mert nincs tapasztalatom. utánna elkezd ordítozni hogy begyöpösödött faszok a szüleim mert alapvető dolgokat vontak meg tőlem...


3x akkora a házunk mint az övéké és nem érti mi tetszik nekem abban a kis pici házikóban ami nekik van... őszintén én sem értem nekünk van egy dupla udvarunk 2 garázs klíma emeletes mindennel felvan szerelve (kivéve medence :'( ) de nem szeretem annyira....



valaki mondta hogy össze vagyok zavarodva nos ebben van valami.. sosem éltem úgy hogy ne lett volna pénzem pl 1 új telóra ha ezt megunom... (többnyire megdolgoztam a pénzért hogy telót vehessek)és ez jó érzés.. de elképzelni az ő helyzetét merőben megrémít de kíváncsi lennék rá milyen.. olyan egyszerű "paraszti életre" vágyom de mégsem akarom eldobni azt ami most van. nem is éppen az anyagi helyzet az elsődleges gond mert ebben eddig is meg tudtunk egyezni + én alapból jobban vonnzódom a "józan paraszti" világhoz mint ehhez.. sokkal inkább azt nem tudom hogy érjem el hogy anyáék ne tegyék tönkre a kapcsolatomat.

imádom párom ő is engem de ezt már mondtam, viszont a szüleim mindenbe beleszólnak: legközelebb ne így csináld mert nem illik! párommal többnyire hátradőlünk a kanapémon én a fejem a melkhasára teszem és így pihizünk de miután elmegy mindíg kommentálják a szüleim hogy gusztustalan amit művelek meg udvariatlan. viszont párom meg olyan hogy fosik az illemre meg arra h mi az udvarias velem szemben. oks kinyitja előttem az ajtót de ezért többnyire megharapom mert utálom ha ilyen velem a haverok közül bárki is. nem szeretem ha udvariaskodnak velem meg azzal jönnek hogy "de hát lány vagy". és ezt sem szeretik bennem a szüleim. legyek büszke arra hogy a nevüket viselhetem és hogy 1 ilyen gyönyörű 17 éves nővé értem hordjam fent a fejem és kerüljem az "utca gyerekeket", csak nekik rossz hír hogy páromék is un. utca gyerekek.


na de lényeg a lényeg hogy az a gondom hogy párom nem szereti ha kihasználom a jómóduságom előnyeit vele szemben , utálja hogy a szüleim ilyen "fennhangon" élnek hogy jobbnak tekintettik magukat mert jobban élünk az átlagnál... és azt is hogy ő a szüleim szemében csak 1 jöttment utca gyerek. és ezek miatt nagyon sűrűn idegeskedik mérgelődik + még az anyagi gondjuk. és félek hogy ezek miatt elveszítem őt.. néha azzal jön hogy: talán elkéne hagynod mert sose leszek olyan amilyenek ti, nem tudok neked mindent megvenni egy olyan lakást nyújtani mint a tiéd és nem vagyok olyan művelt amilyennek elvárnak a szüleid. állandóan veszekszünk mert ő felkapja az agyvizet ordítozik meg dühöng én meg megpróbálok kiállni magamért meg a családomért (még úgyis hogy nem vagyok velük boldog) aztán a végére egymással ordítozunk és utánna mosolyszünet van.. de minden nap összeveszem a szüleimmel arról hogy párom mennyire gáz meg "bunkó paraszt" és olyankor páromat védem meg de anyumék már unják hogy vele vagyok.. szóval nem tudom. de végtére is nem akarjuk egymást elveszíteni. most az van tervben hogy hamarosan 18 leszek hozzájuk költözöm és a vagyonunk rám eső részével szállok be az ottani anyagiakba. szerencsére én nem vagyok költséges. a szülei is jobban szeretnék ha nem itthon kinlódnék hanem végre kijutnék abból amiben nem akarok lenni

2012. júl. 23. 13:02
 19/25 anonim ***** válasza:

" a vagyonunk rám eső részével szállok be az ottani anyagiakba"

ez mit jelent?Egy fix nagyobb összeget odaadsz a párod szüleinek? Mert megvan rá az esély,hogy soha többet nem látod azt a pénzt.Ez akkor nem kellemes,ha mondjuk szétmentek a pároddal,vagy szeretnétek külön költözni.Másik kérdés,hogy ehhez mit szólnának a te szüleid?Mert kifizetni téged nem kötelesek.

2012. júl. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Nem fog ez működni. Látszik, hogy a srácot is zavarja, hogy neked jobban megy. Mondhatni kicsit utál érte. Ez így nem megy, több ilyen példát láttam. Pl. anyámnak egyetem előtt volt egy fiúja. Egyszerűen az nem bírta feldolgozni, hogy neki csak szakmunkása van, anyám meg egyetemre fog járni, meg hogy az ő szüleinek jobban megy. Addig-addig rinyált, hogy ráment a kapcsolatuk - anyám megunta, hogy hiába mondja el neki napi 5x, hogy őt nem zavarja ez a különbség, a srác nem tudott túllépni rajta.

Az meg megint milyen nálatok, hogy utálják egymást a szülők? sőt: a párod utálja a te szüleidet? És miért? Mert nekik jobban megy? tipikus böszme magyar mentalitás: én gyökér vagyok, nem jutok egyről a kettőre, világos, hogy azt kell utálni, aki képes boldogulni. A szüleid sem lopták a pénzt, vagy kapták, megdolgoztak érte. azért utálni őket, mert jobban megy, undorító hozzáállás. Ilyen pasival én nem foglalkoznék. Lényegében téged is megvet, mert nem nyomorogsz, mint ők.

2012. júl. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!