Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim miatt elveszítem a...

Szüleim miatt elveszítem a párom mit tegyek?

Figyelt kérdés
hát hosszú és bonyolult a történet de egyszerűen annyi hogy mi az átlagnál jobban élünk (anyagilag) és a szüleim nem csak hogy merev határozott életmódot élnek ahol a műveltség az első de imádnak embereket kibeszélni a hátuk mögött stb. én viszont ennek az ellentéte vagyok... míg a páromék józan paraszti életmódot élnek ráadásul napról napra. ez miatt rengeteget veszekszünk de nagyon szeretjük egymást... viszont most lett egy kutyánk aki többet jelent a családomnak mint én ha ő beteg akkor kiadnak rá 70ezret (legutóbb ennyit kelett) én most elkaptam egy vírust és nem kapok rá semmien gyógyszert... párom utálja a szüleimet és a kutyát, de én értésére adtam hogy nem a kutya tehet erről de annyit mondott hogy egy 17 éves álmodozó kislány vagyok akivel nem lehet szót érteni + el vagyok kényeztetve stb. segítsetek mit tegyek? (hozzá teszem hogy rettentő rossz a kapcsolatom a családommal). a sok vita miatt megromlott a kapcsolatunk bár nagyon szeretjük egymást.. teljesen tanácstalan vagyok segítsetek
2012. júl. 20. 12:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%
k.rvára nem a lényegre koncentráltok. amikor együtt vagytok miért a kutya meg a szüleitek a téma? szeretitek egymást, ne beszéljetek az anyagi helyzetről, csak egymással törődjetek. kapcsolatból ki kell iktatni a szülőket és minden más tényezőt. szó se essen erről. ne azért szakítson veled mert utálja a szüleidet (miközben téged szeret). nem a szüleiddel jár, hanem veled..
2012. júl. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ez itt a hülyeség a kérdésedben:

"viszont most lett egy kutyánk aki többet jelent a családomnak mint én ha ő beteg akkor kiadnak rá 70ezret (legutóbb ennyit kelett) én most elkaptam egy vírust és nem kapok rá semmien gyógyszert..."

lévén a vírusfertőzésre valszeg azért nem kapsz gyógyszert, mert NINCS RÁ GYÓGYSZER. Se 200 Ft-ért, se 100 000 Ft-ért... Egy betegség kezelhetősége, és a gyógyszerek ára nem korrelál a szeretettel, az az orvostudománnyal korrelál. De megmondhatod, hogy szerinted akkor szeretnek téged jobban, ha összevásárolnak neked mindenféle táplálékkiegészítőt meg vitamint legalább 70 001 Ft-ért...

Szóval kicsit tényleg éretlennek tűnik a gondolkodásod.

2012. júl. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
6%
Nagyon eltérő társat választottál. Ez nem fog menni. Az embernek jóban kell lennie a szüleivel, különben nincs szülői áldás a kapcsolatotokon. Nem egy vidéki fiú illik hozzád, hanem bárki aki kicsit közelebb áll a ti szintetekhez. Nem kell olyannak lennie mint a szülőknek, de azért... viszont itt akkora a különbség, vita, balhé nélkül nem lehet megúszni.És ha vitában élsz FELŐRLŐDSZ és tönkre megy a kapcsolat. Úgy látom a fiúnak is elege van belőled, a jól szituáltságodból, bár nem gondolom, hogy elkényesztetett vagy de sokkal jobb módban élsz. Észrevehetően másképp kezeled a világot. Bár ez nem baj. A műveltség szimpatikus és a gyerekedet is sikeresebben tudod majd nevelni, irányítani, mint egy vidéki, egyszerű család. 36/N (a felmenőim vidékiek de más egy ideje Bp élünk)
2012. júl. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
A vírust azt hiszem ki kell feküdni.
2012. júl. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Nem a szüleid miatt veszíted el a párod, hanem maga miatt. LEhet hogy álmodozó kislány vagy, de a párod is gyerek. Ha aggódik érted, akkor fizesse ki ő a gyógyszered, nemásokra mutogasson. Abban meg teljesen igazad van, hogy nem a kutya a ludas.
2012. júl. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

2.nak üzenem hogy nem ez csak egy példa volt.. hogy jelenleg ez a helyzet. én ha össze adnám azoknak a dolgoknak az árát amit valaha is kaptam nem jönne ki 70ezer Ft sem. egyébként az orvosom írt fel receptet de anyuék azt mondták: felesleges kiváltani majd elmúlik!. és velem soha nem játszottak de a kutyussal olyan jól elvannak. amikor kiskoromba féltem a vihartól: menj azt aludj nem kell félni!. de ha a kutyánk fél egyből ugranak és akár éjszakáznak is vele.



a 3.nak azt üzenném hogy van benne valami. lehet hogy elvagyok kényeztetve meg nálunk nagyon más a szokás mint náluk... amikor kiszököm hozzájuk (mivel nem engednek el hozzájuk mert "a lánynak nem illik meg nem szokás átmászkálni a pasihoz") és ennénk esetleg akkor én úgy ahogy itthon: tálca tányér, kés villa kanál, szalvéta.. nekik meg no tányér ha kell akk tálca kézzel megenni.. jó a levest meg az ilyesmit persze evőeszközzel de a sült/ réntott húst kézzel, kenyeret harapni stb. + én mindent készen kaptam mindíg a nyári munkám is protekcióval szereztem ami az ő családjukban eléggé rossz dolog. de ettől függetlenül én belesétálok a bakonyérbe mezitláb végig megyek a parkon is mezitláb (elszakadt a papucsom XD)leszarom ha a kajám gusztustalanul néz ki imádok fura dolgokat enni, és újdonságokat kipróbálni. a családunkban megszokott kosztüm helyett egy farmer + póló meg ilyen eltérések vannak a szüleim és én meg párom közt...

2012. júl. 20. 12:51
 7/25 A kérdező kommentje:
előttem szólónak üzenem hogy kifizetné ha lenne rá pénze.. örülnek ha kajára tellik nekik nem hogy még gyógyszerekre.. a szüli pénztárcájának tartalma nem tesz ki 5ezret nem tudnak adni a gyereküknek pénzt. 1 doboz cigit 1 hónapra kénytelenek venni mert nincs pénzük hetente 700Ft-t kiadni.. pedig dolgozik a családjukban mindenki a párom kap ösztöndíjat (havi 15öt) de azt a szülei elveszik tőle hogy a számlák abból legyenek fizetve... csak azt nem tudom hogy akkor a többiek fizetése mire megy el
2012. júl. 20. 12:58
 8/25 anonim ***** válasza:

"csak azt nem tudom hogy akkor a többiek fizetése mire megy el" Gondolom nem keresenk valami túl jó,hidd el nekem,nem könnyű manapság még két fizetésből sem megélni.

EGyébként ha a szüleid nem fogadják el őt,előbb-utóbb választás elé fogsz kényszerülni.És aki megszokta a jót,az nem kérdés,mit választ.Még ha nem is tudatosan.Lassan szépen elkezdtek veszekedni,őrlődni,anyukádék jönnek a "na ugye megmondtam" szöveggel,közben megismersz valakit a társaságukból,aki rendes,normális,"nalátodőkellneked",és hipp-hopp máris a helyeden vagy.

2012. júl. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
30%

Úgy irtad a cigit mintha anélkül létezni se lehetne.Le kell szokni róla teljesen,pénzkidobás.


Túl sokat agyalsz.

17 éves vagy,nem ez a dolgod.


Párod hány éves?

2012. júl. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Kizárt dolog, hogy anyádék csak 70 000-et költöttek eddig rád.


Ruhád honnan van? Tankönyveid? Dolgozol diákmunkában?


Karácsonykor sosem kapsz ajándékot? Szülinapodra?


1 év múlva elköltözhetsz a saját lábadra állhatsz.


Nehéz ám ilyen kérdésre válaszolni, mert túl egyoldalú a leírás.

2012. júl. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!