Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ugye nem illendő megkérdezni...

Ugye nem illendő megkérdezni a tesómat hogy mikor lesz már gyerekük?

Figyelt kérdés
37 éves, a férje 41, tavaly nyáron házasodtak. A férjének már van 3 gyereke. Azt mondta hogy januárban abba fogja hagyni a fog.gátlót, és utána már szeretne terhes lenni. Január óta ugye eltelt 7 hónap, de nem szólnak semmit hogy van-e valami. A rokonok már nyaggatják, én próbálom védeni hogy "Majd szólnak ha jön" de azért már engem is érdekel. Gáz ha megkérdezem?
2012. júl. 9. 22:38
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
69%

Nézd azzal, hogy kérdezgetitek tőle, még nem lesz hamarabb meg az a gyerek!

Soha sem tudhatod, ha próbálkoznak akkor miért nem jön össze. Lehet problémája van, vagy csak egyszerűen nem esik azonnal teherbe csak mondjuk 2 év múlva. ezt nem tudhatod!

Ha ő szeretne gyereket és nem jön össze, elég nagy lelki fájdalom lehet neki, anélkül is, hogy ezt kérdezgetnék...

Ha jó vele a viszonyod és nem fogsz érzékeny területre tapintani nála, hát kérdezd meg!

Én nem tenném! hiszen előbb-utóbb úgyis tényleg szólnak, ha van valami, ha meg nem szólnak, akkor jobb is nem feszegetni!

2012. júl. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Minden attól függ milyen kapcsolatban vagytok.Nálunk 4évig nem jött a baba,mindketten fiatalok voltunk,én 22éves a párom 26.

Az öcsém 6évvel fiatalabb nálam.Egy darabig nem kérdezett semmit,majd egy idő után megtudtam hogy anyutól kérdezgeti hogy nekünk miért nincs gyerekünk.Amikor eljött szépen elmagyaráztam neki mi a helyzet és ha valami kérdése van vagy kiváncsi nyugodtan kérdezzen engem.Nálunk a rokonság tudta mi van,2,5év elteltével pedig szinte mindenki,felválalltam ezt a dolgot.

Ha jó a kapcsolatotok finoman rákérdezhetsz,ha rosszul reagálja le vagy nem akar róla beszélni akkor inkább hagyd.

2012. júl. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
40%

Én ezt sosem fogom megérteni.


Azért mert valaki nem esik teherbe miért nem lehet megkérdezni, hogy végül is mivan?


Akkor közli, hogy igen igen, még nem jött össze, de a projekt folyamatban.


Ismerősömék is több évig próbálkoztak, aztán összejött, de én többször is megkérdeztem, hogy mi a helyzet. Érdekes tudtak normálisan válaszolni és nem sértődtek meg.


Ez valami hiszti, meg áltapintatosság, ha valaki szerint ilyet nem lehet kérdezni. Attól még úgyis mindenki látja, hogy nem esik teherbe!!! Könyörgöm. De végül is ha jobb, hogy játsszuk az agyunkat akkor oké. A világért se cseréljünk információt egymással, még a végén valami használhatóra bukkanunk.

2012. júl. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
80%
Ez nem éltapintatosság, de tényleg van olyan ember, akinek ez fájó pont. Neked, kedves utolsó, biztos szerencséd van, hogy olyan környezetbe születtél, hogy ez nem okoz problémát, de sok helyen az emberek már csak azért is zokon veszik az ilyen kérdést, mert ez a legbelsőbb - és sokszor legfájóbb - magánéleti pontjuk, amit nem akarnak kitárgyalni másokkal. Főként, hogy van, ahol meg is bélyegzik miatta, és gyártják hozzá az ideológiát, és az emberből negatív példát kreálnak mások előtt: no, lám ezért nem kell kihúzni a gyerekvállalási időt; ezrt ne csak a karriereddel törődj; no ezért nem kell fogamzásgátlót szedni, mert így jársz; no ezért nem kell idősebb férjet választani, mert az már nem tud gyereket csinálni; na, ezért nem kell így élni, mert biztos attól nincs még gyereke, hogy 10 évvel ezelőtt leült a kőre hűsölni stb. Ritka bunkók és tapintatlanok tudnak lenni az emberek. Majd szólnak, ha lesz valami, miért kell kérdezősködni? Mégis milyen válaszra számítasz?
2012. júl. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
70%
És ha közli, hogy igen igen, még nem jött össze, de a projekt folyamatban, akkor újdonságot mond? Megnyugodhat a kedves kérdező, hogy élnek nemi életet? Ez igenis, hogy az ő magánügyük. A magánügyeit meg mindenki maga dönti el, hogy kivel beszéli meg.
2012. júl. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem sem illendő.


37 éves nem öreg egyáltalán. Már anyámat is 35 évesen szülte nagyanyám, pedig ő már 60 éves. De van több velem egyidős (30 év körüli) barátom, barátnőm, akiket 35-40 évesen szült az anyjuk. Párom öccsét 41 évesen. Mindegyikük tök normális, egészséges gyerek majd felnőtt lett. Mi ez az újkori baromság, hogy 30 felett nem lehet szülni? Addig egészséges szülni, amíg a nő menstruál. Nem véletlenül, hogy a természet így alakította ki a női szervezetet. Ha 30 felett nem lenne egészséges szülni, akkor a nők csak 30 éves korukig menstruálnának.

2012. júl. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
69%

Kedves 78%.

Azt nem nevezném áltapintatosságnak, hogy valakinek a magánéletébe nem tiporsz bele! Ugyanis nem tudhatod, hogy a kérdésed miféle fájó pontba tapint!

Jó, hogy azt meg nem kérdezed, hogy hányszor és milyen pózokban csinálják! Nekem pl. ez a "mikor lesz már gyerek" kb. olyan szintű kérdés, mint a " hányszor szexeltek egy héten". Ilyet nem kérdezhetsz mindekitől!

Szerintem meg a mai világban divat lett mindenki életébe belepofázni, kérdezősködni, kitárgyalni, ahelyett, hogy a sajátunkkal foglalkoznánk!

2012. júl. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
60%
Itt a valaki a testvér.Nem a szomszéd,nem egy ismerős,hanem egy nagyon is közeli hozzátartozó.Ezzel a kérdéssel nem azt kérdezik,hogy hányszor szexelnek,hanem azt hogy "baj van"? Betegség az oka esetleg.Egy testvérről az ember nem feltételezi,hogy azért kérdezi,hogy utána ezen csámcsogjon és lesajnáljon,hogy "hát ami nem megy nem kell erőltetni".Az ember testvére,ha jó a kapcsolat őszintén aggódik a másikért és a gyermektelenség mögött sokszor komoly nőgyógyászati probléma állhat,ami legalább annyira fontos hír,mint bármelyik másik betegség.Azt pedig csak szeretném tudni,hogy jól van-e a testvérem.Egy kérdést úgy gondolom megér,ha ő elzárkózik,akkor természetesen tiszteletben tartom.
2012. júl. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
51%

Azért 35 fölött nem csak a spontán vetélés aráyna nő meg, hanem a Down-szindróma esélye is (ugrásszerűen). Azt meg hamar észreveszik, hiszen ilyen korban talán kötelező is egy szűrés terhes nőknél. Tehát állhat akár ez is a háttérben. De 7 hónap még nem oylan sok, évekig is elhúzódhat, mire összejön egy gyerek.

Az biztos, hogy szólna, ha van valami. Meg a rokonok is nyaggatják. De azért egy kérdés négyszemközt még nem halálos bűn, nem ettől fog elvetélni. Panaszkodott valaha, hogy zavarja, hogy kérdezgetik? Ha igen, akkor persze, legyél tapintatos, legfeljebb egyszer említsd meg, hogy már te jobba várod a picit, mint ő. a láthatóan jól megvan ezzel a helyzettel, akkor meg egyszer rá szabad kérdezni, hogy ha lesz valami, akkor rögtön értesítenek, vagy várnak, és egy nagy bejelentést terveznek.

2012. júl. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
61%
Nekünk 2 év alatt jött össze a baba lombikkal, és mindenki állandóan csak kérdezősködött, a testvéreim, anyám, a rokonok, hogy mikor lesz már gyerek, pedig nem is tudták, hogy próbálkozunk, csak már házasok voltunk. Szörnyen idegesítő tud lenni, mikor mindenhonnan azt hallod, hogy nem szabad rágörcsölni, közben meg ezzel nyaggatnak... Fogamzásgátló után leghamarabb 3 hónappal szoktak próbálkozni, de van, aki fél évet is vár vele. Szerintem 7 hónap még elég kevés ebben az esetben. Úgyis elsők közt leszel, akinek elmondja majd, addig szerintem hagyjad szegényt.
2012. júl. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!