Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ugye nem illendő megkérdezni...

Ugye nem illendő megkérdezni a tesómat hogy mikor lesz már gyerekük?

Figyelt kérdés
37 éves, a férje 41, tavaly nyáron házasodtak. A férjének már van 3 gyereke. Azt mondta hogy januárban abba fogja hagyni a fog.gátlót, és utána már szeretne terhes lenni. Január óta ugye eltelt 7 hónap, de nem szólnak semmit hogy van-e valami. A rokonok már nyaggatják, én próbálom védeni hogy "Majd szólnak ha jön" de azért már engem is érdekel. Gáz ha megkérdezem?
2012. júl. 9. 22:38
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
83%
Egy kicsit. Az gázabb, hogy nyaggatják. A gyerek nem egy új ruha, hogy na gyerünk már, muti!
2012. júl. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
76%

Maximum négyszemközt kérdezném meg,de,ha tudnám,hogy nagyon nagyon akar és nem nagyon jön össze,akkor max annyit,ha piszkálják ezzel a kérdéssel,hogy majd biztos jön,csak várat magára a pici vagy valami ilyet mondanék:)

Ha jó a viszonyotok rákérdeznék,de,csak négyszemközt:)

Egyik kommentelőnek üzenném,hogy a 7 hónap az több mint fél év :)

2012. júl. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
40%
Mennyi a korkülönbség köztetek?Milyen a viszonyotok? Nekem szoros a tesómmal,nálunk ez nem lenne tabu téma,se neki se nekem.Nekem kicsit furcsa ezt a kérdést olvasni.Ha úgy érzed,hogy ő távolságtartó és eddig sem avatott be a magánügyeibe,akkor ne most kezd el a falak lebontását.Mondjuk,ha eddig mindent megbeszéltetek volna,akkor nem írtad volna ki a kérdést.
2012. júl. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem úgy értette, hogy még fél év.
2012. júl. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
44%
Attól függ, milyen a viszonyod a tesóddal. Én simán megkérdezném, tudom, hogy az enyém nem lenne mérges érte. A rokonság meg monnyon le, unatkozó nyanyák szoktak ilyenen pörögni.
2012. júl. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem ne kérdez rá. Lehet van valami egészségügyi probléma amit meg kell, oldani vagy még nem akarják nektek elmondani mi a gond.

Az meg, hogy 37 évesen ne szüljön az meg egy hülyeség

A 20 éves Anyuka is meghallhat holnap egy autó balesetben.

2012. júl. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
34%
Mivel 37 éves, ha teherbe is esik, nagyobb esélye van a spontán vetélésnek. És valószínűleg nehezebben is jön nekik össze a baba, mint várták. Ha már biztosak lesznek benne, biztos szólni fognak, inkább drukkolj nekik magadban, de ne kérdezősködj, biztos elegen nyaggatják őket így is...
2012. júl. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
75%
a tesódról van szó!! Egy idegent én sem kérdezgetnék, de egy tesót igen. Gondolom, nem titok előtted, ha nem jön össze vagy nem is fog...végülis családtag vagy.
2012. júl. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
64%

Valóban illetlenség ilyet kérdezni, de nemcsak a családtagoktól, hanem barátoktól is.

Ha a rokonok nyaggatják őket, akkor mondd meg nekik, hogy ez mennyire kellemetlen számukra.

Én is hasonló cipőben jártam pár éve. Az egyik unokatesóm esküvője után 1 héttel később családi látogatás volt nálunk. A rokonok -érdekes módon- engem kérdezgettek, mikor lesz férjem, gyerekem. Én meg csak legyintettem, hogy én nem akarok se esküvőt, se gyereket. Szilárdan így döntöttem. De ők nem hittek nekem. És minden családi látogatásnál ezzel nyaggattak. Én továbbra sem hallgattam rájuk. Amikor a sokadik látogatásnál újból felhozták ezt a témát, mérges lettem és normális hangnemben közöltem, hogy szálljanak le erről. De nem hagyták abba. Az öcsém szörnyen dühös lett és teljes hangerőből azt kiabálta, hogy elég volt! Majd lejjebb tette a hangját és azzal védett meg engem, hogy miért pont engem nyaggatnak? És őt miért nem? Csak azért, mert ő férfi, én meg nő? Ha én így döntöttem, akkor tartsam is be, ha akarom.

Erre a két lányunokatesóm felállt az asztalnál és jól lehordták az idősebbeket -holott ez tiszteletlenség volt tőlük, de ők is engem akartak megvédeni. Az egyik unokatesóm mesélte, hogy otthon szépen kérlelte az anyját, hogy hagyjon engem békén, de nem hallgatott rá. És szerinte, az öcsém jogosan háborodott fel, mert úgy érezte, hogy engem, mint nővérét, folyamatosan zaklatják.


Tehát, ha úgy érzed, hogy a rokonok nem állnak le a "zaklatással", akkor próbáld meg ezt normális hangnemben elmondani nekik, hogy ilyesmit nem lehet kérdezgetni. Mondd el nekik, hogy biztosan nehezen esik teherbe, vagy várnak még egy kicsit a gyerekkel. A gyerekszülést nem lehet elsiettetni.

2012. júl. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
77%
Szólt, hogy abbahagyta a fogamzásgátlót, és hogy szeretnének gyereket. Ezek után szerintem tök mindegy, hogy milyen a családi kötelék, BUNKÓSÁG faggatni. Ha terhes lenne, biztos örömmel újságolná, mellesleg a dolog csak a tündérmesékben működik úgy, hogy abbahagyja a tablettát, és másnap már terhes is. Annak a gyógyszernek ki kell ürülnie, a ciklusának helyre kell állnia, ez kb fél év stb. Ja, és nem is jön össze mindenkinek elsőre, és épp elég kellemetlen lehet ez nekik, hogy mindenki árgus szemmel sasolja őket, meg kérdezget, ők meg mit mondjanak? Csináljuk, csináljuk, türelem? Benne van a korban, már csak ezért is lehetne tapintatosabb a közönség, hiszen 35 fölött amúgy is csökken a fogamzóképesség, és nyilván őt is frusztrálhatja a dolog anélkül is, hogy esetleg lehet valami gond is bármelyikőjüknél, ami ugye ilyen hamar ki se derül, mert az orvost is max 1 év után lehet felkeresni ilyen ügyben,. addig nem is foglalkoznak vele. Bakker, gondolj már bele: 7 hónap telt el!!!! Jó, ha a gyógyszer kiürült eddigre. Milyen választ vársz, ha rákérdezel? Hogy azért nem esett már teherbe, mert a férjének már nem áll fel? Vagy letettek róla? Vagy nem tudják, hogy kell csinálni??? Nézz körbe a gyerekre vágyók topikjában, mindegyiknek az a legnagyobb pofon az élettől, mikor folyamatosan azért faggatják őket, hogy na, mikor lesz már, miért nincs még...
2012. júl. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!