Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te megtennéd ezt a házastársad...

Te megtennéd ezt a házastársadért?

Figyelt kérdés

Adott egy nyugdíjas házaspár. 70 év körüliek. Nem dolgoznak a nyugdíj mellett, kb. egyforma egészségi állapotúak, tehát egyforma esélyekkel indulnak az életben:) A férfi nem csinál semmit, de tényleg semmit az égvilágon. Arra is lusta, hogy fürödjön vagy zuhanyozzon. Elképesztő!! Még csak nem is becsüli, tiszteli a feleségét, az mégis kiny.lja a s.ggét! Undorító!! Főz rá, sőt be is viszi neki a szobájába a kaját, mos rá, kitakarítja a szobáját (mert különben vígan ellenne a mocsokban)!!

Nem vagyok feminista, de ez csak engem irritál?

Miért nincs a nőkben semmi önbecsülés, tartás, büszkeség? Miért nem gondolkodnak? Tényleg ilyen a jó feleség?

Én okádok ettől!! Nem azt mondom, hogy soha ne kedveskedjünk a társunknak, legyen az feleség, menyasszony, barátnő, férj, vőlegény, barát stb., de azért ez már túlzás, nem? Ugyanis soha nem kapja vissza a befektetett energiát, soha egy kedves gesztus, egy apró viszonzás!!

Én is szoktam kedveskedni a páromnak, de ő időnként visszaadja. Az se baj, ha az arány pl. 70-30%, ez nem matematika, az élet nem erről szól, de náluk 100-0% az arány, náluk így működik a munkamegosztás!! Én még ilyet nem láttam!!

Mi a véleményetek?

Nyugtassatok meg, hogy nem így van mindenhol és hogy bennem van a hiba!!!



2012. júl. 9. 15:54
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
100%
Ők még más világban éltek. ennyi.
2012. júl. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
100%

A nagymamid a férjéről gondoskodik. Ha a gyerekeivel élne együtt, akkor róluk gondoskodna, mert ő egy jó feleség, akinek vannak anyai ösztönei.


A férje pedig cserébe szereti őt, csak te azt valószínűleg nem látod amikor pl összebújnak, mert nem hülyék, hogy előtted csinálják.

2012. júl. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 A kérdező kommentje:

Bolond vagy? Már rég nem bújnak össze!! Az ember öreg, büdös és egyáltalán nem egy kívánatos jelenség!

Ja, és nem a nagymamimról van szó! Nekem olyanom nincsen!:((

Amúgy meg talán még elég is lenne a sok-sok jóért a szeretet, de még ezt se érezteti vele az ember!

Amúgy meg én nő vagyok, de nagyon gáznak érezném, ha rólam - egészséges létemre - gondoskodnia kéne egy másik embernek!! Ellátom én magam!! Gondoskodni a gyerekekről és a betegekről kell, nem az egészségesekről! Gáz, hogy a pasik ilyen tutyi-mutyik, önállótlanok!!!

2012. júl. 9. 22:39
 44/49 anonim ***** válasza:
100%

Szóval nem a nagyszüleid, mégis olyan részletgazdagon ismered az életüket, ahogy még ők maguk sem...

Szerintem foglalkozz mással!

2012. júl. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 A kérdező kommentje:

Részletgazdagon? Milyen cuki kifejezéseid vannak!!

Igen, jól ismerem őket, írtam, hogy közel állnak hozzám!

Ne aggódj, nem ez életem fő problémája, mással is foglalkozom!!:))

2012. júl. 10. 00:16
 46/49 anonim ***** válasza:
Én is ezt hoztam otthonról, szerencsére a férjem mást. Ha szabadnapos volt, akkoris kizavartam a konyháról, minden csili-vili rendben és tisztaságban volt. Ha két kávéscsésze volt a mosogatóban, fogtam, elmostam, eltöröltem, beraktam a helyére. Kétnaponta felmostam, porszívóztam. Csak én foglalkoztam a gyerekkel. Rendeztem a kertet stb. Esténként meg beestem az ágyba. Fél év után kikészültem. A férjem nekiállt velem veszekedni (amiért én leszidtam, mert kigazolt) hogyha háztartási robotot akart volna elvenni, akkor nem engem választ. Azóta hagyom hogy segítsen. Sőt, most ő munkanélküli, így otthon dolgom sincs nagyon.
2012. júl. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
31%

Igazából nekem nem világos egy alap dolog. Azt mondod hozzád nagyon közel álló párról van szó, de nem a nagyszüleid és nagyon jól ismered őket. Nos, szerintem senkinek nem lehet olyan nagy belátása egy kapcsolatra vagy egy ember életébe még ha a saját anyádról lenne is szó akár, hogy egy ilyen személyes dologban megpróbáljon beleszólni. Ez annyira a kettőjük dolga... Te hogy vennéd ha a kapcsolatodba beleszólna egy másik ember? :S

Amit nem értek a kérdésedben és annak hátterében pedig az h te most egy 70 éves pár házasságát próbálod kikezdeni, mert unatkozol, és arra hivatkozol hogy a gyermekeid ne olyan példát lássanak ami szerinted káros?! Mert a gyerekek úgyis fognak ilyen-olyan dolgokat látni, nem tudod a körülöttük lévő világot kicserélni, hanem őket kell megtanítanod arra hogy el tudják dönteni hogy mi jó és mi a nem követendő példa...

Egyébként a neveltetés ugye mindenkinél más és más, de engem úgy neveltek hogy lesülne a bőr a képemről ha 70 éves embert kioktatnék vagy "elbeszélgetnék vele" a saját házasságáról!!!

2012. júl. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:

ma 12:41


tényleg? akkor írok egy példát. Adott egy fiatal pár és egy idős pár. Rokoni szál semmi. A fiatal pár eltartja az idős párt lakhatásért cserébe. Nah, itt sem lát bele az életébe? tanulj a világról mielőtt leszólsz másokat, és ne okoskodj.

2012. júl. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
Hát nektek ez megy XD megmondani másnak mit csináljon... Ez nem okoskodás volt, (de ha ahhoz van kedvem akkor okoskodok) ez egy idegen ember feltételezése az adott helyzetre :O Nekem így jött le, ha neked nem akkor nem. Nagyon nagy példát vázoltál amúgy... de én nem arra gondoltam hogy hány méterre élnek egymástól hanem hogy mindenkinek megvannak a maga titkai előélete stb. Egyébként a kérdező feltett egy kérdést h mások szerint jól gondolja-e vagy sem, vki szerint jól gondolja, vki szerint nem, de ha biztosan tudja h neki van igaza miért tenné fel a kérdést. Az nem volt megjegyzésként odaírva h: csak akkor írj ha egyetértesz velem :S
2012. júl. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!