Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te megtennéd ezt a házastársad...

Te megtennéd ezt a házastársadért?

Figyelt kérdés

Adott egy nyugdíjas házaspár. 70 év körüliek. Nem dolgoznak a nyugdíj mellett, kb. egyforma egészségi állapotúak, tehát egyforma esélyekkel indulnak az életben:) A férfi nem csinál semmit, de tényleg semmit az égvilágon. Arra is lusta, hogy fürödjön vagy zuhanyozzon. Elképesztő!! Még csak nem is becsüli, tiszteli a feleségét, az mégis kiny.lja a s.ggét! Undorító!! Főz rá, sőt be is viszi neki a szobájába a kaját, mos rá, kitakarítja a szobáját (mert különben vígan ellenne a mocsokban)!!

Nem vagyok feminista, de ez csak engem irritál?

Miért nincs a nőkben semmi önbecsülés, tartás, büszkeség? Miért nem gondolkodnak? Tényleg ilyen a jó feleség?

Én okádok ettől!! Nem azt mondom, hogy soha ne kedveskedjünk a társunknak, legyen az feleség, menyasszony, barátnő, férj, vőlegény, barát stb., de azért ez már túlzás, nem? Ugyanis soha nem kapja vissza a befektetett energiát, soha egy kedves gesztus, egy apró viszonzás!!

Én is szoktam kedveskedni a páromnak, de ő időnként visszaadja. Az se baj, ha az arány pl. 70-30%, ez nem matematika, az élet nem erről szól, de náluk 100-0% az arány, náluk így működik a munkamegosztás!! Én még ilyet nem láttam!!

Mi a véleményetek?

Nyugtassatok meg, hogy nem így van mindenhol és hogy bennem van a hiba!!!



2012. júl. 9. 15:54
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:

Én se azért kedveskedem, mert feltétlenül vissza akarom kapni. Ha hiszed, ha nem, nekem is jólesik néha csak úgy kedveskedni, de ha nekem viszont soha nem kedveskedne a párom, akkor elgondolkodnék, hogy érdemes-e!!

Mert tudod, az is jól tud esni az embernek, ha viszonozzák a kedvességét, ha azt érzi, hogy a dolgok nem egyoldalúak!!

2012. júl. 9. 16:21
 12/49 anonim ***** válasza:
62%

Nem tudom mire vagy így ledöbbenve.

Egy 70 éves néniről beszélsz.

Az ő idejükben még azt tanították hogy együtt KELL lenni, nem azt hogy van választási lehetőséged (egyébként ma meg már ezt viszik túlzásba, nem csoda hogy piti, megoldható hülyeségek miatt lép le mindenki 3 gyerek mellől szemrebbenés nélkül).

Akkor még az volt a módi, hogy az asszony otthon serénykedik míg a férj eltartja.

Attól még hogy most már nem dolgozik a bácsi, nem fog 50 év gyakorlata megváltozni.

És ha így jó nekik, nem is kell hogy változzon.

2012. júl. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
56%

"Elgondolkodnék rajta, hogy érdemes-e."


És megint az érdekek. Persze én vagyok rosszul összerakva, de sosem gondolkodom olyanon, hogy érdemes-e, ha szeretek valakit.

2012. júl. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Sok igazságot írtatok, és higgyétek el, én nem is akarom megváltoztatni őket, nem szóltam be nekik, ezért is írok inkább itt! Tudom, hogy ilyen a neveltetésük, csak ezt manapság nehéz elfogadni, mert bántja az igazságérzetemet!!
2012. júl. 9. 16:28
 15/49 A kérdező kommentje:
16:27-es: ha így gondolkodsz, sajnos nagyon sokan ki fognak még használni az életben, hidd el! Ne legyél lúzer!!
2012. júl. 9. 16:30
 16/49 A kérdező kommentje:
Ne mondd már, hogy nem esik jól, ha te kedveskedtél már pl. 12-szer, akkor nem esik jól, ha ő is viszonozza azt!!! Én direkt hangsúlyoztam az arányokat, úgyhogy nem mondhatod, hogy önző módon gondolkodom....
2012. júl. 9. 16:32
 17/49 A kérdező kommentje:
16:01-es: azt nem mondtam, hogy elítélem őket, csak értetlenül állok a dolog előtt. És mivel nem akartam nekik beszólni, vitát kirobbantani, ezért kérdezem inkább kívülállók véleményét. Nekem nincs is jogom ebbe beleszólni, ez az Ő DOLGUK!!! Amúgy meg tévedsz, mert nagyon is jól ismerem őket, ugyanis igen közeli hozzátartozóimról van szó!!
2012. júl. 9. 16:37
 18/49 anonim ***** válasza:
82%
Ezek önbizalomhiányos szerencsétlenek, az egyetlen biztosítékuk, presztízsük a fejükben a férj. Nekem is van egy primitív, undorító apósom,aki semmit sem csinál, az anyós meg körülugrálja. Csak morog egész nap, néha elbődüli magát, hogy: "A papucsom!"- és anyós ugrik. A legrosszabb, hogy ezt láthatják a gyerekeim is. Nem is öregek, anyós mindezt diplomával teszi, síralmas.
2012. júl. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 A kérdező kommentje:
És szó sincs arról, amit te írtál!! A férfi mindig is egy lusta disznó volt!! Csak a nő túl rendes, egy született JÓ EMBER, amit a férfi csúnyán kihasznál!! Fel se fogja, milyen arany élete van mellette!!!!!
2012. júl. 9. 16:39
 20/49 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak azt tudom mondani, h ebben az esetben muszáj látnod azt h ők már leéltek egymás mellett EGY ÉLETET. Egyrészt rengeteg minden van amiről csak ők tudhatnak, a másik pedig h a neveltetés és a szokások akkoriban mások voltak, nem hiszem h te tudnál így élni ahogyan ők, hát akkor gondolj bele h ők meg nem tudnák a te felfogásod szerint alakítani az életüket.

Ezen kívül én is úgy gondolom, h bizonyos szituációkban jó h el lehet válni a párodtól és nem az "Amit Isten egybekötött ember szét nem választhatja" szitu van, de nagyon finoman fogalmazok ha azt mondom h azt se tartom jó dolognak, hogy az emberek néha úgy rúgnak fel egy házasságot és vele egy családot h egy minimális energiát is fektettek volna annak megmentése érdekében... És nem folytatom ennek a felfogásnak a társadalmunkra kifejtett káros hatását...

2012. júl. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!