Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te megtennéd ezt a házastársad...

Te megtennéd ezt a házastársadért?

Figyelt kérdés

Adott egy nyugdíjas házaspár. 70 év körüliek. Nem dolgoznak a nyugdíj mellett, kb. egyforma egészségi állapotúak, tehát egyforma esélyekkel indulnak az életben:) A férfi nem csinál semmit, de tényleg semmit az égvilágon. Arra is lusta, hogy fürödjön vagy zuhanyozzon. Elképesztő!! Még csak nem is becsüli, tiszteli a feleségét, az mégis kiny.lja a s.ggét! Undorító!! Főz rá, sőt be is viszi neki a szobájába a kaját, mos rá, kitakarítja a szobáját (mert különben vígan ellenne a mocsokban)!!

Nem vagyok feminista, de ez csak engem irritál?

Miért nincs a nőkben semmi önbecsülés, tartás, büszkeség? Miért nem gondolkodnak? Tényleg ilyen a jó feleség?

Én okádok ettől!! Nem azt mondom, hogy soha ne kedveskedjünk a társunknak, legyen az feleség, menyasszony, barátnő, férj, vőlegény, barát stb., de azért ez már túlzás, nem? Ugyanis soha nem kapja vissza a befektetett energiát, soha egy kedves gesztus, egy apró viszonzás!!

Én is szoktam kedveskedni a páromnak, de ő időnként visszaadja. Az se baj, ha az arány pl. 70-30%, ez nem matematika, az élet nem erről szól, de náluk 100-0% az arány, náluk így működik a munkamegosztás!! Én még ilyet nem láttam!!

Mi a véleményetek?

Nyugtassatok meg, hogy nem így van mindenhol és hogy bennem van a hiba!!!



2012. júl. 9. 15:54
1 2 3 4 5
 1/49 A kérdező kommentje:
mármint nem bennem...
2012. júl. 9. 15:56
 2/49 anonim ***** válasza:
64%

Nem, nem benned van a hiba.

De, sajnos a kapcsolatok nagy része ilyen, a nők pedig hülyék. Ez van.

2012. júl. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
83%

Nem értem az okot hogy miért ítéled el őket.

Semmit nem tudsz idős házaspárról. 70 évesek vagyis nagyon-nagyon sok ideje vannak már együtt. Mit tudsz te az életükről? Mit tudsz arról,hogy fiatalabb korukban a férfi mi mindent megtett a feleségéért. Mi van ha az asszony idős korára úgy érzi hogy amit most csinál, még így sem fejezte ki eléggé a háláját a férje felé vagy még így sem adta vissza a sok jót amit ő kapott?? Mi van ha az asszony úgy érzi ez jár a férjének,mert a férje sok évvel ezelőtt nagyobb áldozatot hozott a felesége érdekébe??

Mielőtt ítélkeznél, nem árt utána járni az egész történetnek. Kezdésnek leülhetnél velük,és hallgathatnád az életük történetét.. Biztos több mindent átéltek,megéltek mint te..

2012. júl. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
70%
Ilyen szolgalelkű soha nem leszek,engem másképp kódoltak.
2012. júl. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
81%

Ugyan mi közöd van hozzá, hogy hogyan élnek? Mi van akkor, ha a mami ezt szereti?


A másik meg: "én is szoktam kedveskedni a páromnak, de ő időnként visszaadja." Én nem azért kedveskedek, hogy visszakapjam, hanem azért, mert jólesik. Talán a mami is szereti ellátni a férjét, ezért csinálja.

2012. júl. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez náluk nem ma kezdődött. Valószínű a nő mindig ilyen engedelmeskedő feleség volt..De valóban nem érdemes velük foglalkozni, van ezer más példa a világban, ők csak 1 a többmilliárdból...
2012. júl. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
91%
Ha szeretek valakit, nem azért teszek meg neki valamit, szívességet vagy bármit, hogy visszakapjam. A szeretet önzetlen dolog. Más kérdés, hogy lehet-e egy ilyen embert szeretni, de ezt meg nem tudjuk megitélni, hogy lehet-e, de a történet arról szól, hogy lehet. Hogy ez így aránytalan? A szeretetet nem mérlegen mérik. Sokszor előfordul, hogy az egyik ember többet ad, mint a másik. És valamiért ez a helyzet mindkettőjüknek megfelel. Nem tudok ennél többet hozzátenni ehhez.
2012. júl. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
69%
Tipikusan leírtad nagymamámékat. Undorító ahogy nagyapám viselkedik, pedig ők még csak 60 évesek és tudod miért van ez így és miért is marad? Itt a válasz: Mert amit Isten összekötött.....a régiekre ez a magyarázat, semmi más, aki ebbe mást lát bele az képzelődik és az nem tud semmit az idősekről.Aki meg modern korban teszi ezt az szimplán elmebajos.
2012. júl. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik feleség /nő, barátnő, menyasszony, stb./ ilyen az meg is érdemli!!!
2012. júl. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
100%
Te most egy 70 év körüli kis mámikáról beszélsz? Mert azok ilyenek. Ebbe az identitásba nőttek fel, ezt látták othon, szomszédban mindenütt, számukra ez lett normális, neki szinte jobban kell ez mint a levegő. Mármint, hogy szükség legyen rá, hogy dolgozzon, hogy ne heverjen el ő is mert akkor annyi is volt az élete, lefűjja a rorót. Szomorú, de ha neki ez kell hát nem fogok beszólni egy ilyen korú embernek, már mindegy neki, nem értené akárhogy magyarázod.
2012. júl. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!