Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te megtennéd ezt a házastársad...

Te megtennéd ezt a házastársadért?

Figyelt kérdés

Adott egy nyugdíjas házaspár. 70 év körüliek. Nem dolgoznak a nyugdíj mellett, kb. egyforma egészségi állapotúak, tehát egyforma esélyekkel indulnak az életben:) A férfi nem csinál semmit, de tényleg semmit az égvilágon. Arra is lusta, hogy fürödjön vagy zuhanyozzon. Elképesztő!! Még csak nem is becsüli, tiszteli a feleségét, az mégis kiny.lja a s.ggét! Undorító!! Főz rá, sőt be is viszi neki a szobájába a kaját, mos rá, kitakarítja a szobáját (mert különben vígan ellenne a mocsokban)!!

Nem vagyok feminista, de ez csak engem irritál?

Miért nincs a nőkben semmi önbecsülés, tartás, büszkeség? Miért nem gondolkodnak? Tényleg ilyen a jó feleség?

Én okádok ettől!! Nem azt mondom, hogy soha ne kedveskedjünk a társunknak, legyen az feleség, menyasszony, barátnő, férj, vőlegény, barát stb., de azért ez már túlzás, nem? Ugyanis soha nem kapja vissza a befektetett energiát, soha egy kedves gesztus, egy apró viszonzás!!

Én is szoktam kedveskedni a páromnak, de ő időnként visszaadja. Az se baj, ha az arány pl. 70-30%, ez nem matematika, az élet nem erről szól, de náluk 100-0% az arány, náluk így működik a munkamegosztás!! Én még ilyet nem láttam!!

Mi a véleményetek?

Nyugtassatok meg, hogy nem így van mindenhol és hogy bennem van a hiba!!!



2012. júl. 9. 15:54
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
72%
megtenném érte...sőt meg is teszem. viszont ő is értem! ha csak egyoldalúan működne a dolog, kiraknám a férjemet...
2012. júl. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 A kérdező kommentje:
És igen, igazatok van, ilyen a szeretet, nem mérlegel, csak cselekszik!!! Most hagyja el ebben az életkorban? TÖBB MINT 40 ÉV HÁZASSÁG UTÁN? Ugyanmár!!! Persze, hogy kitart mellette, de azért egy kicsit motiválhatná, hogy valamit azért ő is csináljon!!!! A mai nők többsége azért szerencsére már nem ilyen!! És engem is elszomorít, hogy a gyerekeim ezt látják, ezért fontos, hogy elbeszélgessünk velük!
2012. júl. 9. 16:44
 23/49 A kérdező kommentje:
16:44-es: erről beszélek! Mármint nem kell rögtön kirakni, de elbeszélgetni kell vele, mert az úgy nem lenne normális!! De néhány szolgalelkű ezt nem érti meg! Sajnos a pasik nem hülyék és az ilyeneket csúnyán kihasználják!!
2012. júl. 9. 16:50
 24/49 A kérdező kommentje:
16:13-as: szerinted az tényleg normális, ha MINDIG CSAK AZ EGYIK FÉL AD? Ezen gondolkodj el!!!
2012. júl. 9. 17:00
 25/49 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem az ő korukban nem az volt a lényeg, hogy mennyire egyezik az életszemléletük, milyen jókat tudnak beszélgetni. Akkor az volt a jó feleség, aki négykézláb leste az ura minden kívánságát.
2012. júl. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
77%

"Akkor az volt a jó feleség, aki négykézláb leste az ura minden kívánságát."


Sajnos nem csak akkor. Tapasztalataim szerint ez semmit sem változott. Tőlem eddig minden férfi ezt várta volna el. Ezért nem vagyok még feleség. És ha ez nem változik nem is leszek soha. Én viszonzás nélkül nem tudok és nem is akarok senkit sem körülugrálni. Ahhoz, hogy tegyek valami a másikért, ahhoz neki is kell tennie valamit. Kölcsönösség nélkül nincs kapcsolat. De lehet, hogy én vagyok rosszul összerakva.

2012. júl. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
85%

"A kérdező kommentje:


16:27-es: ha így gondolkodsz, sajnos nagyon sokan ki fognak még használni az életben, hidd el! Ne legyél lúzer!!"


Elnézést, kicsit elkanyarodtunk, de muszáj megkérdeznem. Mit jelent az, hogy kihasználnak?

Van aki "lúzernak" születik. Ilyen is kell, mert ha nem lennének "lúzerek", akkor honnan tudnád, hogy Te "winner" vagy? ;)

2012. júl. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
85%
Félreértés ne essék! Nem mondom azt, hogy ez a normális, de náluk úgy tűnik, hogy ez a megszokott. Ha szerencséjük van, ez mindkét félnek megfelel.
2012. júl. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
90%
Azért egy 70 év körül nő 50 éve volt fiatal, gondolom kb. azóta is házasok. Szerinted 50 éve milyen esélyei voltak egy nőnek? '56 után, még bőven a megtorlások idején, amikor az emberek kint dolgoztak a földeken vagy a gyárakban, kétkezű munkát, picike pénzért, picike lakásért vagy házért, amit maguk építettek szobánként, egy olyan világban, ahol teljesen természetes volt az, hogy egy nő kiszolgálja az urát, mert az többet keresett, mert erősebb volt, és mert nélküle szó szerint szinte esélye sem lett volna arra, hogy bármit elérjen az életben...?! És mi célja volt akkor egy nőnek? Tisztességben felnevelni a gyerekeit és ellátni az urát. Megnézed bármelyik 70 feletti házaspárt, nekik ez teljesen természetes dolog, és nem is panaszkodnak, szeretik egymást, várják a dédunokákat, hogy gyarapodjon a család és kész. És miből gondolod, hogy ennek a néninek a férje nem becsüli a feleségét, hogy nem aggódik érte, és nem ápolja, ha beteg? Hogy nem segít neki olyan dolgokban, amiben az asszony megengedi? (Pl. cipekedés.)És miből gondolod, hogy ennek a néninek nem természetes az, amit a férjéért tesz? 25N
2012. júl. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
15%
Mivel azt írta, hogy a gyerekei is látják, gyanítom vagy rokonok (nagymami + nagypapi), vagy jó szomszédok.
2012. júl. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!