Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te megtennéd ezt a házastársad...

Te megtennéd ezt a házastársadért?

Figyelt kérdés

Adott egy nyugdíjas házaspár. 70 év körüliek. Nem dolgoznak a nyugdíj mellett, kb. egyforma egészségi állapotúak, tehát egyforma esélyekkel indulnak az életben:) A férfi nem csinál semmit, de tényleg semmit az égvilágon. Arra is lusta, hogy fürödjön vagy zuhanyozzon. Elképesztő!! Még csak nem is becsüli, tiszteli a feleségét, az mégis kiny.lja a s.ggét! Undorító!! Főz rá, sőt be is viszi neki a szobájába a kaját, mos rá, kitakarítja a szobáját (mert különben vígan ellenne a mocsokban)!!

Nem vagyok feminista, de ez csak engem irritál?

Miért nincs a nőkben semmi önbecsülés, tartás, büszkeség? Miért nem gondolkodnak? Tényleg ilyen a jó feleség?

Én okádok ettől!! Nem azt mondom, hogy soha ne kedveskedjünk a társunknak, legyen az feleség, menyasszony, barátnő, férj, vőlegény, barát stb., de azért ez már túlzás, nem? Ugyanis soha nem kapja vissza a befektetett energiát, soha egy kedves gesztus, egy apró viszonzás!!

Én is szoktam kedveskedni a páromnak, de ő időnként visszaadja. Az se baj, ha az arány pl. 70-30%, ez nem matematika, az élet nem erről szól, de náluk 100-0% az arány, náluk így működik a munkamegosztás!! Én még ilyet nem láttam!!

Mi a véleményetek?

Nyugtassatok meg, hogy nem így van mindenhol és hogy bennem van a hiba!!!



2012. júl. 9. 15:54
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
100%

12. válaszoló vagyok.

Erről eszembe jutott közben egy bácsi az utcában. 82 éves.

Náluk is így működött minden (ahogy az összes "nem fejlődőképes" idősnél), aztán szegény néni meghalt úgy 5 éve.

Az öreg teljesen ki van szolgáltatva, 2 hetente fürdik - egyedül nem is tud gyakrabban, rendeli a kaját, és nem takarít egyáltalán.

Ráadásul a dédunokák a nyakára járnak, és vinnék el a feje fölül a saját házát.

Hidd el, még ha most úgy is látod hogy a néni van kiszolgáltatva, nem így van.

És ha szegény bácsi megtehetné, most aztán a felesége lába nyomát is csókolgatná.

2012. júl. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 A kérdező kommentje:

16:27-es: ha neked jó, hogy lúzer vagy, hát legyél, engem nem zavar, de neked jó ez így? Nincsenek ambícióid? Nem akarsz egy igazságos, valóban egyenrangú kapcsolatban élni?

Amúgy meg ha ez a helyzet mindkét félnek megfelel, az jó, bár nekem furcsa, én nem tudnék így élni! Engem ne a munkaerőmért, hanem önmagamért szeressenek!!

2012. júl. 9. 18:09
 33/49 anonim ***** válasza:
81%

ma 17:32


ne haragudj, de úgy gondolom neked csak a szád jár. vagy nagyon fiatal vagy, vagy nem volt hosszabb kapcsolatod vagy csak addig tartott amíg a rózsaszín köd is. Azt ne akard nekem bemagyarázni, hogy te mosol főzöl takarítasz a párodra, amikor akarja akkor szétteszed neki a lábad, közös programokat szervezel, mindezt 5-10 évig és cserébe annyit kapsz ezen időre, hogy amúgy kösz! csak ennyi?


ha ez lenne akkor neked mindegy milyen férfival lennél, hisz szereted, szóval életedben 1 férfival voltál/vagy/leszel.

Ha nem , akkor ellent mondasz magadnak, ugyanis ez nem tündér ország, nem a kerek erdő és nem is a óperenciás tengeren túl...és miért és ment volna szét a kapcsolatod, ha nem a kölcsönös tisztelet és a viszonzott gesztusok hiánya miatt?

2012. júl. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 A kérdező kommentje:

29. válaszoló, nagyon szomorú az, amiket leírtál.

Nagyon sajnálom és egyben becsülöm azokat a nőket, akik akkor voltak fiatalok. De annyira beléjük vésődött ez a szemlélet, hogy most se tudnak másképp gondolkodni? Hogy ez milyen magalázó helyzet? Bár manapság hangoztatják az egyenjogúságot, de az én tapasztalataim szerint sincs teljesen az. Ott van ez meg, ahol a nő megteremti magának. Persze ehhez kell egy normálisan gondolkodó férj is. Nekem ilyen szempontból szerencsém van! Mert még az én férjem is csodálkozik az általam leírt helyzeten, ő nem várná ezeket el tőlem! És mivel, mint írtam, jól ismerjük az adott házaspárt, tudom, hogy ha a nő szorulna segítségre, a pasi kétségbeesetten pánikolna, amilyen szerencsétlen, és inkább számíthatna a gyerekeire, mint a férjére!! Ez egy férjtípus, és nem mondom, hogy minden pasi ilyen, de hidd el, ezek nem értékelik a feleségüket, nem hálásak, nincsenek tisztában a helyzettel, nekik minden így természetes, és ez dühít fel!! És - bár volt, aki írt ellenpéldát - az ilyenek sokszor hamarabb halnak meg a feleségüknél, így nem is fogják tudni soha az életben értékelni, amit a feleségük értük tett! Pedig nekem már az is jólesne, ha a férj legalább szavakban viszonozná a nő kedvességét, és elismerné, becsülni őt és a munkáját!!

2012. júl. 9. 18:22
 35/49 A kérdező kommentje:

Még annyi a 29. válaszolónak, hogy a papa nem segít a cipekedésben SEM, mondtam, semmit nem csinál, természetesen a vásárlást is a néni intézi!!

Hát ez van! Biztos ez a normális!

És ha igaz lenne, hogy mindig olyanok leszünk, amit otthon vagy a gyerekkorunkban látunk, akkor semmit nem változna a világ, és mindenki ilyen behódolós lenne, de szerencsére a világ változik, a nők mernek gondolkodni, kibontakozni, változtatni! És ez szerintem nem feminizmus meg emancipáció, csak értelmes gondolkodás, meg az egyenrangúságra, igazságra való törekvés!!!!

2012. júl. 9. 18:32
 36/49 anonim ***** válasza:
74%

"A kérdező kommentje:

16:27-es: ha neked jó, hogy lúzer vagy, hát legyél, engem nem zavar, de neked jó ez így? Nincsenek ambícióid? Nem akarsz egy igazságos, valóban egyenrangú kapcsolatban élni?

Amúgy meg ha ez a helyzet mindkét félnek megfelel, az jó, bár nekem furcsa, én nem tudnék így élni! Engem ne a munkaerőmért, hanem önmagamért szeressenek!!"


Köszönöm a válaszod! Bár még mindig nem definiáltad, hogy nálad mit jelent a "kihasználás". (kíváncsi vagyok na :) )

A "lúzer" dolgon meg mindig jöt kacagok, akárkire is mondják.

Igen, teljesen jól megvagyok. És nem, nincsenek ambícióm, sosem voltak. :) (és nem is hiányoznak)

Nincs igazságos és egyenrangú kapcsolat. (szerintem)


18:09-es válaszoló!


"ma 17:32

ne haragudj, de úgy gondolom neked csak a szád jár. vagy nagyon fiatal vagy, vagy nem volt hosszabb kapcsolatod vagy csak addig tartott amíg a rózsaszín köd is. Azt ne akard nekem bemagyarázni, hogy te mosol főzöl takarítasz a párodra, amikor akarja akkor szétteszed neki a lábad, közös programokat szervezel, mindezt 5-10 évig és cserébe annyit kapsz ezen időre, hogy amúgy kösz! csak ennyi?


ha ez lenne akkor neked mindegy milyen férfival lennél, hisz szereted, szóval életedben 1 férfival voltál/vagy/leszel.

Ha nem , akkor ellent mondasz magadnak, ugyanis ez nem tündér ország, nem a kerek erdő és nem is a óperenciás tengeren túl...és miért és ment volna szét a kapcsolatod, ha nem a kölcsönös tisztelet és a viszonzott gesztusok hiánya miatt?"


Nem haragszom, de "gond" van. Nem vagyok nő, így az általad leírtak nagyrésze kapufa. Viszont valóban fiatal vagyok (32 - remélem az még fiatal) és valóban nem volt hosszabb kapcsolatom.

Biztos gondok vannak az értelmi képességeimmel is, mert nem nagyon látom az ellentmondást sem.

Azért köszi, hogy szakítottál rám időt.

2012. júl. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:

29-es vagyok. Nekem 80 év felettiek a nagyszüleim, és teljesen önellátóak. Mamám főz, bevásárol, eteti (és levágja) a tyúkokat, tatám rendezgeti a kertet, ágja a tüzelőt, megjavítja a kerítést, stb., pedig hályog van a szemén, alig lát. Igaz, mosni én szoktam, meg porszívózni hetente, mert a mama már nem bírja (igaz, naponta felmossa a konyhát a mai napig), de a konyhából még engem is kihajít! Az az ő konyhája és kész, én ott ne csináljak semmit, csak egyek. És ugyanígy tatámnak se hagyja, hogy segítsen neki, és az én fenekemet is ugyanúgy kinyalja, bármennyire is nem akarom vagy kellemetlen ez nekem. (Egyél még, mit főzzek legközelebb, de hagyjad, az én edényeim, én mosogatok!) Veszekedni se akarok vele, mert magas a vérnyomása. Tatám se akar vele veszekedni, így ha a mama megelőzi valamiben (pl. hoz be vizet, mert nincs a konyhában), akkor egy szót se szól. Tulajdonképpen egyiküknek se kéne 10 literes kantákat emelgetni, de ez van. A mama belehalna, ha nem lenne kiről gondoskodnia, tatám pedig becsüli ezért, bár külső szemlélőnek úgy tűnhet, hogy ő csak sütteti a valagát. Ez ilyen, el kell fogadni. Nyilván a kérdésben szereplő pár is boldog így, és fel sem merül bennük, hogy másként kéne ezt csinálni. Amikor ők fiatalok voltak, minden más volt. Vallásosak voltak az emberek, tisztelték és becsülték egymást, és nem sulykolta beléjük mindenki, hogy "valósítsd meg önmagad!" Akkor a család volt a divat és a másik elfogadása, bármennyire is zsémbes, vagy nincstelen. Csak egymásra számíthattak az emberek.


Ne tegyél megjegyzést a kérdésben szereplő párra, ne bíráld őket! Nekik pont olyan nehéz elfogadni azt, hogy egy huszonéves lány még tanul, nem akar gyereket, nincs férjnél, de kézen fogva jár egy férfival és házas életet élnek (értsd: szexelnek; a 80 évesek se hülyék). És a nagy részük nem is tesz erre semmi megjegyzést, ahogy a nagyszüleim se zaklatnak engem, hogy mikor lesz már dédunoka, csak csendben reménykednek, hogy még megélik, hogy karukba foghassák.

2012. júl. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:

ma 18:58


szívesen, de akkor is igazoltál, ugyanis biztos, hogy nem maradnál olyan nővel aki szarik rád, tulajdonképpen ezért vagy egyedül, szóval az az állításod hogy nem vársz viszonzást , mert szereted és ez a lényeg, plusz az a tény, hogy hosszabb kapcsolatod nem volt és nem állapodtál meg az első nővel akinek mindent megadtál , de ő nem viszonozta ellent mond egymásnak. Ugyanis ha igaz lenne , hogy neked nem számít a viszonzás csak a lényeg a szeretet, akkor nem lennél egyedül.

2012. júl. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
Ja, és az értelmi képességeiddel tényleg gondok vannak ha nem tudod mi az a kihasználás:) valószínű folyamatosan ennek az áldozata vagy csak nem ismered fel.
2012. júl. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 A kérdező kommentje:

29-es, amit leírtál a nagyszüleidről, az nagyon szép, hiszen ott VAN MUNKAMEGOSZTÁS, hiszen a tatádnak is megvannak a maga feladatai. És volt egy nagyon fontos mondatod: tatád becsüli nagymamádat!! De akiről én írtam, ott az ember nem igazán becsüli a nőt, sokszor beszél vele tiszteletlenül, és tényleg semmit nem csinál!! Azt már megszoktam, hogy mindig a nők dolgoznak többet, de hogy a férfi egyáltalán semmit se csináljon, az nagyon durva!!

A néninek jólesne, ha a papa is csinálna valamit, de már belefáradt az állandó harcba, beletörődött a helyzetbe, feladta az egészet, és inkább megcsinál mindent ahelyett, hogy állandóan vitatkozzanak. Azt mondta, régebben, amikor az ember pl. mosogatott, eltörte a cuccokat, ezért inkább megcsinálta ő. Ilyen pl. a teregetés is. Szerintem a nőknek kifinomultabb érzékük van hozzá, ezért ezt is sok nő inkább maga csinálja. De ezeken kívül van még egy rakás házimunka, és sokban a pasik ugyanolyan jók, mint a nők. Minden férfi találja meg azt, amiben nem olyan béna! Csak akad ilyen!!! Mert ha nem, akkor az a pasi extra nyomi!

Amúgy meg huszonéves koromban szültem a gyerekeimet, és kifejezetten családcentrikus vagyok. Ha pedig valaki halogatja a gyerekszülést vagy egyáltalán nem akar gyereket, az az ő dolga, a saját döntése!

Ja, és megjegyzést tettem volna erre a párra? Csak itt meséltem róluk, de őket egy szóval nem bántottam. Szeretem őket és elfogadom, hogy ilyenek, csak mai szemmel ez nagyon furcsa!!

2012. júl. 9. 21:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!