Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan tudtatok elindulni...

Ti hogyan tudtatok elindulni a szülői háztól?

Figyelt kérdés
Már 16 éves korom óta tervezgetem és teszek is érte, hogy önállósodni tudjak. Félreteszek ha tudok, csak persze mindig elmegy valamire itthon, mert mindig történik olyan amiben segítenem kell ezáltal nem jutok soha egyről a kettőre.Szakma után a munkám eleinte jó volt,de a beütött válság miatt amiben dolgoztam szolgáltatás már kevésbé volt szükségszerű így kénytelen voltam állást váltani, de jóval kevesebb pénzért így albérlet kizárva. Arra lennék kíváncsi, hogy más a nagybetűs életben hogyan indult el, hogyan sikerült szert tennie saját lakásra ha van, vagy egyáltalán önállósodni? mert azon felül, hogy itthon mindig segítek azt kapom , hogy soha nem fogok tudni elmenni itthonról, erről ne is álmodjak, másnak is mondták ezt mégis sikerült? örülnék történeteknek, mert itt már annyira lehúznak a negatív gondolkodással :)

2012. máj. 27. 11:57
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Hát, az sem kellemes dolog...
2012. júl. 2. 16:57
 12/21 anonim válasza:

hát nem ám ,egyik napról a másikra munka, albérlet stb.

egy kisebb adósság is így jött össze, próbálj + minél több pénzt összegyűjteni. és okosan elkölteni. saját tapasztalat.

2012. júl. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2012. júl. 2. 21:21
 14/21 anonim ***** válasza:
Sehogy:-(30 éves nő vagyok és otthon lakom Anyámmal...90ezerből nem tudok önállóan albérletet fizetni+ megéln(Budapest),és Anyum se jönne ki egyedül...Egy 60nm-es panelunk van abból nem tudunk venni 2 garzon,legalább még 2-3 milla hitel kéne hozzá.Örökölni nem fogok,mert annó amíg éltek még a nagyszülők is velünk laktak(ill Anyum velük,ahogy vesszük),Apámal és családjával nem tartom a kapcsolatot.Amúgy én 24 évesen már elköltözem otthnról az akkori párommal közösen laktunk albérletben,de amikor tönkrement a kapcsolat hazajöttem.Anyám se igen örülne,ha elmennék mert nemgien tudná fenntartani egyedül a lakást(mikor elköltözem még élt a Mamám és volt 85e nyugdíja...)Sajna ez van:-(Pasik menekülnek,mert senkinek nem kell egy olyan nő aki 30 évesen Anyukával lakik,mert ez ma "vércikinek" számít.Az ismerőseim között akinek lett lakása mindenhol volt szülői segítség,vagy örökölt nagyszülőktől...
2012. júl. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Hát sajnálom, remélem akad majd olyan párod aki nem azt nézi hogy hol élsz hanem azt hogy miért élsz ott. Én mióta kiírtam a kérdést elkezdtem Fundamentázni a párommal , így 6 év múlva lesz 5 milliónk együtt, abból veszünk magunknak egy kis lyukat...de a miénk lesz..
2012. júl. 5. 17:40
 16/21 anonim ***** válasza:

Sajna nagyon anyagiasak a mai pasik...Mindenkinek csak a karrierista multiban dolgozó csajok kellenek min 200e-es fizuval.Akinek van pénze menő pubokra,meg sushizni,és még csak meg se kell hívni...Ha hasonlóan csóró mint én, azért nem kellek,mert a nő révén akar lakáshoz/jobb élethez jutni,ha jobb módú akkor meg attól fél,hogy el kell tartani,meg a hátán akarok felmászni.Peidig mások állítása szerint is csinos vagyok,ált 24-25 nek néznek,de amikor kiderül a valódi korom,meg a körülményeim jönnek az aha...Majd hívlak...

Én csak egy lúzer tanár vagyok aki az anyukájával lakik lakótelepen...Na mindegy ez már nem tartozik szigorúan a témához...

2012. júl. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
14-es voltam amúgy
2012. júl. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Hát a mai világ ilyen elkorcsosult, a férfiak nem jobbak mint egy majom ma már, ők a nagy pasik de megcsinálni semmit nem tudnak életben maradni meg anyuci nélkül már képtelenek....így van ez, sajnos.
2012. júl. 6. 10:40
 19/21 anonim ***** válasza:

Azért aszerint a kérdező szerint aki minimálbérből meg lehet élni egy albérletben megnézném hogyan csinálja.

Ha Bp-i viszonyokat nézzük

Albérlet:40ezer(a legolcsóbb)

Rezsi:30e(fűtés+ villany+ víz+ közös kst)és akkor megint olcsó voltam.

Net+mobil:7000(most nem gyertek azzal,hogy nem kell,a mai világban igenis muszály és megint olcsó voltam)

Bérlet:10e

Na ez már 87ezer forint és még nem ettem egy falatot se...Nem vettem ruhát,nem költöttem fogamzásgátlásra,gyógyszerre,intimbetétre,dezodorra,stb és nem szórakoztam(ok ez utóbbit nem muszály).

Na ezért vagyok még otthon anyámmal a 90 ezres fizummal 30 évesen :-(

2012. júl. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
-aki úgy gondolja- bocs ez kimaradt
2012. júl. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!