Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan tudtatok elindulni...

Ti hogyan tudtatok elindulni a szülői háztól?

Figyelt kérdés
Már 16 éves korom óta tervezgetem és teszek is érte, hogy önállósodni tudjak. Félreteszek ha tudok, csak persze mindig elmegy valamire itthon, mert mindig történik olyan amiben segítenem kell ezáltal nem jutok soha egyről a kettőre.Szakma után a munkám eleinte jó volt,de a beütött válság miatt amiben dolgoztam szolgáltatás már kevésbé volt szükségszerű így kénytelen voltam állást váltani, de jóval kevesebb pénzért így albérlet kizárva. Arra lennék kíváncsi, hogy más a nagybetűs életben hogyan indult el, hogyan sikerült szert tennie saját lakásra ha van, vagy egyáltalán önállósodni? mert azon felül, hogy itthon mindig segítek azt kapom , hogy soha nem fogok tudni elmenni itthonról, erről ne is álmodjak, másnak is mondták ezt mégis sikerült? örülnék történeteknek, mert itt már annyira lehúznak a negatív gondolkodással :)

2012. máj. 27. 11:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

"...mert azon felül, hogy itthon mindig segítek azt kapom , hogy soha nem fogok tudni elmenni itthonról, erről ne is álmodjak, másnak is mondták ezt mégis sikerült? örülnék történeteknek, mert itt már annyira lehúznak a negatív gondolkodással."


Ezzel a mondattal elárultál mindent. Te is azon gyerekek közé tartozol, akik (hányan de hányan vannak!) attól szenvednek, hogy nem engedik őket leválni a szülői házból.


Ha boldogulni akarsz, akkor sajna ilyen szülői mnetalitásnál eljön az a pont, amikor erőszakosan kell le(ki)szakítani magadat és nem törődni azzal, hogy bűntudatot akarnak kelteni, hogy haza akarnak édesgetni, hogy mindenféle lelki manipulációt (akár a betegséget is) bevetnek azért, hogy hazarángassanak. Ehhez erő kell, kitartás és némi belső keménység.


Az ember nagyon sokra képes, ha akar tenni magáért. Tudsz te boldogulni (pláne jó szakmával!), csak akarni kell és hinni magadban. Nyitva áll az út a külföldi munkavállalás fel (és is külföldön élek), csak merni kell megmozdulni, nem szabad bedőlni a rémhíreknek, nem szabad azonnal feladni, nem szabad anyuka szoknyáján megragadni.


Tűzd ki a saját célodat és arra koncentrálj, nem arra, hogy mások mit akarnak neked megszabni. Végülis felnőtt (vagy majdnem felnőtt) ember vagy, nemde? :)

2012. máj. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Hát igazad van, már 22 vagyok, mikor volt 1 millióm 18 évesen a dédim meghalt,kiégett a ház és ki kellett fizetni a mamám testvérét mert ugye ketten örökölték a házat és kérte a részét, ekkor mondták, hogy vagy eladjuk a házat(és akkor a benne lakó nagybátyámnak nem lesz hol laknia) vagy segítek, erre mit mondtam volna? hogy nem és azt csináltok amit akartok? mondjuk csak 500 ezret kértek, de utána a felújítás miatt "kölcsön" kérték még a maradékot és mondta nagybátyám hogy 2016-ban biztosítási pénzt kap mert lejár akkor abból visszaadja, de azt megint fújhatom mert kiderült nemrég, hogy kockázatos befektetés volt és 4 év alatt kevesebb lett a a pénz mint a kezdőtőke volt...így már végképp nem tudom mit csináljak a ház meg kb ott áll úgy ahogy volt, 4 év alatt nem sokat haladt, mert amit adtam elment onnantól meg tötyörgés.
2012. máj. 27. 12:23
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Az ismerőseim 70%-a úgy jutott lakáshoz, hogy örökölt. Vagy a szülők eladták a családi házat és vettek 2 kisebb lakást. Vagy hatalmas hiteleket vettek fel-van akinek azóta elárverezték a lakását. A többiek külföldre mentek és vissza se akarnak jönni. kb 1-2 embert tudok mondani, aki jól keres és így jutott lakáshoz, azok is hitellel.


Ma átlag fizetésből azaz 95-100 ezer ft-ból épp hogy ki lehet jönni..főleg albérletben. Ebből félretenni alig-alig lehet. És akkor még örüljön aki ennyit kézhez kap, mert vidéken 60-70 ezrekért dolgoznak emberek. Már ha van munkájuk.

2012. máj. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Saját lakáshoz jutni elég necces,de ha le akarsz válni a családtól,amit megértek,akkor egy ideig az albérlet is megteszi.Ott legalább nem, húznak le.
2012. máj. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Ezt értem én, csak éhen halok az albérletben :)
2012. máj. 27. 12:59
 6/21 anonim ***** válasza:

Albérlet. Már miért halnál éhen? Nem tudsz főzni?


Ha legalább a minimálbért megkeresed, akkor már egy szobát ki tudsz venni. Igaz, nem olyan, mint egy saját lakás, de legalább önálló vagy. Aztán majd utána meglesz a lakás is, csak spórolni kell.


Mondjuk itt az a legnagyobb baj, hogy te még mindig gyerekként gondolkozol. Nem értem, miért kellett például a felújításra odaadni a pénzt. Mi lett volna, ha nincs új csempe? Az a te félretett pénzed, ne add oda ilyen hülyeségekre.

2012. máj. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
ne haragudj , de itt nem csempéről van szó, tudod milyen egy kiégett ház? a minimálbért meg nem keresem meg, azért halnék éhen.
2012. máj. 27. 16:09
 8/21 anonim ***** válasza:
57%
18 éves koromban örököltem 3 millió forintot, a szüleim hozzátettek 1,5 m ftot, így vettem egy szoba konyhás lakást, kiadtam, de a pénz mindig a szüleimhez ment, én a számlákat rendeztem csak. Most 20,5 vagyok, év eleje óta dolgozom, április elején költöztem oda, mert akkor "járt le" a tartozásom a szüleim felé. Azóta nem is kaptam tőlük pénzt, nem is kértem, de ha kérnék, adnának. Év végén szül a párom, anyám már mondta, hogy költözzünk nagyobb lakásba, segítenek, de ha szükségem lesz rá, azt is vissza akarom adni majd nekik.
2012. máj. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Akkor jól jártál, további sok sikert nektek és jó babázást :)
2012. máj. 27. 17:22
 10/21 anonim válasza:
Ti hogyan tudtatok elindulni a szülői háztól? - úgy hogy elküldtek. :D
2012. júl. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!