Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felrobbanok! Hogy tehet ilyet...

Felrobbanok! Hogy tehet ilyet egy anya?

Figyelt kérdés

A férjem nagy hobbija volt az airsoft. Pénz szűkében viszont úgy döntött, eladja a puskáját. Vaterán el is kelt, 35ezerért.

Előre utalás volt megbeszélve. Nemrég költöztünk, a férjem nem jegyezte meg a címet, ezért az állandó lakcímére kpérte a pénzt, postai úton. Szólt az anyjának, hogy oda fog menni.

Anyós beleegyezett. Vártuk már két hete, mikoris hívott a vásárló, hogy ó már feladta a pénzt, de nem kapott semmit. Felhívom anyósomat, mondja, hogy oda nem ment semmi. A vásárló átküldte a postai utalvány fénymásolatát, két nap múlva egy fenyegetéssel, hogy rendőrségre megy.

Ezt a férjem elmondta az anyjának, aki még ekkoör is kussolt. Az albérlője szólt: de hát Eszti! Én vettem át az értesítőt, te meg lementél érte!

Jelenleg kétezer minusszal jöttünk ki az ügyből (postaköltség) anyós meg ígérgeti, hogy visszaadja, de-de-de...


2012. máj. 23. 13:16
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
16%

"Neked talán anyád kiszámlázta, mennyibe kerültél a fogantatás pillanatától? Mondjuk nem csodálkoznék..."


?


Mondjuk már irtam kétszer, de akkor leirom harmadszor is csak a felületes olvasó hiszi hogy én itt kizárólag az anyóst védem.

2012. máj. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
9%

Ez hogy jön az én anyám halálához már megbocsáss..?

Hogy kerül ez a két dolog egy kalap alá a te fejedben?

2012. máj. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

Most mit vagy felháborodva? Több, a kérdező számára KOMOLY kérdésnél láttam már ezt az IDIÓTA szövegedet. Nyilván akkor jó kedvedben voltál. Hát most én vagyok jó kedvemben, és nem érdekel, hogy számodra ez milyen komoly dolog.

Egyébként meg teljesen egyértelmű, hogy azért vagy ilyen elfogult/elvakult ezt a kérdést illetően, mert a te anyád meghalt. De tudod mit? Az anyaság nem szentség, és vannak dolgok, amik még családon belül sem férnek bele mások értékrendjébe. Sőt. Én például sokkal jobban kiakadnék ha egy rokonom lopna meg, mint ha egy idegen tenné ugyanezt, aki nem jelent nekem semmit.

2012. máj. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
9%

Nem biztos hogy idióta volt a válaszom, könnyen meglehet hogy te nem láttad meg a benne rejlő értelmet.

Még az is lehet hogy rossz volt a válasz, egy dolgot tehetsz ilyenkor lepontozol. Erröl szól ez az oldal.

A bosszúdnak itt nincs helye.


Szó sincs elfogultságról, ez a te - egyébként rémisztő - gondolatod, a te fejed szüleménye, ezzel bármit kezdeni lehetetlen. Csakis általad került Ő szóba, de annak magyarázatával meglepnél hogy hogyan jön az én felmenőm az ő élethelyzetükhöz.

10 évesen sem láttam ezt másként, most sem és 80 éves koromban sem fogom.


Ha a férj tette volna fel ezt a kérdést forditott helyzetben akkor azt tanácsoltam volna hogy hagyja a feleségre, intézze és döntsön ő. Ez nem egy klisés anyós vs meny konfliktus és rossz az irány ha a kérdező ennek képzeli.

A családi idill még egy férj-feleség viszonynál is törékenyebb, ezt is munka fenntartani.


A rokon vs idegen lop meg példád jól hangzik, csak nem igaz. Mig egy idegent bármikor végérvényesen el tudok kerülni egy rokont nem, együtt kell élni vele.

A hibáival is és ő is együtt él az enyémekkel.


Az anyaság ha nem is szentség, de mindenképp egy tisztelendő dolog, nem gondolnám hogy ellene vérmesebben kellene reagálni mint egy idegen ellen.

2012. máj. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:

Kedves read4me(bocs ha rosszul írtam)

Itt az a baj, hogy mi sem unalomból vateráztuk el, hanem mert nagyon nagy szükségünk volt arra a pénzre. A férjem munkanélküli lett, 60at kap, én 80at keresek. Van egy kislányunk. Anyósnak természetben bármikor szívesen segítettem jó darabig (sok mindent megtermelünk magunknak, húst, tojást, zöldségeket, tejet, és még nem mentünk úgy, hogy a babakocsi alja ne lett volna ülésig felpakolva ezekkel.), de sajnos erre a pénzre nagyon nagy szükségünk lett volna, mert a villany-víz és gázszolgáltatókat nagyon nem érdekli, hogy milyen az anyagi helyzetünk (megkaptuk a villany túlfogyasztást, és sírógörcsöt kaptam). Azt a pénzt még mg se kaptuk, de már el is költöttük gondolatban. Anyós egymaga keres annyit mint mi. +300ezer, a párja által, +50 az albérlő által (-20 amennyi vizet, áramot fogyaszt), mégis a mi "szaros" 35ünk is kellett neki. Ez fáj. Tudta, hogy nagy szükségünk van rá, és mégis önmagára gondolt.

Arra is reagálnék, hogy anyós felnevelte a férjemet. Nos...a férjem kiszámlázhatná neki a nyolc év nem fizetett gyerektartást.

2012. máj. 24. 07:00
 36/36 anonim ***** válasza:

Felesleges gyözködnöd az igazadról, ebben nincs köztünk vita. Ő szúrta el és neked van igazad. Innentől kezdve bármit megtehetsz amit csak akarsz. Leüvöltheted a fejét, mesélheted a sztorit mindenkinek, amit csak akarsz.

Én arról gyözködlek hogy ne tedd.


Sokféleképp lehet ehhez hozzáállni, akár úgy is ha nem csapja le vaterán azt a puskát valaki akkor az a pénz még mindig nincs. Vagy jöhet a másik véglet aminek az a vége hogy benne lesztek a hiradóban.


Mielött azt hinnéd hogy kivülállóként jár a szám elmondom apámmal kapcsolatban naponta 10 ilyen kérdést tehetnék fel itt. Regényt tudnék róla irni. Eszembe sem jut hogy ezt meséljem fünek-fának, nem reklámozom, ezt én inkább tartom egy szégyelnivaló dolognak, igy annak örülök ha minél kevesebben tudnak róla. Ha igy állnék hozzá mint amihez te most itt igazolást vársz ő már réges-rég valami csövi lenne valahol a város mélyén.

Megtehetném? Persze. Igazam lenne? Természetesen. De meg akarom tenni ezt az apámmal? Nem.

Nem fogom elengedni a kezét amig ez rajtam múlik.


Világos hogy kell a pénz, világos hogy olyan a helyzet már fejben el van költve előre. Nem tudom megitélni mi nektek a sok, mi a kevés, igy nem az összeg nagyságáról beszélek mikor szaros pénzt irok.


A pénz az pénz, van, nincs, lesz több vagy kevesebb, de az csak szaros pénz. A pénz az jön megy, mindig lesz belőle újabb van még belöle a földkerekségen, jutni fog belőle neked is.

Amiböl nincs több csak egy az a gyermeked, a szüleid, a párod és az ő szülei. Ebböl az egyböl kell kihozni a lehetőségekhez képest legjobbat.

2012. máj. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!