Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális dolog, hogy reggelent...

Normális dolog, hogy reggelente ki kell "szolgálnom" a férjem?

Figyelt kérdés

Nálunk az a helyzet, hogy fél órával korábban kelek, mint ő, mert ki kell vasalnom az ingét, meg kell csinálnom a káváját és össze kell készítenem a kajáját. Még akkor is ha éppen nem dolgozom. Nagyon sokszor azért felkelt, hogy vasaljam ki az ingét. Ráadásul ilyenkor hajnali 5óráról beszélünk, nem reggel kilenckor. Ilyenkor mindig morgok, bár megcsinálom, de nem szívesen, elvégre én sem keltem fel a szabadnapján, hogy vigyen be dolgozni, aztán majd alszik tovább. Szerinte ez normális, mármint hogy ez a feleség dolga, de sztem nem normális, mert az én családomban, apukám soha nem keltette fel anyukámat, mindig magának készített össze mindent. Egyszerűen nem tudom megérteni, hogy a férfiak miért nem képesek gondoskodni magukról ilyen téren. Amúgy nagyon segítőkész, mert sokszor mosogat, főz és segít takarítani is. Csak ezt a dolgot nem értem. De komolyan kiborulok néha a :"Meli kelj fel, még ki kell vasalnod az ingem és kaját is kell csinálnod"-tól.

Kiváncsi lennék a pasik véleményére is, hogy ti is ennyire rá vagytok szorulva a párotokra? Illetve a nőktől is, hogy tőlük ezt mennyire várják el otthon. Esetleg én fújom fel és tényleg természetes?


2009. jún. 17. 10:49
1 2 3 4 5
 31/43 anonim válasza:
57%
Tanítsd meg inget vasalni, a kajáját meg összekészíteni... Kedvesen, és üsd el humorral. És beszéld meg vele.
2009. jún. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
88%
Nem akarlak megbántani,de azt írtad a férjed is sokat segít neked.Ő még nem kérdezte meg h normális-e h ő takarít,főz,mos?Én nem tudok főzni,és nem is akarok megtanulni,a többit viszont én is megcsinálom.Vmit-vmiért cserébe.
2009. jún. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%
16:10 De ha a párod nem magától és nem szívesen teszi, akkor kár az ilyesmit erőltetni. Nem ettől lesz udvarias. Ez rá van kényszerítve. Ellenben Tőled egy nagy gesztus lenne felé, szerintem, ha ezentúl nem várnád el, pedig Neked jól esik... És olykor akkor MAGÁTÓL végül biztos elkísérne, csak ritkábban... Mert tudja, hogy ezzel örömet szerez. De bocsánat, tudom, nem kértél tanácsot, és nem is bántani akartalak.
2009. jún. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
68%
Testi fogyatékosságai vannak, hogy nem tud magának kaját készíteni, és vasalni? Elsüllyednék szégyenemben, ha azért kelteném fel a kedvesemet hogy engem reggelente körbeugráljon. Férfi létemre nagyon gáznak tartom, ha te szó nélkül megcsinálod. Üljetek le, nyugodtan beszéljétek meg hogy ez az ő dolga, vagy pedig egyszer a szabadnapján keltsd fel hogy vigyen be dolgozni. A háztartás pedig igenis közös munka, mi is mindent ketten csinálunk, főleg hogy közösen koszoljuk össze a lakást, a tányérokat, stb. Állj a sarkadra, és ha harcolj!
2009. jún. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:

köszönöm a hozzászólásokat. Az a baj, hogy amikor összejöttünk, akkor már ez egyfajta elvárás volt, mert az előző női ehhez szoktatták hozzá. Így én sodródtam ezzel úgymond. Az egyik hozzászoló írta, hogy nem szép, hogy szemétnek titulálom a férjem... erről szó sincs. Imádom őt és nem esik le a gyűrű az ujjamról, hogy megcsinálom, csak mondjuk amikor reggel nekem is készülődnöm kéne, és 10perc van indulásig és még fel sem vagyok öltözve mert épp kaját csinálok, akkor kicsit idegesítő, hogy nekem nem jut idő semmire. Azt meg igazságtalannak tartom, hogy állandóan sokkal előbb keljek fel, mert neki is annyi mint nekem.

Este azért nem szeretem elkészíteni a szendvicseit, mert ha berakom este a hűtőbe, akkor reggelre kemény lesz, így inkább reggel csinálom meg.

Ahhoz meg, hogy segít, annyit tennék hozzá, hogy szerintem tök normális, hogy nem várja el, ha egész nap dolgozom és este 10re érek haza, hogy utána még neki álljak főzni meg takarítani, miközben ő egész nap otthon van. Az is elvárható sztem, ha együtt vagyunk azabadnaposok és én a fél napot főzéssel töltöm, akkor segítsen elmosogatni.

Na mindegy... nem panaszkodni akarok, csak néha zavar és érdekelt mások hogy vannak ezzel. Amúgy meg már beszéltem vele erről, csak szte ez is a feleség dolga.

2009. jún. 17. 19:57
 36/43 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak úgy normális ha oda vissza a dolog, ha ő is megcsinálja neked ugyan ezt amit te neki.
2009. jún. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
58%

A szendvics nem lesz kemény a hűtőben reggelre, ha becsomagolod.

Azt mondtad, segít otthon, tehát nem neked kell este 10-kor a házimunkát elvégezni.

És - meg ne haragudj!!!! - tényleg nem akarlak megbántani, de tudod, sok nő van a világon, ha őt ez nagyon bántja, talál olyat, aki kivasalja az a nyavalyás inget. Hát ne ilyen apróságon vesszen már oda a jó kapcsolat!

Minden jót!

2009. jún. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%
Csernus Imre: A nő című könyv, olvasd el mindenképpen, csak hasznodra válik, sokat tanulhatsz belőle ;)
2009. jún. 18. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
67%

nekem van a legjobb ferjem :D


soha hetkoznap nem kolt fel semmiert, csendben jarkal h ne koltoson de van amikor megebredek akkor kapok egy csokot es aluszok tovabb, mindent elo keszit maganak, es meg segit nekem munka utan vagy pedig o foz ha en vagyok munkaban. Hetvegenkent szokott felkolteni szeretkezni mert akkor nem tudjuk h mi lesz este vagy valaki egesznap ott lesz s nem tudjuk kihasznalni az idot :)

2009. jún. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
Ez nálunk is így van, én korábban kelek fel és csinálok neki kávét, vasalok és kaját is készítek. Nekem ez nem teher és soha nem kérte, hogy csináljam meg. Ha néhanapján nem ébredek fel időben, akkor sem kelt fel, hogy ezt még meg kell csinálnod, hanem hagy aludni. És mindig elmondja, hogy neki ez mennyire jól esik, hogy megcsinálom ezeket reggel. Szerintem a kapcsolattól függ, hogy mi a normális. Nekünk így a jó.
2009. jún. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!