Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális dolog, hogy reggelent...

Normális dolog, hogy reggelente ki kell "szolgálnom" a férjem?

Figyelt kérdés

Nálunk az a helyzet, hogy fél órával korábban kelek, mint ő, mert ki kell vasalnom az ingét, meg kell csinálnom a káváját és össze kell készítenem a kajáját. Még akkor is ha éppen nem dolgozom. Nagyon sokszor azért felkelt, hogy vasaljam ki az ingét. Ráadásul ilyenkor hajnali 5óráról beszélünk, nem reggel kilenckor. Ilyenkor mindig morgok, bár megcsinálom, de nem szívesen, elvégre én sem keltem fel a szabadnapján, hogy vigyen be dolgozni, aztán majd alszik tovább. Szerinte ez normális, mármint hogy ez a feleség dolga, de sztem nem normális, mert az én családomban, apukám soha nem keltette fel anyukámat, mindig magának készített össze mindent. Egyszerűen nem tudom megérteni, hogy a férfiak miért nem képesek gondoskodni magukról ilyen téren. Amúgy nagyon segítőkész, mert sokszor mosogat, főz és segít takarítani is. Csak ezt a dolgot nem értem. De komolyan kiborulok néha a :"Meli kelj fel, még ki kell vasalnod az ingem és kaját is kell csinálnod"-tól.

Kiváncsi lennék a pasik véleményére is, hogy ti is ennyire rá vagytok szorulva a párotokra? Illetve a nőktől is, hogy tőlük ezt mennyire várják el otthon. Esetleg én fújom fel és tényleg természetes?


2009. jún. 17. 10:49
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
85%

Ha a kezdetek kezdetétől így alakult ki, akkor akár jogosan is dühöng, hogy ha eddig megtetted, ezután miért nem?

Nő vagyok, nálam ezt ebben a formában senki nem várja el, bár én szívesen csinálom a vasalást, kajakészítést, stb.

2009. jún. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
88%

Figyelj, egy nőtől azt várják el, amit megcsinál. Ha nem akarsz felkelni, akkor mondd azt, hogy nem kelsz fel. Ha pedig felkelsz, akkor csináld szívesen és ne morogj.

Nem szoktatok ti beszélgetni?

Ha a férjem kér tőlem valamit és nem akarom megcsinálni, akkor megmondom neki, hogy nem. De ha megteszem, akkor nem irogatok utána fórumokra, hogy milyen szemét a férjem mert ezt kérte tőlem.

Ti éltek együtt, tisztázzátok, hogy mit vártok el egymástól.

És amire igen mondasz, azt csináld szívesen.

(43/N)

2009. jún. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
92%

Hm, az inget nem lehet este kivasalni???


Én is félórával korábban kelek, igaz, mi szeretkezünk.

2009. jún. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
97%
Ha ő is segít neked mindenbe akkor te is megteheted neki,de ne reggel 5 kor,hanem előző este, miközbe ő a háztartással foglalkozik. Édes, ha elmosogatsz én kivasalom az inged.
2009. jún. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem az ing kivasalasa es a reggeli elkeszitese, kave a feleseg dolga. Plane, hogy o neked segit mosogatni, fozni...stb. is. Akkor neked egy jo ferjed van!!!

Az inget este vasald ki mindig, es tedd vallfara!

Amelyik napon te nem mesz dolgozni, kerd meg hogy a kavejat keszitse el maganak.

Mi lesz veled ha lesz gyereketek, ha mar ez is stressz neked?

2009. jún. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
90%
Miért nem este csinálod meg ezeket??
2009. jún. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
90%
A 10:54-s csatlakozom:))) Mi is azért kelünk fel:) A kaját összerakom neki este, vagy ő megcsinálja reggel. Inget vasalni sajnos nem tud, és képtelen megtanulni. Persze ha nagyon akarná biztos menne, de lehet több kárt csinálna mint hasznot.
2009. jún. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
86%
Az ingre én is azt mondom, hogy nem kell azt feltétlen reggel vasalni. Nekem többnyire a vasárnap délutánom megy el arra, hogy mindent kivasalok. Amúgy én is azt tudom mondani, hogy ha ezt így vezettétek be az elején, akkor sajnos már nem nagyon tudsz mit tenni. Gondolom ezért nem rúgnád fel a házasságod.
2009. jún. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
76%

Barátnőm anyja hasonló cipőben jár, csak ezerszer rosszabban. A párja parancsolgat ugráltatja, mert ő az első a legfontosabb stb nem is ragozom.


De a lényeg, hogy lehet őt sajnálni és téged is, de végeredményben fölösleges. A hibás te vagy, mert hagyod magad és kb ennyi. A "normális" meg relatív.

2009. jún. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
93%
Az lenne a célszerű,ha este kikészítenéd Neki az ingeit,vagy már előre ki lennének vasalva.A kajakészítést pedig megtudná oldani.Néha,ha reggel kidob az ágy,vagy úgy van kedved,kiszolgálhatod,de szerintem,nem várhatja el tőled.Ha 7-8 fele kelnél,az más.Munka mellett,előbb utóbb kiborulsz.Persze,van,ahol természetes ez a kiszolgálás.Ha nem dolgoznál,és ő keresi a pénzt,akkor természetesnek tartanám.De így nem,úgyhogy igazad van.Vagy ha esetleg nagyon suta lenne.De hát írod,hogy azért segítget otthon.
2009. jún. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!