Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális dolog, hogy reggelent...

Normális dolog, hogy reggelente ki kell "szolgálnom" a férjem?

Figyelt kérdés

Nálunk az a helyzet, hogy fél órával korábban kelek, mint ő, mert ki kell vasalnom az ingét, meg kell csinálnom a káváját és össze kell készítenem a kajáját. Még akkor is ha éppen nem dolgozom. Nagyon sokszor azért felkelt, hogy vasaljam ki az ingét. Ráadásul ilyenkor hajnali 5óráról beszélünk, nem reggel kilenckor. Ilyenkor mindig morgok, bár megcsinálom, de nem szívesen, elvégre én sem keltem fel a szabadnapján, hogy vigyen be dolgozni, aztán majd alszik tovább. Szerinte ez normális, mármint hogy ez a feleség dolga, de sztem nem normális, mert az én családomban, apukám soha nem keltette fel anyukámat, mindig magának készített össze mindent. Egyszerűen nem tudom megérteni, hogy a férfiak miért nem képesek gondoskodni magukról ilyen téren. Amúgy nagyon segítőkész, mert sokszor mosogat, főz és segít takarítani is. Csak ezt a dolgot nem értem. De komolyan kiborulok néha a :"Meli kelj fel, még ki kell vasalnod az ingem és kaját is kell csinálnod"-tól.

Kiváncsi lennék a pasik véleményére is, hogy ti is ennyire rá vagytok szorulva a párotokra? Illetve a nőktől is, hogy tőlük ezt mennyire várják el otthon. Esetleg én fújom fel és tényleg természetes?


2009. jún. 17. 10:49
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
91%

Most babával vagyok itthon. Amíg dolgoztam én is, úgy ment a dolog, hogy szinte együtt keltünk. A vinnivaló kaját este elkészítettem, vagy ő vagy én. A reggelre való cuccot is az esetek többségében elkészítettem reggel. Igaz, kivasalva teszem el, de sok a cucc a szekrényben, az ingek még a vállfán is óhatatlanul meggyűrődnek itt-ott. Reggeli kávéfőzés: esetek többségében én követtem el, nem azért mert a párom lusta, hanem mert én vagyok alapból koránkelő. Most minek zígassam kávét főzni, mikor jóízűen alszik, nekem meg már rég nyitva volt a csipám. Viszont ő meg szó nélkül ment reggelente a kutyát-macskát megetetni, kukát kitenni, stb...

Mióta babánk van és itthon vagyok: kaját maga készíti, a kávét is ő főzi és behozza az éjjeliszekrényre reggel az enyémet is. A vasalás továbbra is az enyém. Mindent megcsinál ő a ház körül, de a vasalóval nem tud barátságba keveredni.

Az együttélésünk elején én is belekeveredtem ilyen körbe tyüntyi-münytyibe, az anyós meg majd leharapta a fejemet, mikor megtudta. Azt mondta, ő bizony nem nyalta így ki a fenekét, nem is kell, mert rászokik és elkanászodik. A szeretet és a gondoskodás nem egyenlő a cselédkedéssel.

De ha más téren segítőkész a férjed, akkor azért nem lehet annyira rossz ember. Jók itt az ötletek: amit lehet, este készítsd el. A kaja összekészítésére viszont próbáld rávenni. Ha mindketten engednétek egy kicsit, az lenne az igazi.

2009. jún. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
89%

11:37-es vagyok: azért reggel készítettem el a cuccot, mert a szépfiút hiába kértem esténként, mindig "elfelejtette" kiválasztani, mit akar másnap felvenni.

Mióta babázunk rászoktattam. Vagy kikészíti este, és ha igazítani való van rajta, az természetesen az én dolgom. Ha nem teszi?

Reggel igencsak kedveskedhet nekem, én meg jól megmorgom érte. De azért megcsinálom.

2009. jún. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
75%

Ha régi módi akarok lenni akkor azt mondanám hogy igen,ez a feleség dolga.És úgy tűnik hogy régi módi vagyok mert hát szerintem ez belefér,főleg ha ő mosogat meg főz néha és ezzel segít neked.Én ezeket nem vállalnám be,habár az is igaz hogy nem várnám el tőled hogy a kedvemért felkelj :)

Este is vasalhatsz :DD

2009. jún. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
50%

előző vok


Ja és pasi voltam :D

2009. jún. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
90%

nem olvastam el a válaszokat, úgyhogy lehet, hogy már írták ezeket előttem.

inget este vasald ki, vagy vasalj ki a hétvégén többet egyszerre, és legyenek felakasztva, már ha van rá lehetőség.

a kávét meg be lehet előző este szintén készíteni, reggel csak megnyomja a bekapcsolóját és amíg a mosdóban szöszmötöl, addig le is fő.

amúgy nálunk szerencsére egyszerre történik a kelés, nem kávézunk és ingvasalás sincs, de sokszor megkér, hogy csináljam meg a szendvicseit, vagy a reggelit, de ált az is olyan közösen kipakolósan szokott zajlani.

2009. jún. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
63%
Nekem a párom csinál reggel kávét, tejeset, finomat, az a kedvencem. Azon már van vita, hogy a buszhoz kikísérjen-e, mert ő kötetlen időben dolgozik, én megyek korán, nem érti, miért igényem, hogy kijöjjön, ha egyszer álmos. Vasalandó cuccot meg nem hord. kajakészítést nem várja el, nem számít neki, meg szeret is főzni.(32/N)
2009. jún. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
84%
12:16 Hát tényleg értelmetlen kikísérgetnie a buszhoz, ha egyszer nem megy sehova, ellenben reggel van és álmos...:) Ezt nem is nagyon értem. Mért nem elég, hogy felkel, és ajtóban elköszön?
2009. jún. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
83%
Előbbihez: Így is épp elég fáradozás, hogy felkel és kávét csinál, amikor akár aludhatna is.
2009. jún. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%
A dédim mondta nekem egyszer /aki már nem mai "csirke"/ : Csak olyat csinálj meg neki egyszer is amit utána mindig szívesen csinálsz. Mert ha egyszer elvállaltad, mindig a te dolgod lesz. Bölcs öregasszony.
2009. jún. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
33%
12:24-25-höz. talán mert az én családomban ilyenben szuperudvariasak a férfiak. Nem is keveset várok el a páromtól Sajnos (?). 12:16-os
2009. jún. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!