Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális dolog, hogy reggelent...

Normális dolog, hogy reggelente ki kell "szolgálnom" a férjem?

Figyelt kérdés

Nálunk az a helyzet, hogy fél órával korábban kelek, mint ő, mert ki kell vasalnom az ingét, meg kell csinálnom a káváját és össze kell készítenem a kajáját. Még akkor is ha éppen nem dolgozom. Nagyon sokszor azért felkelt, hogy vasaljam ki az ingét. Ráadásul ilyenkor hajnali 5óráról beszélünk, nem reggel kilenckor. Ilyenkor mindig morgok, bár megcsinálom, de nem szívesen, elvégre én sem keltem fel a szabadnapján, hogy vigyen be dolgozni, aztán majd alszik tovább. Szerinte ez normális, mármint hogy ez a feleség dolga, de sztem nem normális, mert az én családomban, apukám soha nem keltette fel anyukámat, mindig magának készített össze mindent. Egyszerűen nem tudom megérteni, hogy a férfiak miért nem képesek gondoskodni magukról ilyen téren. Amúgy nagyon segítőkész, mert sokszor mosogat, főz és segít takarítani is. Csak ezt a dolgot nem értem. De komolyan kiborulok néha a :"Meli kelj fel, még ki kell vasalnod az ingem és kaját is kell csinálnod"-tól.

Kiváncsi lennék a pasik véleményére is, hogy ti is ennyire rá vagytok szorulva a párotokra? Illetve a nőktől is, hogy tőlük ezt mennyire várják el otthon. Esetleg én fújom fel és tényleg természetes?


2009. jún. 17. 10:49
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
89%

előző: mondjk azt hozzáteszem, hogy a férjed nem lehet annyira ganéy ha mosogat főz takarít. Jobb mintha egész nap csak tespedne és szrt sem csinálna, mindent veled csináltatna meg.


szal nincs ebben az egészben semmi gázos alapból, ha szívesen segítesz neki. Nyilván neki is nehéz hajnalban kelni, bizonyára jól jön neki a segítség. Csak épp nem ilyen bunkó stílusban kéne átadnia, hogy "kaját KELL" csinálnod, stb.


Ezt beszélhétek meg értelmesen.

2009. jún. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
93%

Kompromisszumot javaslok: Te közlöd, hogy ne ébresszen fel reggelente, sőt mi több, legyen szíves csendben kelni, mert bár eddig ez volt a szokás, Neked ez nem kényelmes, mostantól alszol reggelente, ameddig időd és kedved engedi. VISZONT megteszed azt, hogy este készítesz Neki kaját (nem szolgálatból, hanem mert a kedvese vagy és szereted, ez azért nem nagy áldozat, hiába lenne képes rá maga is), reggel majd megtalálja a hűtőben, és az ingét is kivasalhatod neki este, ott fog lógni a vállfán. Ennyi.


Egyébként megszokás kérdése, kár volt erre rászoktatnod. Valahol érthető, hogy most már elvárja, meg sok férfinek tényleg ez a természetes, de Neked nem kötelességed ennek eleget tenni, maximálisan igazad van abban, hogy minek kelnél hajnalban olyan dolgok miatt, amikre Ő is képes, amikor Neked nem kell. De mondom, én a kompromisszumos megoldást javaslom. Meg is teszed Neki azokat amihez Ő mafla, de ő meg hagyjon aludni reggel.

2009. jún. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
86%

hát nem tudom nekem is volt egy pasim akinek még a kenyeret is meg kellett vajaznom, és miután megcsináltam neki az ő kajáját, utána kezdhettem neki az enyémnek. ezt már én is meguntam. sztem pedig valaki azért mert feleség, nem kell szobalánynak is lenni. ennyi erővel ha "ez a feleség dolga" akkor a férj dolga meg hogy annyi fizetést hozzon haza, amiből eltartja a családot! persze nem akarom így kisarkítani a dolgot, sztem mindkét félnek segíteni kell a másiknak, csak meg kell szabni a határokat! valami kompromisszumot kell kötni, pl te kivasalod neki este az inget, ő pedig megcsinálja magának reggel a kaját. bár ha már régóta így van, akkor kicsit biztos fura lesz, hogy eddig miért volt "jó" így, mostantól pedig nem.

igaz úgy látom eddig csak én vagyok ezen a véleményen, úgyh várom a neheztelő hozzászólásokat :D

2009. jún. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
92%
Pont ez jutott nekem is eszembe.Én este csomagolok kaját, lefőzöm a kávéját.Mondjuk inget nem vasalok, de ha kéne, megcsinálnám este.Én imádom kiszolgálni, ő meg nagyon hálás érte.Mindketten másként gondoskodunk a másikról.
2009. jún. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
93%

Az ingeket jobb mosás után rögtön kivasalni és vállfára rakva tenni el - akkor csak elö kell venni reggelente.

A reggeli: te nem eszel reggel semmit? Mert ha igen, akkor ugyis mindegy hogy csak neked vagy neki is készitesz valamit.

De a legtöbb dolgot elö lehet este is késziteni, a kávét is bekésziteni a gépbe, hogy reggel csak be kelljen kapcsolni.

Ha ilyen rednes a férjed, hogy egyébként mindenben segit, akkor meg tudod kérni, hogy a szabadnapodon hagyjon aludni.


Mellékesen én minden reggel magamtól felkelek reggelit késziteni - neki 6-kor kell felkelni, nekem elég lenne 7-kor, nem azért mert elvárja, hanem mert szeretem és azt akarom, hogy kellemesen induljon a napja. (Nem friss házasok vagyunk, már több mit 15 évet éltünk le együtt eddig.)

2009. jún. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
42%
Köteles vagy, ez a Családjogi Törvénykönyv szerint törvényes kötelességed.
2009. jún. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
86%

Szia, Kérdező!

Az én férjem mindig felkel reggel, de akár hajnali háromkor is, ha akkor indulok/esem haza. Vasalás kivételével mindent megcsinál ő is-néha eléggé idegesítő, ahogy nyüzsög, de inkább értékelem, mint háborgom ezért:)

Tényleg este csináld meg amit lehet, ne reggel. Akár a kajapakolást is, még a szendvicsek is egészen ehetőek, ha egyet a frigóban éjszakáznak.

Mindenhol vannak problémák- a leírtak ellenére nálunk is.

Szerintem neked isnkább az esik rosszul, hogy egyértelmű elvárást érzel a férjed által, nem pedig kérést, esetleg nem érzed, hogy értékelné a hajnali akcióidat. Ennyit kellene megbeszélni vele, de nem úgy hogy vádolod azzal, hogy nem értékel, elvárja, stb, mert ezt nem tudhatod, hanem CSAK annyit, hogy úgy érzed a KOMMUNIKÁCIÓJA alapján, a KELL-ekből, hogy ezt ő kötelességednek véli, noha értékelni kellene, hisz te is sokra tartod őt a segítségéért.

A jó kapcsolat titka szerintem az, hogy tudjunk beszélni a bajainkról, sérelmeinkről a másiknak anélkül, hogy annak elvárás vagy vádaskodás szaga lenne. És, hogy ez ne túlbeszélés legyen, hanem 3 egyszerű mondat és válasz.

Jobban leszel tőle.:)

Sok sikert és szeretetet hozzá!

2009. jún. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk évekig ez ment,teljesen természetes volt hogy kelt,vagy keltem magamtól és csináltam a reggelit,kávét,aztán picit vissza utána a gyereknek detto.de ha én mentem korábban még azért is morgott,ha egy kis zajra felébredt.

Aztán megszületett a kisebbik baba és éjjl 4-5alkalommal fent voltam,mire ágyba ájultam,keltett a férjem.Két hétig bírtam,aztán elszakadt a cérna.

Azóta felkel,elmegy boltba hogy a nagyfiúnak is hozzon reggelit,bejön,behozza a kávém,ha kérek,ha nem akkor csak kapok egy puszit,megpuszilja a kislányát és elmegy dolgozni.

Meg lehet ezt beszélni szerintem,ha meg nem,akkor sztrájk :)

2009. jún. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
86%

Egyetértek, az inget inkább vasald ki este.

Kávéfőzéshez pedig már lehet kapni műszaki boltban egy konnektorba dugható programozó ketyerét.

Így mikor a párom reggel kel, már várja a friss kávé.

Kaját meg igazán csinálhat magának.


(Nem olvastam az összes hozzászólást, ha valaki írta már akkor bocsi)

2009. jún. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
90%

Én se olvastam el a hozzászólásokat.

Hetente egyszer kivasalok minden mosott ruhát, így mindent megtalál a helyén. De este a saját ruhámat is kikészítem, és a férjemet is erre "szokattam", hogy ne reggel töltse az időt ezzel, hanem este szépen tegye ki, hogy csak bele kelljen bújni.

A szendvicset is meg lehet csinálni este, a hűtőben eláll.

Egyébként, ha extrém korán megy valahova, én mindig felkelek, hogy el tudjak tőle búcsúzni, én lennék az, aki rosszul érzi magát, ha nem kísérem ki, nem adom a kezébe a kajáját. Legfeljebb utána még visszabújok az ágyba.

2009. jún. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!