Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek hogy meleg vagyok?

Figyelt kérdés

21 éves srác vagyok, már lassan fél éves kapcsolatom van. az a helyzet, hogy a szüleim nem csak konzervatívak, de homofóbok is. például ha bármilyen melegekkel kapcsolatos műsor vagy riport megy a tv-ben akkor elég szélsőségesen nyilvánulnak meg... tényleg elítélik és gyűlölik a melegeket. egy ideje állandóan kérdezgették hogy miért nincs barátnőm, hogy hogy nem találok már végre magamnak egy rendes lányt...(itt jegyezném meg, hogy sosem volt barátnőm, mindig a fiúk érdekeltek)

nem tudom mit tegyek, ezt így nem bírom tovább. párom szülei tudnak rólunk, teljes mértékben elfogadták és támogatnak minket. az én szüleimmel viszont nehéz lesz...hogyan kezdjek neki? amúgy egyetemista vagyok, eddig albérletben laktam. viszont nyáron visszaköltöztem szüleimhez.


2009. jún. 16. 18:29
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
44%
haha.. :D oké :)
2009. jún. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
4%

20:30-as! Elkéstél, mert már van két gyermekünk, egy kiskamasz lányunk és egy ovis kisfiunk, most várjuk a harmadik gyermekünk születését! :-DDDDDD

Tehát a jókívánságodnak lőttek! :-DDDDDD

SZEBB JÖVŐT!

2009. jún. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
91%

16:06


sok sikert :)

2009. jún. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
72%

11.45

Én vagyok a 07.05. Köszönöm azt a hatalmas eszet, amit nekem is ki akartál osztani. Hol írtam én olyat, hogy én is tartok titokban fiú kapcsolatot? Soha nem csaltam meg a páromat és ha eddig is el tudtam fojtani, akkor eztán is el fogom.

2009. jún. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
62%

Na már vártam mikor fajul el a hangnem ...


22:32 -- valóban ez abszolút IQ kérdése, ismerek én ultrakonzervatív mégis meleg embert is, de látod, kár észérvekel jönni, mert azokat csak kevesen értékelik


19:01 --te hülye vagy, gratulálok, szép egy élet lehet ..


IGENIS MONDD EL !

Csessze meg, itt vagyunk a XXI sz-ban, a szüleid nyilván láttak már meleget, nem vagy ezzel csodabogár, természetesen ha a szüleiddel normális kapcsollatot akarsz, akkor mondd el !! Nincs más választás, aztán majd erre később rá jössz, csak sokkal nehezebb lesz ahogy megy az idő.

Lehetnek konzervatívak, ha intelligens emberek, akkor ez nem téma, ráadásul a saját fiukról van szó, tehát duplán nem kérdés a dolog kimenetele. Egyik dolog, hogy tuti sejtenek valamit már most is, a másik pedig, hogy majd ha nem is, max pár napig hat a meglepetés erejével, aztán hozzá szoknak a gondolathoz. Ez egy olyan dolog, amin túl kell esned, ha már eddig kihúztad, hogy se tizenévesen nem buktál le, se nem jött elő ez akármilyen formában belőled. Most még pont nem késő, de azért .... szóval ideje na.


Sok sikert, komolyan sok erőt kívánok, ne hagyd magad befolyásolni a sok hülyeségtől, te csak gondolkodj józanul, logikusan, ennyi. Sztem túlzott a félelemed, meglátod, sztem szüleid is néznek tv-t és nem létezik olyan műsor ahol ne lenne legalább egy meleg szereplő, de a valós életből se kizárt hogy ismernek meleget vagy tudják valakiről, csak nem hozzák szóba. Ez több mint valószínű.


Nos, szedd össze magad, bátorság, aztán ess túl rajta! Meglátod mennyivel más lehet a kapcsolatotok utána!

2009. jún. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
74%
Azért a feleség ne higgye, hogy szerelmes vagy belé.
2009. jún. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim válasza:
93%
Szerintem mérlegelned kell! Ha nem lehet nagyon komoly következménye annak ha elmondod (gondolok arra, még velük élsz esetleg kidobnak, jo ez durva, de én hallottam ilyenről) hát mond. Én értem hogy neked hazudni kell és nehéz, de nem gondolod hogy a családodnak esetleg könnyebb ha nem tudják? Bár az is lehet már tudják ők, csak tőled akarják hallani. Ha esetleg annyira biztos a kapcsolatotok és bármibe számíthatsz a párodra mond, mert valaki lesz melletted! Csak okosan! Vizsgaidőszak végét azért még várd meg!
2009. jún. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
36%

Megceszed, 21 éves vagy, nincs mit mérlegelni, ne hallgass fantasztikusan idióta tanácsokra, nekem már ajózan eszem megállt.

Mit kell mérlegelni? Hog yelhallgasd-e az igazságot és legyen egy álságos viszonyos a szüleiddel avagy őszinte kapcsolatban legyetek? Hm, melyik a jobb?

És akkor jönnek ilyen látszólagos észérvekkel, hogy "régimódi család", ugyan már mintha régen nem lett volna egy az egyen ugyanilyen arányban meleg ember, meg "balhés", na ezen kiakadtam .. mi ebben a balhés drága? Az hogy meleg a srác, és netán őszinte szertene lenni a szüleivel és nyugalomban élni? Ez lenne a balhé? Hallod, neked pszichológus kell!!

"összeomlanak" .... mitől?? mi van itt? megkattantál? nem azt mondja el, hogy sorozatgyilkos és nem tehet róüla, ááá sikítok komolyan, mi a frásztól omlanának össze egy teljesen ternmészetes dolog miatt?? Nem azért, d esztem én szülő helyében sokkal jpobban összeomlanék, ha azt venném észre, hogy a saját gyerekem nem őszinte velem ilyen kérdésben. Ez nem régi neveltetés meg nem vallásosság kérése, ez egyszerűen a szín tiszta hülyeség és emberi butaság.

Na aztán a tegnap 17:50-es ... a másik díszvirág, csak gratulálni tudok a képmutatásodhoz. Aztán persze kilehet találkni látszólagos észérveket, de ugye ezket te sem gondolod komolyan? Nem gyávaság hanem csupán tapintat és önvédelem. Aha, na ekkora hülyeésget s ehallottam még. Bizony ez úgy gyávaság és mellesleg szemét húzás is a szülpőkkel szemben mint a huzat. Gondold bele magad legyél szíves a szülő helyébe és ha neked lenne egy fiad, akkor te nem szeretnéd, ha elmondaná neked ezta dolgot, és jobban tetszene, ha évtizedeken át átcseszne és hazugságok között tartana téged ?? Ez jobban tetszik? Akkor ehhez is gratulálok!


De kérdező, szólalj már meg léci te is, mi a véleményed? Ugye te elég fixen, kialakult az orentációd véglegesen, stabil kapcsolatod van fiúval, 21 éves vagy, mégis mire vársz? Vagy nem értelek na. Egyteemist avagy azt mondod. Na akkor pontosan tudod egy egyteemen mennyi meleg srác van ... ill. csak annyi amennyi máshol is az átlag, csak ott zárt közösségben ugye jobban kijön ez, meg jobban szem előtt van. Nem értelek igazán. ... De ha neked is jobb ez a bújkálósdi amit itt páran javasolnak ahelyett hogy őszintén megmondanád ami van, akkor én úgyse tudlak meggyőzni.

Nézd, van nem egy meleg haverom, ez manapság sztem intelligens körökben baromira nem probléma. Annyi h más vagy mint a nagy átlag, se több s ekevesebb meg se jobb se rosszabb. Ott kezdődik a nagy baj sztem h eleve ilíen nagy misztériumként kezeled. Tusdoed én azt vettem észre az évek során, hogy gimiben is, egyetemen is, akik tök őszintén vállalták (nem a hirdetésre gondolok, hanem arra, hogy le se tagadták, ha valaki pl nekik szegezte a kérdést), ők egíszerűen sokkal inkább egeneseben voltak másokkal isés saját magukkal is, gondolj bele, ezzel elvágták végül isa támadási felületet onnantól kezdve h nem titok.


nq hosszú eg ytéma, nemtok mindent leírni, de sztem saokat parázol, gondolkodj kicsit logikusan, aztán meg szedd össze a bátorságodat végül is csak ahhoz ami tök természetes, és hajrá. Egyszerűen nem értelek, megvallom.

De csak egy személyes kötődésű példát engedj meg:

17 éves unokatesómnak éppen nemrég vallotta be az egyik legjobb haverja, hogy bizony ez a helyzet, unokatesókám megh van annyira nyitott srác, hogy kb az volt erre a reakciuója, hogy azt se értette, ezzel mi a gond, és miért félt a srác elmondani neki, mert nem lát benne semmi különöset. És azóta is ugyanolyan jó barátok. na ... hát inkább az ilyenekre gondolj, mint a fantasztikus félrevezetős tanácsokra, én komolyan kiakadok nagyon ...

És azt szoktam erre mondani, a hülyék társaságát meg ugy emi a frásznak keresnéd? Gondolom joban érzed magad olyanok között akik intelligensek és elfogadnak ahogy vagy.


Na most a szülőkkel kapcsolatban ez pedig még fokozottabban érvényes. A saját anyukádat akarod etetni még évekig? Sztem eddig is elég volt, hidd el. No para !! Sok sikert!

2009. jún. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
Sikítozás és gratuláció nem számít érvnek, úgy tudom. Attól, hogy te így érzed, nem fogja mindenki más is automatikusan így érezni.
2009. jún. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
95%

Na, akkor jöjjön az én storym:


Én is konzervatívan álltam a kérdéshez eleinte. (ez nem normális, elítélendő, természetellenes... stb) Aztán közös albérletbe éltem egy sráccal, néha felhozta a haverját is. Nagyon el voltam velük. Az albérlő társam pedig a 2 év során olyan szinten megszerettem, hogy már bátyként tekintettem rá. Egyszer aztán mikor hazamenetem ott találtam a "bátyámat" a "haverjával" elég egyértelmű pozícióba. Teljesen ledöbbentem. Aztán összeszedtük mindannyian magunkat és ők szépen elmagyarázták a dolgot. Szerencsére az első reakcióm nem volt hisztérikus ezért ők is könnyebben nyíltak meg nekem. Elmondták, hogy gyakorlatilag én vagyok az első ember, aki tud róluk, mert a környezetük olyan, hogy bele sem mernek gondolni mi lenne ha "otthon" kitudódna az igazság. Magam is meglepődtem milyen jól fogadtam a dolgot és ahol tudtam falaztam nekik és segítettem. Viszont mondtam nekik, hogy most már szembe kéne nézni a szülőkkel is.

A lakótársam szüleiről tudok írni mert náluk, akkor jelen voltam. Már a bejárat előtt a kezemet szorongatta, 3x is vissza akart fordulni, de nem engedtem. Aztán a szülők megörültek mikor megláttak mert azt a következtetést vonták le, hogy én vagyok a hőn áhított barátnő. Tévedtek. Végül elmondta a dolgot.

Az anya könnyen fogadta, mert az ő kis fia mégis.

Az apa hát ahogy hallottam ő passzívan nem vett tudomást a fiáról egy ideig de múlt hónapban megtört a jég.

A húga... ő yaoista szóval még bálvány is a bátyja. XD


De a lényeg, hogy mivel nem ismertem sokáig közelről homoszexuális embert, ezért én is az (uralkodó)általános nézetett fogadtam el. De miután kiderült, hogy egy olyan ember által vagyok érintve akit nagyon szeretek, utána teljesen elfogadtam a dolgot és támogattam mindenben.


Az nem bűn amit csinálsz, ezt nem te választottad magadnak, hiba lenne becsapni magad és másokat. Biztos, hogy lesznek akik ezt képtelenek lesznek feldolgozni, de akik igazán szeretnek, azok szeretette nem egy ilyen kis apróságon múlik.


Sok sikert. :)

2009. jún. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!