Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek hogy meleg vagyok?

Figyelt kérdés

21 éves srác vagyok, már lassan fél éves kapcsolatom van. az a helyzet, hogy a szüleim nem csak konzervatívak, de homofóbok is. például ha bármilyen melegekkel kapcsolatos műsor vagy riport megy a tv-ben akkor elég szélsőségesen nyilvánulnak meg... tényleg elítélik és gyűlölik a melegeket. egy ideje állandóan kérdezgették hogy miért nincs barátnőm, hogy hogy nem találok már végre magamnak egy rendes lányt...(itt jegyezném meg, hogy sosem volt barátnőm, mindig a fiúk érdekeltek)

nem tudom mit tegyek, ezt így nem bírom tovább. párom szülei tudnak rólunk, teljes mértékben elfogadták és támogatnak minket. az én szüleimmel viszont nehéz lesz...hogyan kezdjek neki? amúgy egyetemista vagyok, eddig albérletben laktam. viszont nyáron visszaköltöztem szüleimhez.


2009. jún. 16. 18:29
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
52%

Szia sorstársam! Vigyázz, nehogy hülyeséget csinálj!!! Egy elhamarkodott döntéssel egy életre kitolhatsz magaddal.

Barátilag és óvva intelek a comingout-os kitálalástól. Miért is?

Íme a saját példám és a problémám megoldása.


A mi családunk is konzervatív volt. Én a hetvenes évek első felében születtem, tehát mára bőven 30 fölött vagyok. Suliban vettem észre én is magamon, hogy tesi óra előtt folyamatosan a fiúkat bámulom, hogy a közös orvosi vizsgálatok hogy felizgatnak. Akkor azt hittem kinövöm, ez csak egy gyerekes tévelygés. Aztán ahogy idősödtem, rájöttem, nem így van. Titokban kezdtem információkat gyűjteni, olvasgatni. Gondolj bele, még internet sem volt. Nem volt könnyű, pár újsághirdetés alapján néhány fiú randit is megéltem, de azonfelül, hogy nem jártak eredménnyel (szerencsémre) kifejezetten kényelmetlen szituációk voltak.

Bennem kettős dolog munkálkodott. Az egyre erősödő szexualitás és a „talpig” férfi, komoly neveltetésem és erkölcsi rendszerem. Abban szerencsés vagyok, hogy csajokkal is tudtam kapcsolatot létesíteni. Többször is becsajoztam és a szexuális részét az alábbi módon hidaltam át: ameddig új a kapcsolat, olyan szinten eltörlődött a melegség, hogy ment a szex, sőt, azt hittem ki is gyógyultam a fiúszeretetből. Ez sajnos csak időleges, utána meg jó a fantáziálás és így megoldható. Ma családos heteró ember vagyok, aki egy nagy titkot őriz. A feleségem nem tud, nem is sejt semmit abból, hogy a napszemüveg alól kiket nézek a strandokon, stb stb 

Annyira hálás vagyok azért a sorsomnak és magamnak, hogy gyenge pillanataimban nem tálaltam ki. Nagyon nagy önfegyelem és önmegtartóztatás kellett ahhoz hogy megtegyem, de könnyebb így élnem. Most ugyan sokan politikai célra felhasználják a homoszexualitás támogatását, de hidd el, hogy „normális” embert mindig is megbotránkoztatott az ilyesmi. És ez nem is fog változni. Valóban lemondással jár, hogy nem élem ki a legtitkosabb vágyaimat, talán azt is mondják majd, ezt elolvasva, hogy hazugságban élek, magamnak és a környezetemnek is hazudok, de mára rájöttem: számomra ez a járható út.

Ha 18 évesen a szüleim és a testvérem elé állva kitálalok? Valószínű, hogy édesanyám és édesapám, akiket az ismerősök tiszteltek, mert mi nem voltunk”balhés” család, szóval összeomlottak volna lelkileg. Ezt a stigmát viselni egy régi vágású neveltetésű környezetben? Hát több kárt okoztam volna, mint hasznot. Nagyon kevesen tudják ezt rólam, de inkább tekintik nemes önfeláldozásnak, mint hazugságnak. Az idő megold mindent, mondják, lehet, hogy hozzá is szoktak volna, de egyszerűen nem volt lelkem megtenni velük, hogy ilyen „szégyen”-nek kitegyem őket. Ahol most élek, ismerek látásból melegeket. És nagyon jól tudom és hallom, hogy a környezetünkben milyen a megítélésük. A hátuk mögött mindenki röhög rajtuk, néha lebu.izzák egyik-másikukat. Nem tudnak úgy mutatkozni, hogy ne „lengje” körbe őket a társadalmi kitaszítottság hangulata.

Szerencsére a szexualitás és a tiszta emberi érzelmek, valamint a „tiszta szívből, őszintén szeretni” ezek elkülönülnek. A feleségemet szeretettel szeretem tiszta szívemből és harmonikus az életünk. Engemet is sokan tisztelnek, mert erkölcsös, erényes, talpig férfi, „úriember”-ként próbálok élni. Ezeket mind-mind beáldoztam volna, ha holmi altesti vágyaimat nem tartom féken. Bő húsz év távlatából is azt mondom, hogy neház volt, de megérte.

Én a Te helyedben azt tenném, hogy: ad1 nem kell csajozógépnek lenni. 2. találhatsz még olyan lányt Te is, akit tudsz szeretni, akár az életeteket együtt leélni. Ha mindenáron ki akarod élni a vágyaidat, amit megértek, akkor tedd diszkréten, titokban! Ma már annyi lehetőséget rejt az internet. Vannak nős férfiak is, akiknek néha kell egy kis gőzkiengedés. Nem szabad, hogy a szexualitás a teljes életünket áthassa és miatta olyan döntéseket hozzunk, amik tönkretesznek. Ha idővel mégis ezt választod, akkor tedd meggondolt, megfontolt módon, de bőven ráérsz még vele. Addig is időt nyersz és hátha nem is kell majd „előjönnöd” vele. Gondolt át, az életed a tiéd, ne tedd tönkre meggondolatlanul!

2009. jún. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
77%

Én is azt javaslom, ne mondd el.Vagy ne, most még.

nagyon jó barátom meleg.Ő 35 éves korára mondta el először két legjobb barátjának(én már régen sejtettem).Mindketten támogattuk és én nagyon örültem, hogy végre úgy érzi elmondhatja és lassan egyre szélesebb plénum előtt vállalta.Nem hirdeti most sem, de tudható róla.Nem titkolja.

Én azt gondolom, hogy felesleges a szüleidnek fájdalmat okoznod, ha nem muszáj.Nem fog változni a véleményük, lehet örökre megszakad a kapcsolatotok.

Ez nem gyávaság, hanem tapintat és önvédelem.

2009. jún. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
53%

07:05-ös

Ne haragudj, ez már több mint beteges!!

Akkor én is mondok hasonló példát, csak az korántsem vicces. Hasonlóan szűkagyú lehetett az ürge mint te, na amolyan kettős életet folytatott elég sokáig, mert hát a szép srácok csak izgatták, nyilván nem tudott ellnállni, de a hülye kötöttségek, főleg a felfogás miatt meg nem merte igazán magának se bevallani jóformkán. Mi lett ebből? Még meg is házasodott, két gyereke is lett, aztán meg elég gyakran "éjszakai kiküldetésbe" ment a felesége elöl, naná srácokkal randizgatni, de persze a legnagyobb titokban.

Ez ment egy darabig, aztán lett egy tartósabb kapcsolata fiúval, de ekkor már két gyereke volt, na mondhatom szép vége lett.

Csak nem bírta, rájött amolyan 40 évesen, hogy teljesen elkúútta az életét, egy szép napon bevallotta otthon az asszonynak, aztán az asszony se volt egy lángelme, végeredmény:

A két gyreekkel azóta sem beszél, nem tartja a kapcsolatot, a felesége pedig először alkoholista lett, majd felakasztotta magát, nem bírta ezt elviselni.


Na hát akkor ez a jobb választás, vagy ha nem élsz kettős életet, és nem nyomsz el semmit, hanem úgy élsz ahogyan szeretnél? Méghogy meggondolatlanság.

Édes jó istenem, lassan sírok az ilyen debilitás láttán.

Igen is gyűjts erőt, és mondd el, a saját szüleid, döntsd el, örökre etetni akarod őket álbarátnőkkel netán álfeleséggel vagy akarsz még valamikor is velük kicsit őszintébb viszonyt?

Aztán másrészt megnyugtatlak, te melegen is lehetsz ugyanolyan erkölcsös, ha már erről megy a papolás.

2009. jún. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
16%

07:55

ááááááááááááááááááááááááááááááááááááá

2009. jún. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
64%
07.58:?????
2009. jún. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
87%

07:05

Tudom, hogy nem könnyű egy melegnek, te azonban gyakorlatilag becsapod a feleségedet. Szerinted hogy esne neki, ha megtudná? Magadnak is hazudsz, és mindenki másnak is.

"Vannak nős férfiak is, akiknek néha kell egy kis gőzkiengedés." Tessééék? Nem mondjuk meg, hogy melegek vagyunk, de a feleség megcsalása belefér? Akár egy heteró kapcsolatban is? Hát bocs, de ez minden, csak nem egy erkölcsös, erényes, talpig férfi úriember viselkedése.

2009. jún. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
97%

23:03-asnak


nem értek egyed veled és nem is ebbe akarok beleszólni,de olyan szó nincs hogy "mondel",akárcsak a "lessz" szó,ami szintén nem létezik

2009. jún. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
55%
07:05-öst nem tudom miért fikázta le mindenki,szerintem elgondolkodtató
2009. jún. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
54%

07:57-esnek pedig:


hát ő ott k*rta el hogy 40 évesen bevallotta,mégis mit hitt ?

2009. jún. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
51%

11:50-es!

miért az"egyed" szó létezik?nem értem hogy jön ez ide!Na erről ennyit!

2009. jún. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!