Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy meleg vagyok?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, és kb. 4-5 éve egyértelmű-tiszta, hogy a lányok érdekelnek, érzelmileg és szexuálisan is.


Fél éve nem lakok otthon egyetem miatt, nagyjából kéthetente megyek haza hétvégére, és akkor is nehéz a történteket, eseményeket sűrítve megbeszélnünk, mert nincs rá időnk. :(


Amióta barátnőm van - egy-másfél hónapja, egyre jobban érzem a szükségét az előbújásnak, hogy ne kelljen tovább hallgatnom. Nem hazudtam soha, hogy barátom van (sosem volt), vagy hogy viszonoznám fiú közeledését, inkább csöndben maradtam. De szeretném, ha nem kéne ezután sem szabadkoznom, elterelnem a témát.


A húgomnak kb. két hónapja mondtam el. Ő 14 éves, úgy tűnik, elfogadta: nagyon aggódik, nehogy bajom legyen, az elején nagyon megijedt, de már néha kérdezget, érdeklődik.


Más közeli rokonom nincs, csak a szüleim. 50-53 évesek, egyikük sem túl elfogadó. Ha bármilyen meleg témájú filmről, hírről van szó - viszolyogva állnak hozzá, utálkoznak. Nem b.ziznak ugyan, mert nem káromkodnak, de így is nagyon rosszak a reakciók. Apám csöndesebb, de látszik, hogy feszíti (bizonyos majdnem egyértelmű, titkos jelek alapján viszont azt mondanám, hogy igazából meleg, vagy legalább biszex, és ezért hallgat). Anyám hangot is ad a véleményének, agyi betegségről, magamutogatási vágyról beszél, eléggé heves.


Sajnos most karácsonykor megint előkerült a téma - valamiért, nem miattam. Pártpolitizálni kezdtek az asztalnál, és ez is belekerült. Nem akartam patáliát, csöndben maradtam, de nagyon bántott...


Mit tegyek?

Szilveszterig leszek itthon - karácsony után mondjam el valamelyikőjüknek? Nagyon kényelmetlen így. És nem szeretném őket álltatni sem. :(


2010. dec. 26. 03:00
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
95%
Huhh hát ez kemény dolog lesz, de szerintem annak mond el előbb aki könnyebben elfogadja mint a másik, és talán úgy könnyebb lesz felhozni a másik szülődnek. Először biztos le lesznek döbbenve, de a lányuk vagy így kell elfogadniuk.. majd írj, hogy mi történt és hogyan mert érdekel :) sok sikert, 18l
2010. dec. 26. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
59%

Én nem vagyok olyan idős mint az anyukád,de veled egyidős fiam van..

Én is voltam fiatal,és valamiért akkor az volt a természetes,hogy egy nő párjának férfit,míg a férfi párjának nőt választ.Hiszen ennek így kéne lennie..Akárhogy hangoztatjuk,hogy márpedig elfogadott az azonos neműek kapcsolata,de nem az..

Persze az emberek nem akarják,hogy kiközösítsék,leszólják,mert nem halad a korral,így a legtöbben inkább fennhangon mondjuk,hogy "teljesen oké,hogy valaki melegnek vagy leszbinek érzi magát"

Addig nincs is gond,és addig megértő is az ember amíg ne a saját gyerekéről van szó.

Annyira nem vagyok öreg,hogy ne vegyem észre a körülöttem lévő világot.Nagyon sokszor észrevettem ,hogy a legtöbb 15-18 éves fiatal igazából hetero,csak a buli,a divat és "hogy én se maradjak ki a buliból" csinálják ezt a azonos nemű kapcsolat tartást..

De vannak kivételes esetek amikor tényleg másképp gondolja,érzi az illető,és nem a divatnak hódol..

Ha az én lányom lennél akkor természetesen én arra várnék,hogy egy nap elém állsz ,és bejelented,hogy férjhez mész álmaid pasijához..Majd később megint bejelented,hogy unokák jönnek..Ez így lenne jó..

Nálam attól függetlenül,hogy bólogatók,és elfogadom a másságot (amíg nem engem szemel ki a hölgy,és nem az én gyerekemről van szó) addig megértem a dolgot..De ha a lányom ilyen dologgal elém állna ,bennem egy világ omlana össze.Tudom,hogy sokan lepontoznak ezért,de senki nem azt akarja,hogy a gyereke meleg vagy leszbi legyen..Az ember idővel szeretné látni,hogy a vérvonala folytatódik tovább.Egy idő után unokákat szeretne..

Szerintem a szüleid sem fogják elfogadni ezt a tényt..

Valószínű,hogyha elmondod a teljes igazságot ők bennük is egy világ fog összeomlani,és az is elképzelhető,hogy esetleg évekig nem fognak hozzád szólni..Erre is fel kell készülnöd.

Ha ezt is bemered vállalni akkor legyél őszinte..Ha továbbra is békét akarsz akkor felesleges elmondani nekik.Elég az ha megemésztik,hogy te sosem fogsz férjhez menni,és nem áll szándékodban gyermeket szülni..

Egyébként azt meg nevetségesnek tartom,hogy apádat melegnek vagy biszexnek tartod,mert ezek többnyire kiderülnek,és nem 20 év házasság után..

2010. dec. 26. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
36%
en ezt valahogy nem igazan ertem... Apad meleg? Es anyukaddal egyutt el? Te leszbikus vagy ez idaig ertheto,mibol gondolod hogy apad meleg? Ra kerdeznenk a helyedbe es ha nem tagadna akkor jonnek en a magam kis sztorijaval... De anyukad is tudja hogy meleg a parja?na nekem ez valahogy nagyon magas
2010. dec. 26. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:

Szerintem most igy ne mond el. Majd eljon az ideje!

pl. Ok fognak rakerdezni, hogy van-e baratod, vagy miert nincs?

2010. dec. 26. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
5%
Én azért javasolnám, hogy vizsgáld meg magad még egyszer, olyan módon, hogy mit érzel fiúk iránt. Ha nincs benned undor irántuk, akkor Te is ennek a "melegnek lenni divat hullámnak" vagy az agyamosott alanya.
2010. dec. 26. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
vagy biszexuális, kedves utolsó -.-
2010. dec. 26. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
17%

Inkább keress egy rendes férfit aki meg tud művelni, ne félj rájösz hogy mi a nőnek való. 18 évesen még nem tudhatod mi a francot akarsz. Világos hogy ki szeretnél próbálni mindent, de ne divathullámozz. Attól csak a tahó környezeted fog neked tapsolni de igazán nem leszel menő.


Azt írod sosem volt barátod. Hát én sosem játszottam szaxafonon és így nem tudom megítélni hogy az tetszene-e meg hogy nekem való-e.

Mindenesetre a normális nem melegnek lenni.

2010. dec. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
90%

Szia Leányzó!

Hát tényleg nem vagy könnyű helyzetben.

2010. dec. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
96%

Bocsi, én írtam az előző választ, csak közben a 1,5 éves picim az ölemben ül, és elküldte:) Szóval nem könnyű ez. Nálunk a húgomról tudtam meg kb. 7-8 éve. Nem is Ő mondta el, hanem valaki más bosszúból, de hamar tudomást szerzett arról, hogy tudom. Érdekes helyzet volt. Én azonnal el tudtam fogadni, sőt egy csomó mindent megértettem vele kapcsolatban, amit addig nem. De Ő nagyon félt, mert attól tartott ,eltiltom tőle a gyerekeimet, és talán szeretni sem fogom Őt. Anyuéknak még jó darabig nem mert vallani, mert félt a reakciójuktól, hiába bátorítottam. Aztán egyszer valamiért - talán mert az én gyerekeim nagyon zajosak voltak - azt mondta anyunak, hogy neki sosem lesz gyereke. Anyu meg visszakérdezett: Azért, mert más vagy?

Hát nálunk így történt. A szülők elfogadták, és persze én sem tiltottam el tőle a gyerekeket. A srácaimra sincs ez rossz hatással, teljesen természetesen kezelik, hogy a nagynénjüknek nem pasija, hanem barátnője van. Pedig most már kamaszok.

Ha bármelyikük hasonló dologgal állna elém, bátran tehetné.

Remélem, Te is túlleszel ezen az időszakon és el tudod magad fogadtatni a szüleiddel. Lehet, hogy nem is annyira maradiak, mint gondolod. Bármilyen vagy, az Ő lányuk vagy, nem tettél semmi rosszat, nem öltél embert, miért ne békélnének meg veled?

Nyilván megtörténhet az is, hogy teljesen elutasítanak. Akkor is el kell mondanod. Egyrészt, mert ezt nem tudhatod előre, másrészt a fű alatt lapulva nem lehet élni, azzal csak magadat teszed tönkre.

Légy bátor, mondd el nekik egyszerűen, higgadtan, úgy, hogy érezzék, szükséged van rájuk, de hagyj kétséget afelől, hogy nem tudnak megváltoztatni.

Még valami: apukáddal kapcsolatban nem biztos, hogy igazad van. Én azt tapasztalom, hogy a homoszexuális emberek gyakran látják ezt bele az ismerőseikbe. Persze, lehet, hogy mégis így van, hiszen sok a látens homoszexuális, de azért nem varrj rá gombot.

Sok sikert, és írj, mi történt!

2010. dec. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Most fedeztem fel egy hibát. Helyesen: ne hagyj kétséget!
2010. dec. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!