Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy meleg vagyok?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, és kb. 4-5 éve egyértelmű-tiszta, hogy a lányok érdekelnek, érzelmileg és szexuálisan is.


Fél éve nem lakok otthon egyetem miatt, nagyjából kéthetente megyek haza hétvégére, és akkor is nehéz a történteket, eseményeket sűrítve megbeszélnünk, mert nincs rá időnk. :(


Amióta barátnőm van - egy-másfél hónapja, egyre jobban érzem a szükségét az előbújásnak, hogy ne kelljen tovább hallgatnom. Nem hazudtam soha, hogy barátom van (sosem volt), vagy hogy viszonoznám fiú közeledését, inkább csöndben maradtam. De szeretném, ha nem kéne ezután sem szabadkoznom, elterelnem a témát.


A húgomnak kb. két hónapja mondtam el. Ő 14 éves, úgy tűnik, elfogadta: nagyon aggódik, nehogy bajom legyen, az elején nagyon megijedt, de már néha kérdezget, érdeklődik.


Más közeli rokonom nincs, csak a szüleim. 50-53 évesek, egyikük sem túl elfogadó. Ha bármilyen meleg témájú filmről, hírről van szó - viszolyogva állnak hozzá, utálkoznak. Nem b.ziznak ugyan, mert nem káromkodnak, de így is nagyon rosszak a reakciók. Apám csöndesebb, de látszik, hogy feszíti (bizonyos majdnem egyértelmű, titkos jelek alapján viszont azt mondanám, hogy igazából meleg, vagy legalább biszex, és ezért hallgat). Anyám hangot is ad a véleményének, agyi betegségről, magamutogatási vágyról beszél, eléggé heves.


Sajnos most karácsonykor megint előkerült a téma - valamiért, nem miattam. Pártpolitizálni kezdtek az asztalnál, és ez is belekerült. Nem akartam patáliát, csöndben maradtam, de nagyon bántott...


Mit tegyek?

Szilveszterig leszek itthon - karácsony után mondjam el valamelyikőjüknek? Nagyon kényelmetlen így. És nem szeretném őket álltatni sem. :(


2010. dec. 26. 03:00
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
Szerintem is muszáj elmondanod. Gondolj bele. Ugyanolyan ember vagy mint akárki más, ugyanolyan érzésekkel. És a barátnőd is az. Gondolom nem akarod mindig rejtegetni, szeretné ha egyszer bemutatnád a családodnak ahogy ő is téged. Én szurkolok neked, de sajnos jobb tanács nem jut eszembe mint amit már előttem leírtak.
2010. dec. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem is mondd el nekik,megkönnyebbülsz tőle te is,ők se fognak álmokat dédelgetni unokákról. A leveles dolog nem hangzik rosszul és szerintem egyáltalán nem olyan,mintha valaki sms-ben szakít:) Elvégre hogy úgymondjam így mindenki jobban jár. A szüleid kapnak időt,hogy feldolgozzák az információt,te meg már akkor hallod a véleményt,amikor már lenyugodtak.


Attól mert valaki lány létére lányt szeret,vagy fiú létére fiút,még nem lesz kevesebb ember. A legjobb barátom egy meleg pasi és annyira imádom! Őszinte és tisztességes,nála jobb barátot nem tudok elképzelni. Viszont azokat nem bírom,akik hivalkodnak a másságukkal,kiváltságnak gondolják hogy ők mások,megengednek olyanokat is maguknak,amiket egy heteró sem tehet meg. De ezzel ugyanígy van az említett meleg haver. Mert ezek miatt bélyegzik meg a melegeket. Nem pedig azok miatt,akik szerények és nem üvöltik szét országnak-világnak,mert akkor ők a faszagyerekek.

20L

2010. dec. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
10%

Érdekes hogy ezen a fórumon ha valaki nem ért egyet azzal hogy melegnek lenni normális, azt azonnal letorkoljátok. Mindenkinek lehet saját véleménye és nem mindenki b*zi. Vagy eltévedtem és ez egy melegpárti honlap?



(Igen igen, csak nyomjad a piros kezet b*zi...)

2010. dec. 30. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
Nem mondta senki, hogy normális. Csak hogy nem kell utálni őket, megvetően fejet csóválni olyanért, amiről nem tehetnek. És hiába lesz megmondva, hogy legyenek heterók, mert ez nem gombnyomásra megy. Hanem vannak a b*zik, meg a nemb*zik. Mint a balkezesek meg a jobbkezesek stb. Ezt nem értik sokan. Nagyanyádnak szólnál, hogy mostantól ne legyen rövidlátó, akkor megjavulna a szeme?
2010. dec. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
7%
Köszi a nagyis hasonlatot, látod igazad van: tehát nagyanyám rövidlátó = beteg, valaki b*zi = BETEG. Csak ennyit kell elismerni hogy ez nem normális állapot de betegség.
2010. dec. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
Légyszíves menj már innen! Ha sérti a szemed a kérdés akkor mi a francnak olvasod el? Buta majom vagy aki meglátta a kérdésben a meleg szót és idejön pocskondiázni... Az év utolsó napja van.. nem kell takarítanod vagy valami?
2010. dec. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

Betegség-e vagy nem, megnevezés kérdése, de ha mondjuk annak hívjuk, akkor ez a legkevésbé kellemetlen a többi veleszületett, ,,gyógyíthatatlan betegség" közül..

De akárhogy hívjuk, a tények azok tények, úgyhogy orbitális baromság a melegpártiakról és -elleneserkől beszélnünk. Az egész hisztériát az a téveszme generálja, hogy ez elhatározás kérdése. Ha hamarabb kiderül, hogy ez genetikai eredetű dolog, talán nem is lennének homofóbok. Meg a melegfelvonulás is rátesz erre néhány lapáttal, mert pont az ellenkezőjét érik el vele. Nade most már hagyhatjuk!

2010. dec. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
A melegség egy szocializációs probléma. Aki meleg,főleg lelki okokból nem tud beilleszkedni a társadalomba. Okok: túl szigorú,vagy éppen túl enyhe neveltetés,sikertelenség az életben (vagy éppen túlzott karrierizmus,beképzeltség),önbizalomhiány,félénkség,vagy a szervezetük kevesebb hormont termel.
2011. jan. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
A feszült családi légkör kimaradt.
2011. jan. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!