Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek hogy meleg vagyok?

Figyelt kérdés

21 éves srác vagyok, már lassan fél éves kapcsolatom van. az a helyzet, hogy a szüleim nem csak konzervatívak, de homofóbok is. például ha bármilyen melegekkel kapcsolatos műsor vagy riport megy a tv-ben akkor elég szélsőségesen nyilvánulnak meg... tényleg elítélik és gyűlölik a melegeket. egy ideje állandóan kérdezgették hogy miért nincs barátnőm, hogy hogy nem találok már végre magamnak egy rendes lányt...(itt jegyezném meg, hogy sosem volt barátnőm, mindig a fiúk érdekeltek)

nem tudom mit tegyek, ezt így nem bírom tovább. párom szülei tudnak rólunk, teljes mértékben elfogadták és támogatnak minket. az én szüleimmel viszont nehéz lesz...hogyan kezdjek neki? amúgy egyetemista vagyok, eddig albérletben laktam. viszont nyáron visszaköltöztem szüleimhez.


2009. jún. 16. 18:29
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
80%
Nincs mese, oda kell állnod és elmondanod. Nem tehetnek semmit. Ha nem fogadnak el, nem is szeretnek. Annyi példát láthattak már a mádiában. Nem igaz, hogy ezt nem lehet elfogadni a szülőnek. Még akkor is ez a dolguk, ha nem örülnek neki. Ők a te szüleid és te a gyermekük vagy. Semmi rosszat és bűnöset nem tettél. Még a bűnözőknek is megbocsájtanak legtöbb esetben. Légy bátor és elszánt. Ne kérkedj ezzel, add elő szerényen és őszintén. Bele kell, hogy törődjenek. Nincs más választásuk!
2009. jún. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
73%

A szüleid eléggé konzervatívnak tűnnek, legalábbis az elmondásod alapján. Én azt tanácsolnám, hogy fő az őszinteség. Amikor úgy érzed, hogy felkészültél egy ilyen jellegű beszélgetésre, szólj nekik, hogy rendkívül fontos mondanivalód van, amit mielőbb tisztázni szeretnél. Valószínű, hogy "ki fognak akadni", hiszen az ilyen típusú embereknek, mint a szüleid, ez eléggé traumatikus élmény. Hagyni kell nekik időt, amíg megbékélnek a gondolattal. Nem mondom, hogy ripsz-ropsz menni fog nekik, de biztosan szeretnek és el fognak fogadni. A szexuális életed Rád tartozik és hogy kihez vonzódsz, az nem változtat a tényen, hogy a gyermekük vagy. A homoszexualitás nem bűn, ahogy a heteroszexualitás sem. Csak tudod, nekik a hír hallatán kissé át kell rendezniük majd az értékrendjüket, ami, mivel nem húsz évesekről van szó (gondolom a szüleid legalább erős középkorúak (35+)) nem következik be hirtelen. Légy türelmes velük. Az esetleges indulatok nem ellened szólnak, hanem a szituáció ellen. Ne sértődj meg, majd bármit is mondanak majd a szüleid, amikor elmondod nekik az igazat, mert "kissé" zaklatottak lesznek. Remélem, tévedek és a szüleid mégis könnyebben fogják fogadni a hírt, de azért nem árt felkészülni a rosszabb verzióra sem. A fontos, hogy Te őszinte vagy velük és elfogadtad magad. Most rajtuk a sor.

Sok sikert!

2009. jún. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim válasza:
85%

Szia!

Én egy 19 éves meleg srác vagyok, és én is nagyon nehezen mondtam el itthon. Nem is nagyon akartam, végül anyu kérdezett rá. Hát az biztos, hogy eleinte lesz sírás... meg ilyenek, legalábbis nálunk ez volt. Aztán kb. egy évig nem igazán beszélgettünk erről... Talán ennyi kellett neki, hogy tisztázza ezt az egész dolgot magában. Muszáj lesz elfogadniuk, mert nem tehetnek semmit ellene. Amiatt meg, hogy melegek vagyunk... hát nehogy már a mi hibánk legyen :))) jó ez így. Nagyon drukkolok neked!!! Kitartást! ;)

2009. jún. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
75%
El kell mondanod! Van egy meleg barátom, késői gyerek, a szülei 80 körül vannak, ő 30 kb, évek óta készül rá, hogy elmondja, de nem megy. Közben ez a dolog teljesen rátelepszik az életére, nyugtalan, boldogtalan, feszült, én megértem, hogy nem akarja az idős szüleit "már" felizgatni, de ő is tudja, addig nem nyugszik meg a lelke, amíg el nem mondja nekik.Nem muszály megtenned, de soha nem fogsz tudni nyugodt életet élni így! Légy erős!
2009. jún. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
42%

Szia, hat gondolom vannak olyan forumok ahol a melegek beszelgetnek egymassal, nem? Inkabb ott kerdezd meg, hogy a tobbiek hogyan mondtak el ezt a szuleiknek.

Bar lehet hogy itt is kapsz hasznos valaszt, de szerinem azert ott, a ti korotokben (vagy hogy is mondjam????) konnyebben kapnal valaszt.

Amugy pedig azt nem ertem, hogy miert nezik a szuleid a meleg musorokat, nalunk otthon ez nem szokas, es nalunk nem sok meleg musor van a TV-ben. Talan erzik a szuleid???

2009. jún. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
36%

Most tudom, hogy le fogtok hurrogni. Én és a férjem pont ugyanolyanok vagyunk mint a Te szüleid. Kiráz a hideg is a melegektől, ez egy abnormális állapot, nem természetes. A melegfesztivál pedig a magamutogatás netovábbja, az már beteges!

Ha a fiam az lesz, soha nem akarok tudni róla. Egy idő után fura lesz, hogy nincs feleség, unoka, de inkább higgyem agglegénynek mint hominak.

2009. jún. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
74%

Kedves Utolsó! Nem baj a véleményed, mindenki tiszteletben tartja, csak az a baj, hogy azzal még, hogy te kinyilvánítod a nemtetszésed a melegekkel kapcsolatban, a kérdezőn még nem segítesz. Pedig azért tette fel a kérdést, és az oldalnak is ez a célja. Sok mindennel nem értek ezen az oldalon én sem egyet, de ha nem tudok segítő, érdemleges választ adni, akkor inkább nem is írok.

Kedves Kérdező! Kénytelen leszel elmondani. Ahogy szokták mondani minden csoda három napig tart. Lehet, hogy a szüleid már sejtenek vmit, és már titkon fel is készültek rá vhogy. Nekem is van egy ismerősöm, aki pár éve vallotta be otthon, bár szerintem róla már sejtették a szülei és minden ismerős is. Elsőnek kiakadta, főleg az apja, aztán ahogy elmúlt az újdonság, és már nem érdekelte az embereket, nem kérdezgették őket róla, szép lassan ők is megnyugodtak és szeretik továbbra is a fiukat.

2009. jún. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
55%

19:42-esnek. Előtted lévő vagyok.

Úgy gondolom segítettem a kérdezőnek. Nem csak az a segítség mikor azt írja valaki: mondd el. Az is segítség lehet, ha valaki azt írja: miért ne mondd el.

Tudod, az érme két oldala.

Tehát a válaszom a kérdező számára hasznosnak bizonyulhat, éppen ezért is írtam. Mert tudom mit fognak érezni a szülei, átérzem a helyzetüket és nem biztos, hogy az a jó tanács, hogy mondja el. Az is egy tanács, hogy ne mondja el. Nem a nemtetszésemet fejeztem ki, vagyis nem csak azt. A nem tetszését az utánad lévő fejezte ki. De én tanácsot is adtam, ezért írtam.

2009. jún. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
18%
Egy pisztilyal a kezedbe.
2009. jún. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
67%
"Sajnálom, hogy csalódást okozok, de az az igazság, hogy barátom van."
2009. jún. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!