Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek hogy meleg vagyok?

Figyelt kérdés

21 éves srác vagyok, már lassan fél éves kapcsolatom van. az a helyzet, hogy a szüleim nem csak konzervatívak, de homofóbok is. például ha bármilyen melegekkel kapcsolatos műsor vagy riport megy a tv-ben akkor elég szélsőségesen nyilvánulnak meg... tényleg elítélik és gyűlölik a melegeket. egy ideje állandóan kérdezgették hogy miért nincs barátnőm, hogy hogy nem találok már végre magamnak egy rendes lányt...(itt jegyezném meg, hogy sosem volt barátnőm, mindig a fiúk érdekeltek)

nem tudom mit tegyek, ezt így nem bírom tovább. párom szülei tudnak rólunk, teljes mértékben elfogadták és támogatnak minket. az én szüleimmel viszont nehéz lesz...hogyan kezdjek neki? amúgy egyetemista vagyok, eddig albérletben laktam. viszont nyáron visszaköltöztem szüleimhez.


2009. jún. 16. 18:29
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
68%

19:27 - Soha ne legyen gyereked, mert ahogy írsz, egy kisebb probléma miatt is parádét csinálnál, ha neked nem felel meg! A gyerek nem azért van, hogy a szülőnek megfeleljen. Még csak annyi, hogy ismerek olyan meleget, aki utálja a melegfelvonulást, úgy, mint te. Gondolom, most ez nagyon meglep...

Nem vagyok meleg, hetero nő vagyok, és nem tudnám egy nővel elképzelni magam, a férfiak hoznak izgalomba, de ha a gyerekemről derülne ki, akkor ha szerettem és jól neveltem, amiatt nem kellene aggódnom, hogy hülye is, tehát ugyanúgy elzárkózna a melegfelvonulástól és a magamutogató feltűnési viszketegségben szenvedőktől. A gyerekem...

2009. jún. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
65%

19:27-es

Igen, dugd a fejed a homokba, hadd legyen még szarabb a gyerekednek. Nem elég, hogy a társadalom kirekeszti, még a saját szüleihez sem fordulhat, akik elvileg szeretik... Undorító álszentség, amit csinálsz.


Egyébként pedig mondd már el, hogy mi a normális meg a természetes? Mert a természetben bizony mindenre van példa, homoszexualitásra is bőven.

2009. jún. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
83%

Hogyne lenne már természetes állapot ... Én tudom, milyen izgató tud lenni egy klassz srác ..hehe, oké én is meleg vagyok, na de attól még ez így van. Olvass kicsit bele a kultúra-közösség rovatba, pont volt ott 3 ilyen téma is, rendkívül "értelmes" bejegyzésekkel persze zömben.

Üdv a klubban ! :-)


Hát nézd, ezzel nem tudsz mit kezdeni nyilván, ellenben azért hadd mondjak neked valamit:

Tudod egy anyát nem lehet becsapni, az apák mindig nehezebb kérdés, azt tudom. Nálam ez 15 évesen úgy volt, hogy igazából el se kellett mondanom, mert egyszer amikor kórházban voltam, pont meglátogatott az akkori barikám, anyám meg akkor jött, és hát eléggé egyértelmű volt a helyzet. Aztán meg nem is kérdezett semmit, csak úgy megjegyezte amit most mondtam, hogy egy anya megérez mindent, és hogy ő már régóta sejti ezt rólam, semmi gond, és aztán közösen főztük ki, vajon mit kezdünk apámmal, mert ő kicsit keményebb dió volt. Ő kb olyan lehet mint a tied, látni biztos látott már meleget tv-ben, de amúgy nem nagyon tetszik a téma neki.

Na elmondom mi volt, ezért bátorítalak téged is. Este anyámmal ketten elmondtuk neki, egy szót nem szólt, sztem meg se tudott szólalni, azért, na aztán csak elvonult, volt pár nap amolyan feszült csend köztünk, gondolom emésztette magában a gondolatot. És úgy képzeld el, kb egy hét kellett neki, hogy teljesen felfogja, onnantól meg abszolút normálisan állt mindenhez, de olyannyira, hogy most már ő teszi hozzá, ha van valami összejövetel, hogy hozzam ám el nyugodtan a barátomat. Pedig mondom azelőtt elég furcsán hallottam erről vélekedni, csak sztem megtapasztalta ezt közelről, és látta, hogy még csak UFO sem vagyok, meg mellesleg én lányos, nyafka se vagyok, sportolok, stb, azaz nem szúrtam ilyen szempontból a szemét. Mára aztán már megismerte igen csak jó pár barátomat, és egy rossz szót nem szólhatok komolyan.

Szal ne fesd az ördögöt a falra!


Na ennyi bevezetés után csak azt szeretném, hogy én a helyedben anyukáddal kezdeném, egyrészt mert jó eséllyel ő tuti sejt valamit, ne viccelj, hét 21 évesen kifejezetten fogyatékosank kell lenni ahhoz, hogy ne csodálkozzanak miért nincs barátnőd. Nem? Aztán meg ha vele már egyenesben vagy, akkor sztem közösen megpróbálkozhattok apuddal is ... Én vallom azt, hogy minden csoda 3 napig tart, és ez nálatok se lesz másképp. Biztos lesz kis "mosolyszünet", mert hát kell neki idő, hogy feldolgozza magában, de ha szeret téged, márpedig a saját fiát miért ne szeretné, akkor úgy fogad el ahogy vagy. Csak ehhez idő kell neki. Sztem fogj bele, figyeld meg, sülhet ez akár jól is, valószínű, hogy kis idő eltelik, de aztán lehet, hogy hasonlóképpen jársz mint én. Azelőtt az én apám is mondott minden zöldséget, ha meleg témáról volt szó akárhol. Aztán most meg 180 fokos fordulatot vett és azóta is így elvagyunk egymással egész jól. Azelőtt poénkodott nekem még párszor, hogy ez meg az milyen jó nő stb, de azóta tök ari, nem igazán mond ilyet, komolyan becsülöm benne, hogy ilyen toleráns, de azt hiszem ehhez persze jó adag intelligencia kell. Hát ezt a részét meg te tudod. Ha nagyon makacsok, akkor meg hozz fel egyszerűen tényeket, semmi mást, és be is mutathatod a barátodat is, hadd szembesüljenek a valósággal, meg azzal, hogy egyikőtök se a tangabugyis cicafiú kategória.

És tudod mi a legfontosabb ebben? Hogy apukád pl. ne az idióta Mónika-showból meg Joshi barátból lásson "csinált melegeket", akiken megbotránkozik, hanem lássa a saját szemével, hogy jé egy meleg is egy az egyben úgy néz ki mint egy nem meleg. Figyeld meg, ezt helyre kell tenni magában, de sikerülni fog.


Figyi még egy dolog: Ugye tudod, hogy minél előbb teszed meg ezt a lépest, annál könnyebben tudod megoldani a helyzetet? ! Most diákként, fiatalként stb, na de gondold el milyen lenne ez 30 évesen, amikor már túl vagy 1000 kellemetlen helyzeten a barátnős kérdések miatt ... Egyébként is az a tapasztalatom haveri körben, hogy ha valakinek minél korábban tudják meg, annál könnyebben fogadják el. Na meg ismerek olyat is, aki 40 évesen a szüleit mindig egy álbarátnővel látogatja meg, csak hogy megmaradjanak a kis hitükben, aztán amúgy meg éli életét távol a szülői háztól. Remélem nem ilyen életet akarsz magadnak ... Mennyivel másabb a kapcsolat, ha az őszinte, és akár még erről is beszélhettek.

Sztem ne várj már sokat, ez most így egyetemistaként, ennyi idősen én azt mondom, amolyan ideálisan utolsó alkalom, ne várj tovább, mert csak rosszabb lesz minden.

Higgy nekem, de azért itt páran már mondtak neked hasonlókat, és örülök, hogy nem csak "fújbuxi"-zás ment itt is mint az én kérdésemnél. Ezek szerint megtalált az értelmesebbje :-)


Sok sikert, gyűjtsd erőt, aztán hajrá! Túl kell esned ezen!!

2009. jún. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
84%

20:30-as!


Igen, ez tök aranyos észrevétel, d etényleg valamiért sokan a melegséget kapásból a gyengeelméjűséggel kapcsolják össze, valami eszméletlen. Nem azért, d eaz én haveri körömben is vag yegyetemista mindegyik, vagy már elvégezte, nem mondanám hülyének, és nagy meglepetésre mégcsak nem is lányos nyafka, csak hát tudod az átlagkép ilyen, mert sajnos ezt etetik a széles tömegekkel akik életükben nem találkoztak meleggel személyesen. Van egy XX sportágban országos bajnok meleg haverom is, akiért szó szerint megőrülnek a lányok, de hát ... hát hiába.


Szal elég izgi módon egy olyan fals kép él a melegekről, hogy én már lassan követni se tudom, ki honnan veszi a hülyeségeit, de én magam is megrökönyödök sokszor.


(ja és én se mennék el egy ilyen botránypartyra mint a felvonulás, ahogyan a melegek 90-a ...., csak tudod ez a botrányozó kisebbség jobban az emberek szeme előtt van)

2009. jún. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
28%

Így:

Anya! Apa! B*zi vagyok!

2009. jún. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
31%
Én nem mondanám el. Minek? Hogy könnyíts a saját lelkeden? Azt meg kell értened, hogy ez egy társadalmilag nem elfogadott dolog, nincs jogod így tönkrevágni a szüleid életét. Ha liberálisak lennének, nyilván már elmondtad volna, de írtad, hogy nagyon konzervatívak. Valószínűleg nem fogják elfogadni, lehet évekre megromlik a kapcsolatotok. Vagy örökre. Higgyenek agglegénynek, vagy inkább qurvapecérnek, akinek minden nap más nője van, és ezért nem visz haza egyet sem.
2009. jún. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
68%

"Én nem mondanám el."

Mert gyáva vagy.


"Minek?"

Hogy ne kelljen hazudozni.


"Hogy könnyíts a saját lelkeden?"

És ne hazudozz, ne áltasd a saját szüleidet.


"Azt meg kell értened, hogy ez egy társadalmilag nem elfogadott dolog, nincs jogod így tönkrevágni a szüleid életét."

Lehet, hogy a tanyán, vagy a kopasz, fehér-cipőfűzős haverjaid körében nem elfogadott, de az intelligensebb, és ennél fogva toleránsabb nyugati országokban elfogadott. Az más kérdés, hogy ott is vannak olyan öhm... "emberek", mint Te...


"Ha liberálisak lennének, nyilván már elmondtad volna, de írtad, hogy nagyon konzervatívak."

Mint írtam, ennek az elfogadásához IQ kell, és nem liberalizmus.


"Valószínűleg nem fogják elfogadni, lehet évekre megromlik a kapcsolatotok. Vagy örökre."

Ha így reagál a szülő, akkor nem is baj érte...


"Higgyenek agglegénynek, vagy inkább qurvapecérnek, akinek minden nap más nője van, és ezért nem visz haza egyet sem."

Higyjék azt, hogy egy erkölcstelen, vagy egy sikertelen senki vagy? Miért? Miért jobb egy sikertelen ember, vagy egy strici a melegeknél? Nálad is kimaradt az erkölcs kitanulása/megtanulása/felismerése...

2009. jún. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
33%
Előttem szóló inkább nem is minősítelek...
2009. jún. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
62%
:)Na most én jövök!Én sem tudom elképzeéni sem hogy lehet a saját nemhez vonzódni!számomra undorító az egséz!De most itt nem ez a kérdés!azthogy hogyan mondel...Hát mégha te megszervezed hogy mondel ,akkor sem lessz úgy ez majd jönni fog csak belekell kezdeni ...Na anyukádék szemszögéből nézve. ha az én gyerekem meleg lenne (ilyen soha ne történjen)Én melette állnék,mert az én gyerekem!Azzal hogyha elfordulok semmit nemfogok máshogy csinálni...Ők a szüleid ha szeretnek megis értenek. "a szeretet nemfogy el sosem, a szeretet átvisz azéleten,mindent elhisz és remél, a szeretet mindennél többet ér"
2009. jún. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
81%

Igen, az anyákkal jobban lehet beszélni. Az apáknak nagyon megrendítő. Én azt hiszem nem mondanám el. Én így gondolkodnék: "Nem kell boldogtalannak vagy feszültnek éreznem magam attól, hogy nem mondom el nekik. Nem valami bűncselekmény ez, hogy be kelljen vallani. A szülőket tiszteljük, szeretjük, de az én életem nem az övék." Persze, jobb ha nem laksz otthon. Megmondhatod, hogy nem nősülsz meg, nem akarsz gyerekeket, mert nem erre szánod az életedet.



Danielle Steal: Szerelmem Hollywood regényben a főszereplők egyik gyereke meleg. Az anya egyből elfogadja, titkolja az apa előőtt. És egyszer kitudódik. Az apuka hosszú időre eltűnik, elzüllik, stb. De aztán helyrejön minden, elfogadják.

2009. jún. 17. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!