Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg, hogy adjanak...

Hogy mondjam meg, hogy adjanak többet enni?

Figyelt kérdés
Pár hét múlva látogatóba megyek a tesómhoz meg a feleségéhez néhány napra. Múltkor mikor náluk töltöttem karácsony után pár napot, alig kaptam enni, kb. éheztem. Alig vártam már, hogy mehessek haza, és végre teleegyem magam. Miért nem gondolnak rá, hogy nem mindenki eszik olyan keveset, mint ők?
2012. ápr. 2. 23:42
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:
De igenis "belehalok", hogy kevesebbet eszem! Képzeld el, milyen rossz egyik napról a másikra, minden átmenet nélkül fele annyit enni, mint ahogy eddig megszoktad, és mindezt napokig. Elég sz.r úgy velük lenni, hogy közben máson sem jár az eszem, mint hogy mikor lesz már ebédidő, az órát lesem. Így rosszul érzem magam náluk. Ahhoz, hogy jól érezzem magam, nálam alapfeltétel, hogy tele legyen a gyomrom. Évente 2-3x találkozunk csak, pont ekkor kéne, hogy ne legyek rosszkedvű az éhség miatt.
2012. ápr. 3. 15:45
 32/46 anonim ***** válasza:
86%

:) Nagyon aranyos vagy! :)

Ha anyagilag nem gond neked, vegyél cselesen kajàkat oda. Pl vegyél egy zacskó finom pástétomot, meg egy zacskó pékségből vett finom pékárút és vidd magaddal, mondd nekik, hogy képzeljék, te mostanában felfedezted ezeket a pástétomokat, kóstolják meg ők is, hoztál. Ebéd utánra meg vigyél valami jó nagy dobozos kuglófokat, így te viszed a desszertet, aztán kínálhatod őket ebéd után. Vagy szólj előre oda telefonon, hogy a múltkori borsóleves iszonyú finom volt, csináljon már megint belőle a tesód felesège, de jó sokat, mert kedvenc kajád lett. De egyik napra fel is ajánlhatod, hogy ne főzzön, pihenjen, majd te rendelsz magatoknak pizzát, vagy valami mást.

De egyébként ezt a problèmát meg kellene beszélned őszintén a tesóddal, gondolom jó a viszony? Ha ők nem állnak jól anyagilag, akkor meg tényleg vigyèl kajákat.

2012. ápr. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
68%

Érdekes a téma. Sokan írják, hogy vendégség. Nekem tesómék minden, csak vendégség nem. Ha hozzájuk megyek, ugyanúgy érzem magam, mint otthon. Mind a 2 nővérem külön, saját házban lakik. Mondjuk ha megyek is, folyton tömnek jó kajákkal, de ha nem kínálnának is odamennék a hűtőhöz, vagy szólnék, hogy éhes vagyok. Volt olyan is, hogy tesóm nem volt otthon, csak a férje, én neki is megmondtam, hogy éhen döglök, csináljunk valamit, aztán együtt nekiálltunk főzni :D

Én mondjuk inkább a nagyszüleimmel vagyok így, mint te. Mamám agyon töm, de csak akkor, amikor ők is esznek. Aztán ha pl az ő étkezésükön kívül megéhezek, nem merek szólni, hogy éhes vagyok. Inkább kivárom még esznek.

De szerintem nyugodtan beszélj tesóddal, mikor éhes vagy. Egyszerűen megmondod, hogy ennél valamit, vagy mikor esztek mondod hogy te még szedsz ha nem baj, mert nem laktál jól.

2012. ápr. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
73%

Nekem a bulímiám kezdődött így. Mint egy alkoholista, úgy remegtem, hogy hadd tömhessem tele magam. Nem voltam éhes, és már fájt a hasam, és már levegőt sem kaptam, de csak tömtem magam.


Érdemes lenne kiszámolni, mennyi a napi kalória szükségleted, és ha amellett éhes vagy (tényleg éhes), akkor meg kellene látogatni egy orvost.

2012. ápr. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:

Kiszámítottam: 2152 kalóriát igényelnék.

Biztos, hogy nem esznek meg még 1500-at sem.

2012. ápr. 3. 20:13
 36/46 anonim ***** válasza:
70%

És úgy kb.-ra tisztában vagy a kalóriákkal?

Ha most megkérdezem, hogy kb. mennyi kalória van 100 ml tejben vagy 100 gr csirkemellben, akkor puska nélkül tudod? Tudod, hogy szénhidrátot vagy fehérjét kell-e inkább enned, ha nem akarsz éhes lenni, és hogy miben vannak főleg ezek?

2012. ápr. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 A kérdező kommentje:

Onnan tudom, hogy nem esznek meg 1500-at sem, mert én majd kétszer annyit szoktam enni, mint ők.

Nem eszem többet, mint amennyire szükségem van, hiszen ha így lenne csak szaporodnának a kilóim. De már jó ideje stagnál a súlyom, tehát nem eszem túl magam.


Nem tudom megmondani a kalóriatartalmát azoknak a dolgoknak, amiket írtál, de régebben olvasgattam fogyókúrás mintaétrendeket, 1200, 1500 kalóriásat stb., Le volt írva, hogy pl. mi legyen a reggeli, ebéd stb. és miből milyen mennyiséget együnk. Ez alapján is meg tudom saccolni, hogy ők nem esznek meg 1500 kalóriánál többet.

2012. ápr. 3. 21:48
 38/46 A kérdező kommentje:
Nekem mindkettőre szükségem van, fehérjére is és szénhidrátra is, hogy ne legyek éhes.
2012. ápr. 3. 21:49
 39/46 anonim ***** válasza:
43%
Neked azért van fontosabb dolog az életben, mint az evés? Mert nagyon úgy tűnik, csak csak a falás körül jár az eszed mindig. Lány vagy fiú vagy, és hány éves? Fejlődő szervezet?
2012. ápr. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 A kérdező kommentje:

Nem csak a falás körül jár. Csak már idegesít előre a helyzet, ami vár rám.

Én már rég abbahagytam volna a témát, ti kérdezgettek állandóan a témához nem illő dolgokat.

Sejhettem volna, hogy ez lesz a téma, hogy miért vagyok kövér, csak az evésen jár az eszem, egyes jóindulatú fórumozók nem tudják kihagyni az ilyet.

Csak arra voltam kíváncsi, hogy hogyan szóljak nekik, hogy nekem több kaja kéne. Erre már kaptam válaszokat, a többi nem érdekel, hiszen csak az én piszkálásomról szól, már az előző hozzászóló felvetéseire sem akartam reagálni, aztán mégis úgy döntöttem, hogy írok, ne sértődjön meg. Na, meg ha nem válaszolok, akkor csak engem kezdenek el sértegetni, hogy erre persze nem írok semmit.

A te kérdéseidnek meg aztán végképp semmi köze az eredeti témához.

2012. ápr. 3. 22:29
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!