Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg, hogy adjanak...

Hogy mondjam meg, hogy adjanak többet enni?

Figyelt kérdés
Pár hét múlva látogatóba megyek a tesómhoz meg a feleségéhez néhány napra. Múltkor mikor náluk töltöttem karácsony után pár napot, alig kaptam enni, kb. éheztem. Alig vártam már, hogy mehessek haza, és végre teleegyem magam. Miért nem gondolnak rá, hogy nem mindenki eszik olyan keveset, mint ők?
2012. ápr. 2. 23:42
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
93%
Egyszerű.Megmondanám,hogy még ennék valamit,mert olyan jól főz a tesód felesége,hogy ezzel nem lehet betelni:)
2012. ápr. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, szerintem a tesód előtt nem kellene hogy bármilyen téma kínos legyen, főleg ha jóban vagytok, de ha mész hozzájuk néhány napra, akkor feltételezem hogy rendben van a viszonyotok.
2012. ápr. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 A kérdező kommentje:

Ez igaz, lehetne beszélni a tesómmal, csak nekem olyan kínos lenne. Én nem vagyok ilyen számonkérő típus, meg eleve szégyellem is kissé, hogy sokat eszem, mert hát lenne mit lefogyni.


Utolsó előtti: hogy neked milyen igazad van! :) Eszembe sem jutott ez a szöveg, én hülye! :D

2012. ápr. 3. 00:30
 14/46 anonim ***** válasza:
100%

"Néma gyereknek az anyja sem érti a szavát"


Ha nem szólsz ha nem kérsz repetát,akkor honnan a fenéből tudják,hogy te többet ennél??Ne csináld már,hogy a saját testvérednek nem mersz szólni.Miért mi fog történni ha kinyitod a szádat??Leharapják a fejed??Nem hiszem.Szerintem azt hiszik(mivel sosem szóltál) hogy te is jól laktál..

Nézd.Én soha nem iszom kávét.A nővérem igen.Akárhányszor átjön,sosem kínálom meg kávéval.De nem azért mert bunkó vagyok,hanem mert én sosem iszom,és eszembe sem jut,hogy esetleg a nővérem inna.Egy nap a nővérem kért kávét.Azonnal pattantam,és csináltam neki.

Ugyanez a helyzet a kajával.Volt,hogy nála ettünk,és annyira finom volt amit főzött,hogy repetát kértem.Azonnal ugrott és adott..Merj kérni..

2012. ápr. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 A kérdező kommentje:

9.

De hidd el, hogy nem túlzok! Nekem is többször korgott a gyomrom, mint ahogy azt írta az egyik válaszadó.

Pl. reggeli két szelet kenyér, de olyan vékonyra szelt, mint a szeletelt kenyér, egy kis kolbásszal, fél paprikával.

Vagy egy hurka (kb. 10-12 centi hosszú) volt, szintén egy kevés kenyérrel.

Lehet, hogy ez sokaknak elég, nekem nem.

Az ebéd is jó volt, változatos, 3 fogás, de mindenből kevés.


Persze, volt, hogy segítettem a főzésben is. Anyagiakban amibe belekerülök nekik az alatt a pár nap alatt, mindig kompenzálom. Viszek nekik hasznos ajándékokat, elmegyünk moziba, azt én fizetem, meg ha beülönk valahova meginni valamit. Szülinapkor, karácsonykor is bőkezű vagyok.

2012. ápr. 3. 00:37
 16/46 anonim ***** válasza:
64%

"Alig vártam már, hogy mehessek haza, és végre teleegyem magam."


Azért egyél hogy élj, és ne azért élj, hogy egyél!

Vendégségben meg egyél annyit, amennyi van!

2012. ápr. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
73%
Ez nem kevés amit írtál. Reggeli, meg 3 fogásos ebéd, gondolom vacsora is van. Szerintem Te eszel sokat.
2012. ápr. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:

Írtam is, hogy lehet, hogy van akinek elég, nekem nem.

Sokra megyek a 3 fogással, ha egyszer mennyiségre kevés egy-egy fogás, így összességében is. Lehet egy ebéd kevés akkor is, ha 6 fogásból áll, ha picurkák az adagok.

2012. ápr. 3. 00:47
 19/46 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon megnézném hogy mennyit eszel, de tényleg, nem bántásból.
2012. ápr. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
73%

Lehet, hogy bélférged van.

Egyébként aki kövér, annak nincs szüksége több kajára.

Mindig ilyen voltál? Mert nem hiszem el, hogy konkrétan korog a gyomrod. Nem lehet, hogy csak a szemed kívánja, vagy unatkozol, vagy érzelmi evő vagy?

2012. ápr. 3. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!