Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg, hogy adjanak...

Hogy mondjam meg, hogy adjanak többet enni?

Figyelt kérdés
Pár hét múlva látogatóba megyek a tesómhoz meg a feleségéhez néhány napra. Múltkor mikor náluk töltöttem karácsony után pár napot, alig kaptam enni, kb. éheztem. Alig vártam már, hogy mehessek haza, és végre teleegyem magam. Miért nem gondolnak rá, hogy nem mindenki eszik olyan keveset, mint ők?
2012. ápr. 2. 23:42
1 2 3 4 5
 1/46 gyuri494 válasza:
69%
Ha kajálsz ott és végeztél kérhetnék repetát mond ezt ha nem próbáltad még.
2012. ápr. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú ideig leszel ott? Esetleg vihetnél magadnak egy kis rágcsálnivalót.
2012. ápr. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:

2-3 napot, talán 4-et is.

Csak az a baj, hogy én nem vagyok ilyen követelőző, meg milyen már, hogy elkészül az étel, és ha annyit ennék belőle, amennyivel tényleg jóllakok, el is fogyna az egész, nem maradna vacsorára.

Vagy mikor eleve keveset készítenek ebédre, hogy megesszük az egészet, de én még ennék, nekem nincs pofám benyúlni a hűtőbe, és megenni még ezt-azt.


Nem értem, hogy saját maguktól miért nem jut eszükbe, hogy ennék még? Hogy lehetnek ilyenek? Nincsenek anyagi gondjaik, mielőtt még azt hinnétek.

Én amúgy is nagyobb vagyok náluk, ő vékonyak, én nem, nem igaz, hogy nem esik le nekik, hogy nekem több kaja kell.

2012. ápr. 2. 23:56
 4/46 gyuri494 válasza:
79%
hát igen lehet szegényesen élnek de ha van bátorságod meg kérdezni hogy te jó evő vagy hátha adnak rá válasz
2012. ápr. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 gyuri494 válasza:
60%
*mondani
2012. ápr. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
82%

Jaj, de aranyos a kérdés! Imádlak és sajnállak is ismeretlenül. Nem bírom elviselni, ha valaki éhezik, bár én nem vagyok egy zabálós.

A testvéred (mint vérrokonod) feljogosít, hogy mondd el neki a gondodat. Ha normális tesó, akkor ezt maximálisan meg fogja érteni. Gondolom, hogy nem anyagi szempontból ilyen visszafogottak...

2012. ápr. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
92%
Én is vinnék magamnak pótkaját.
2012. ápr. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
93%

De kellemetlen tud lenni az ilyen.:D

Én gyereként mentem el nyaralni a rokonaimmal és ők is alig ettek.Egy zsömlét,egy joghurttal kb.

Nem is birtam élvezni a nyaralást,mert folyton korgott a hasam,alig vártam,hogy vége legyen.(pedig én se eszek sokat vékony vagyok)

Am szerintem is vagy vigyél kaját,rágcsálnivalót,vagy ugorj be egy gyorsétterembe titokba.

Vagy akár szólhatnál is(én mai fejjel ezt tenném),mégiscsak a tesód,ismernie kénne.Mond neki ha mégéhezel,hogy nem dobhatnál -e össze pl. egy rántottát.

2012. ápr. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
43%
Mégis mennyi az a nagyon kevés??? Nem hinném hogy éhezel, szerintem túlzol elég rendesen!
2012. ápr. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
90%
Hát nagyfokú figyelmetlenség a részükről, hogy nem gondolnak rá, hogy másoknak más igényei lehetnek. Ha vendégül látunk valakit, akkor általában nagyobb mennyiséget illik készíteni, és inkább maradjon meg, mint a vendégek éhesek maradjanak. A testvéreddel csak vagy olyan viszonyban, hogy megmondd neki, Te egy kicsit nagyobb étvággyal rendelkezel. Ezen nem sértődhet meg. Esetleg ajánld fel, hogy segítesz a bevásárlásban, vagy beszállsz anyagilag.
2012. ápr. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!