Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el otthon,...

Hogyan mondjam el otthon, hogy rengeteg pénzt költöttem ruhára az elmúlt időben?

Figyelt kérdés

Az elmúlt kb. 4 hónapban rengeteget költöttem ruhára. Egyre inkább fontosabb lett számomra, hogy divatosan öltözködjek, és mindig azt hittem, hogy ez boldoggá is tehet, de egyre több és több mindenre volt szükségem. Az elmúlt 4 hónapban 8000 Ft-ért és 27000 Ft-ért cipőt, 8000-ért pulóvert, 7000-ért inget, 5000-ért pólót és 10000-ért hátizsákot vettem, de mivel kollégiumban lakom, így csak hétvégén vagyok otthon, ezeket csak hétköznap hordom, tehát nem viszem haza, és egyszerűen nem merem elmondani anyának, mivel abszolút nem engedhetnénk ezt meg magunknak. Én magamnak mindig azzal érvelek, hogy másra úgyse költök (szemben a legtöbb egyetemistával), és jól érzem magam ezekben a cuccokban. Eleinte még volt lelkiismeret-furdalásom, de már az sincs. Félek, hogy ezt nem értené meg anya, meg néha én is érzem hogy nem költhetem az összes pénzem ruhára.

19/F


2012. ápr. 1. 10:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Honnan van ennyi pénzed? Ha ők adják, akkor tudják, hogy mennyit költessz, vagy másra kapod?
2012. ápr. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

ez a pénz nálad volt?te osztahhat be ?

min spóroltad meg?


Ha úgy volt megbeszélve, hogy tartalék, és vigyáznod kell rá, akkor gáz.

ha megspóroltad, akkor nem akkora gáz,


de vedd figyelembe, hogy a legtöbb szülő a mai gazd. helyzetben magán spórolja meg. :(

Gondolom, ezért van bűntudatod is.

Egyébként meg mondd el.

2012. ápr. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mond el ezt pont így! Nem vagy elveszett ember egyelőre, hiszen észbe kaptál. Legyen tanulópénz, s a jövőben legyél megfontoltabb. Nem ismerhetjük a szüleidet, de bármilyenek is, szerintem jobban elfogadják az őszinteséget, s azt, hogy felismerted hibáztál, mint a hazudozást, titkolózást.

Ezzel le is lehetne zárni a kérdést.

A oktalan pénzköltésen felül is van valami, amin gondolkozz el, s ez utóbbira adj magadnak magyarázatot, s keres megoldást.

A leírt jelenség mögött lelki okok is lehetnek. Nem hangsúlyosan, de magad is kitértél erre. Valamiben hiányt szenvedsz, valamit nem kapsz meg, amire vágysz. Vagy úgy érzed, hogy nem kapod meg. A vásárlással próbálod ezt kompenzálni?

Lehet, nem érzed magad egyenrangúnak a többiekkel? Nem érzed jól magad a „munkahelyeden”? Nem kapsz elég szeretet, pozitív visszajelzést?

2012. ápr. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nos nézd... édesanyád pénzét költöd (gondolom, ez nem derült ki). Szerintem már csak tiszteletből is illene visszábbfogni az ilyen költekezést. Még akkor is jobban járnál, ha azt az összeget, amit elszórtál ruhákra, inkább félretennéd.

Az egy dolog, hogy azzal szépen elaltattad a lelkiismereted, hogy másra úgyse költesz, viszont nézzünk szembe a tényekkel: az életben elindulnod sem lesz könnyű, mikor már saját magadnak kell házra félrerakni. Ilyenkor tudnál megtanulni spórolni, ha rákapsz a pénzköltés ízére, suli után azon kapod magad, hogy hó végére esetleg zsíroskenyér marad csak és sehogy nem jössz ki a lóvéból.


Szintén 19 vagyok, csak női kiadás. Pár hónap alatt 43 ropit tettem félre, amit el is szórhattam volna cukcsi rucikákra, meg sminkre, meg efféle dolgokra, amik sem a gyomrot nem töltik, sem a kollégiumot nem biztosítják számomra.



Tudod, hogy illene elmondani anyának, hát mondd el. Azzal teszed jóvá, hogy most jó ideig nem szórod a pénzt felesleges dolgokra.

2012. ápr. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
53%

Ha anyukád nézi a barátok köztöt, mondd meg, amikor Zsófit mutatják, hogy te is így jártál....


Ha a pénzzel el kell számolnod, akkor kénytelen vagy bevallani. Ha nem, mondd, hogy turiban vetted, vagy csoporttárstól olcsón.

2012. ápr. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

miért hazudna ?

az nem normális !!!!!!!


ismerek embert, aki egész életében hazudott (70), de hidd el, kedves utolsó, az nem normális!!!

gonosz dolog magával szemben is, nagyon nagy belső elváltozást okoz!!!!!

és nem igazságos az anyukájával szemben sem, aki pénzeli.

2012. ápr. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nem tőle kapom, önsztöndíj, meg nagyszülőktől kapott pénz, csak hát sokszor van hogy nem tud pénzt adni, mikor megyek vissza koliba, szóval másra is kellene... :S
2012. ápr. 1. 10:46
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
te pénzed, te költötted el, nagyfiú vagy már. most próbálj megélni a semmiből.
2012. ápr. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
a te pénzed (akkor is kapod) arra adják,hogy élj belőle. Ha te elész makarónin és cipőt veszel, az a te dolgod.
2012. ápr. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Az ember akaratlanul is hazudik. Mindenki. Nem szándékosan, nem nagy dolgokban. A pénzét arra költi, amire akarja. Ha nem vallja be, akkor nem vallja be.
2012. ápr. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!