Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el anyáéknak?

Hogy mondjam el anyáéknak?

Figyelt kérdés

Megbeszéltem az iskolapszichológussal, hogy Hétfőn bemegyek beszélni vele mert utóbbi időben sok problémám van. /sok stressz ért az utóbbi időben/

Anyáék azt se tudják ,hogy problémáim vannak mert amikor régebben voltak akkor se sok mindent csináltak...


2012. márc. 13. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Pedig ezt elõször a szüleidnek kellene elmondani, hogy segitsenek rajtad.Attól is függ, hogy mi a problémád.

Hàny éves vagy?

2012. márc. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Miért akarod elmondani nekik?

Pláne nem csinálnak semmit.

Mik a problémáid?

Elmondhatod hátha tudok segíteni(nem vagyok psyhologus)

akár privátba is.

Szép napot!

2012. márc. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Ismerős a helyzet, de én nem vettem rá magam, hogy beszéljek is valakivel a problémáimmal kapcsolatban. Én a helyedben, biztos, hogy nem mondanám el, hogy elmegyek beszélni egy szakemberrel, mert akkor jönnének a veszekedések, hogy Én el sem mondtam a problémáimat, honnan tudnák, hogy vannak.. stb. Szerintem menj el hétfőn és kérdezd meg ezzel kapcsolatban az iskolapszichológust. Ő jobban ért ezekhez a dolgokhoz, ha majd megtanultad kezelni a dolgokat utána beszélj a szüleiddel ezzel kapcsolatban.
2012. márc. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

17 éves vagyok.

És főként azért döntöttem így mert ha lehet úgy fogalmazni félelmeim vannak.

Gyerekkoromba az osztálytársaim sokat bántottak a beszédem miatt. /Erről anyáék tudnak/ Most bekerültem egy tűrhető osztályba. 1-2 év itt is kínlódás volt. Bár jobb ez a az osztály mint volt. /Többen voltak hasonló helyzetbe de itt is vannak a másik végzettből/.

Aztán, hogy kifogtam egy-két nagyobb hangú tanárt aki jobban odafigyelt rám nem volt problémám.

Idén elkezdtünk érettségire készülni. Többször volt, hogy háttal voltam az osztálynak vagy épp bírtam úgy állni, hogy nem legyen annyira problémás a beszédem. /ha ideges vagyok egyáltalán nem lehet érteni amit mondok és ezt helyzet is meg emberek is kiváltják/ És félévkor volt talán mikor a magyar tanár kiállított az osztály elé ő beült hátra és nem láttam. És akkor nagyon megijedtem ahogy láttam, hogy a többiek ott lesnek engem /'bámulnak'/ és végig futott bennem a komplett ált. isi. mikor a volt tanító néni pikkelt rám vagy épp mikor nem egyeztünk valamelyik tanárral illetve, hogy a többiek bántottak. És képtelen voltam megszólalni. Azóta mindig leblokkolok mikor felelnem kell. Ha tudom, hogy felelnem kell már gyomorgörcsöm van.

Illetve, hogy én nagyon akarok jól tanulni és jóformán abból is állok ki, hogy ha valami doga van akkor 3-4 bappal előtte készülök. /de akkor egész délután/ és tök szépen és folyékonyan eltudom mondani ott meg már nem megy. És állítom, hogy nem a tanárokkal van a baj mert készülök minden órára és volt hogy kérdeztek és szépen elbírtam mondani és dogánál nem megy. Rosszul vagyok már doga előtt is

2012. márc. 13. 17:38
 5/9 A kérdező kommentje:

# 2/4 ma 17:29

ha elmondja neki mondjuk of. hogy voltam phszigológusnál? vagy valami akkor meg nem lenne izés, hogy nem mondanám el?

2012. márc. 13. 17:43
 6/9 anonim ***** válasza:
Ebben semmi kümönös nincs, nem kell elmondanod a szüleidnek, ha nincs kedved hozzá!Menjél el a megbeszélt idõre és kész!
2012. márc. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Elvileg az ofődnek sem kell tudnia semmit. Az iskolapszichológust éppúgy köti az orvosi titoktartás, mint bármely más dokit! Nagyra becsüllek, amiért bátor vagy, és elmész hozzá!


Egyébként 17 évesen már szinte felnőtt vagy, nem kell rögtön Anyudéknak mindent elmondani. Az a fő, hogy

Te elkezdtél foglalkozni a problémák megoldásával!

2012. márc. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyébként ha véletlen mégis kiderül, és a szüleid megtudják, akkor még mindig megmondhatod, hogy bocs Anya, bocs Apa, de nagyon kínosnak éreztem, nem tudtam elmondani.
2012. márc. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Voltam Hétfőn és úgy alakult, hogy nem tudott túl sokat segíteni nekem így beküldöt egy nem tudom milyen intézetbe /ilyen idősek járnak oda mint én és áll. jobban tudnak kezelni is/ anyáékat felhívta így mert hogy időpontot kell adni...

az végülis olyan lesz mintha vele beszélnék amúgy? csak épp nem a suliba?

2012. márc. 21. 15:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!