Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg, hogy adjanak...

Hogy mondjam meg, hogy adjanak többet enni?

Figyelt kérdés
Pár hét múlva látogatóba megyek a tesómhoz meg a feleségéhez néhány napra. Múltkor mikor náluk töltöttem karácsony után pár napot, alig kaptam enni, kb. éheztem. Alig vártam már, hogy mehessek haza, és végre teleegyem magam. Miért nem gondolnak rá, hogy nem mindenki eszik olyan keveset, mint ők?
2012. ápr. 2. 23:42
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:

Nincs bélférgem. Sokat eszem, de ez csak viszonylagos. Szerintem az emberek fele legalább annyit eszik, mint én, másik fele, a vékonyak nyilván kevesebbet.

Egy nagyobb testnek több étel kell. Nem csak beképzeltem, konkrétan éhes voltam napokig.

2012. ápr. 3. 01:04
 22/46 anonim ***** válasza:
58%

"Egy nagyobb testnek több étel kell."


Ez hülyeség. Honnan szedted?

Azért lett a test nagyobb, mert többet evett, mint ami kell.

Energia akkor kell, HA fizikai munkát végzel.

2012. ápr. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
67%
Felesleges azon vitatkozni, hogy kell-e neki több kaja vagy sem. Ez így hogy egy nagyobb testnek több kaja kell, tényleg hülyeség, de ha éhes, vagy csak simán szeretne többet enni, akkor nem tökmindegy?
2012. ápr. 3. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
81%
Én mikor mamámnál voltam annyit akartak etetni, hogy már majd szétdurrantam! Szó szerint hazudnom kellett, hogy beteg leszek a sok kajától, de egyébként van egy rokonom nos ők elég gazdagok mégis a kaja az szó szerint egy egérnek se lenne elég, amiről te beszélsz, hogy reggelire 2 hajszálvékony felébe vágott kenyér nos ott szerencse, h csak a reggelit értem meg, mert eltudom képzelni, hogy akkor délbe mennyit esznek! Figyelj ha olyan a kapcsolatod a tesóddal akkor mindenképpen szólj, mert nekik ez a természetes, h ennyit esznek lehet, hogy kínos, de akkor meg csak a gyomrod fog korogni!
2012. ápr. 3. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
100%

mikor hozzánk jön valaki vendégsége, akkor én mindent kipakolok a hűtőből és az asztalra rakom így mindenki annyit eszik és azt amit akar, azért van az étel, hogy megegyük.

Ha az ebéd elfogy délben akkor vacsorára még összedobok valamit.

Nálam nincs éhezés. Éhes hassal én se tudok jó kedvű lenni.

2012. ápr. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
86%

Kérj repetát és közben dicsérd a szakácsot! Szerintem jól fog esni annak, aki főzött, és lehet, hogy legközelebb már felajánlják a repetát.


Egyébként megértem, hogy kevés neked ez a mennyiség. Vékony/normál testalkatú fiatal nő vagyok (53 kg 167 cm-hez) és reggel éhgyomorra nem laknék jól pl. egy 10 cm-es hurkával... simán bevágnék belőle kettőt is kenyérrel, pedig én kb. annyit eszem, mint más lányok körülöttem. Szerintem a tesódék is azt szeretnék, ha otthon éreznéd magad náluk, szóval hajrá! Ha nem veszik a lapot, akkor irány a cukrászda, hívd meg őket ebéd után! :)

2012. ápr. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
81%

Ááá szegény te! Nagyon rossz lehet!

Szeintem is beszélj a tesóddal. Nyugodtan megmondhatod neki, hogy nagyon kínosan érzed magad emiatt,de ez van..

Én is jártam hasonlóképpen egyszer. Unokatesóm esküvőjén voltam koszorúslány, és leőző este már megérkeztem hozzájuk a tervek szerint. Akkor vacsorára kínait rendeltek, meg is kínáltak, de mivel nem vagyok hozzászokva - másnapra való tekintettel - nem mertem belőle enni. A nagy napon meg egyszerűen elfelejtették, hogy talán reggeliznék valamit. Mikor apumék is megérkeztek, rendesen kitéptem a kezéből a pogit :))

2012. ápr. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
55%
Te tényleg nagyon sokat eszel, szerintem az egy normál embernek bőven elé amit leírtál, nekem sok is de kinek mi. Így nem csoda ha nem jut eszükbe hogy ez esetleg nem volt elég, bár azért illene jobban odafigyelniük rá. Dícsérd az ételt és kérj még repetát, semmi izé nincs ebben de értem hogy kínos...de csak az a megoldás van, hogy szolsz nekik :D
2012. ápr. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
89%
Sógornőm 38 kiló, ici-pici, törékeny 30éves nő. Én ugyan magasabb vagyok, de 78 kiló. Sógornőm reggelire 6-8 kiflit, 20-25 deka felvágottat, vagy egy nagy tejfölt eszik, ebédre kétszer szed levest, de van hogy háromszor is, másodikat is, és még bír enni utána 3-4 szelt sütit, vagy 6-7 gombóc fagyit. Vacsorája szintén ilyen mennyiség, eszméletlen mit meg bír enni. Én reggelire fél kiflit, ebéd sokszor eszembe sem jut, vacsora meg egy kis joghurt, vagy egy alma, narancs, ilyesmi. Nagyon sokszor megdőlt már az az elmélet, hogy nagy test sokkal többet eszik. Ez így nem igaz.
2012. ápr. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem ha ennyit eszel,akkor igazán rád fér ha "koplalsz" 3-4napig!Nem fogsz belehalni,mert napi 3-4szer eszel.
2012. ápr. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!