Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én nem bírom a "Párom" szót?

Csak én nem bírom a "Párom" szót?

Figyelt kérdés

Ma találkoztam az egyik rokonommal, és igaz hogy fülig szerelmes, kb minden mondata a "Párom ezt szereti; a Párom itt dolgozik; a Párom ilyen olyan rendes" stb

Egy 4-5 hónapos kapcsolatban 22 évesen ez nem fura egy lány szájából? Én a "Párom" szót annyira nem bírom...Csak én vagyok így vele?


2012. márc. 22. 20:07
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
46%
Ha ismerőssel beszélgetek a keresztnevét használom.Ha itt teszek fel kérdést vagy válaszolok akkor a párom kifejezést használom.Egyébként a férjem de a párom szót jobban szeretem.
2012. márc. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
44%
Már megint...Nem mindegy, hogy ki milyen kifejezést használ??? Jobb dolgod nincs, mint ezen agyalni? Engem nem érdekel, ha valaki páromnak, barátnak, barátnőnek, csajomnak, pasimnak hívja a szerelmét. Van más gondom, van fontosabb dolgom, nem ilyen baromságokon agyalni.
2012. márc. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
46%

Ha olyannal beszélek róla aki ismeri, akkor a keresztnevén említem. Becézgetni alapból nem szoktam.

Ha pl. itt írok róla, akkor a "párom" megnevezést használom. A pasim olyan lekezelő számomra. A szerelmem, kedvesem, édesem és társaik meg nem jönnének a számra (billentyűzetemre sem :) ). A barátom meg nem lenne rossz, de mégis más barátom, mint egy mezei fiú barát. Az élettársamról mindig a fogatlan 60 éves női fegyencek jutnak eszembe, akik felemlegetik a Zélettársukat. Apának sem hívom, mert nem az apám. Még nem a férjem, úgyhogy az is kilőve, így marad a párom, de ha nem kell nem írom le minden mondatban kétszer ( a párom így, a párom úgy....).

2012. márc. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:

Én is írtam ki egyszer a kérdést, hogy ki hogyan említi a "párját". :D


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Egyébként különösebben én sem kedvelem ezt a szót, de jobb híján ezt használom. No nem a magaméra, mert nekem nincs most senkim. De ha beszélek másokról, úgy mondom, hogy a párja. Hát, ha lesz kapcsolatom, nem tudom még, hogy fogom mondani. :)

2012. márc. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
43%
Mindenkinek joga van eldonteni, hogy hogy szolitja a kedveset.
2012. márc. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
100%

Mi a jó büdös f@szért kell lepontozni, akiknek nem tetszik ez a megszólítás? Annyi szűk látókörűek az itteni emberek, hogy agyvérzést kapok! Hadd döntse már el mindenki, hogy tetszik e neki, vagy sem, és emiatt ne kelljen már hátrányos helyzetbe kerülnie!

Idióta majmok..

2012. márc. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
0%

31-es a barát/barátnő pártiak:

Nagyon jó az elméletetek, gondolom tinédzser korosztályba vagytok, ott még oké ez is.

De nekem a Párom, akivel együtt élek, nem barát vagy haver. Nekem ez a szó csakis barátságot takar.

szerintem elég gáz ezen agyalni, főleg egy teljesen illendő és minden szempontból megfelelő kifejezést bírálni. Találjatok ki praktikusabbat, jobbat, vagy várjátok meg míg kinövitek a tinikort és lesz egy előre mutató, komoly kapcsolatotok, ami túlmutat a "járás" fogalmán. akkor belátjátok, hogy ez a kifejezés a megfelelő.

23N

2012. márc. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
58%
47-es: nem vagyok már tinédzser, neked viszont azt ajánlom, hogy tanuld meg, hogy mikor kell a -ba, és mikor a -ban ragot használnod, ugyanis most azt írtad, hogy "tinédzser korosztályba", de ez nem helyes, úgy kell írni, hogy "tinédzser korosztályban".
2012. márc. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
8%
Na, a nagyokos...
2012. márc. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem épp megfelelő bizonyos kapcsolatokra. Én már 40 felett vagyok és ha nem élek együtt a partneremmel, nem tudom, mi más kifejezést használhatnék.
2012. márc. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!