Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én nem bírom a "Párom" szót?

Csak én nem bírom a "Párom" szót?

Figyelt kérdés

Ma találkoztam az egyik rokonommal, és igaz hogy fülig szerelmes, kb minden mondata a "Párom ezt szereti; a Párom itt dolgozik; a Párom ilyen olyan rendes" stb

Egy 4-5 hónapos kapcsolatban 22 évesen ez nem fura egy lány szájából? Én a "Párom" szót annyira nem bírom...Csak én vagyok így vele?


2012. márc. 22. 20:07
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
69%

Nekem a barátom tetszene, de az nem mindig egyértelmű.

A szerelmem se rossz, de így kimondva egy kicsit nyálas.

A párom elméletileg megfelelne a célnak, rövid, egyértelmű, sőt, még szép a jelentése is (egy párt alkottok, kiegészítitek egymást, ő a másik feled...stb), de valamilyen rejtélyes okból én sem szeretem.

A legszimpatikusabb megoldás a keresztnév. Egymás közötti megszólításként is, és akkor is, ha másoknak beszélünk róla.

2012. márc. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
68%
Ha valakinek mesélek róla,aki nem vesz részt az életemben és érdeklődik,akkor nem fogom azt mondani hogy a pl Gézával ez meg az van...megkérdi ki az a Géza? hát a Párom!!elkerülhetetlen!!:)
2012. márc. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
19%
Én is utálom ezt a kifejezést, mindig az jut eszembe, hogy párja a zokninak meg a rókának van.
2012. márc. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
59%
Én a barátomat,vagy a keresztnevét használom. Soha sneki nem kérdez vissza,hogy melyik barátod mivel úgy emlegetem,hogy "a barátom" és nem az egyik barátom.
2012. márc. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
23%
A galambnak van párja, én sem birom!
2012. márc. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
34%
Nekem is a zokni jut mindig eszembe, plusz én nem egy fél vagyok akit ki kellene egészíteni.
2012. márc. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
18%

A névválasztásom megmutatja, hogyan vélekedem a kérdésről :)


Nem tudom, mi a baj a barátom/barátnőm kifejezéssel. A több, mint 50 éves apámnak is barátnője van.


Barátnő/Barát, Menyasszony/Vőlegény, Feleség/férj. Punktum.

2012. márc. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
45%

a párom kicsit művi, meg esetlen, és igen, a zokninak is van. a kedvesem erőltetett, a szerelmem bizonyos szituációkban túl pátoszos és oda nem illő, a fiúm/pasim/csajom/csávóm egy bizonyos kor után röhejes, ahogy az asszony/uram szerintem avitt, 50 év alatt senkinek sem ajánlanám, az élettársam pedig túlságosan hivatalos és érzelemmentes:). akkor mi legyen?


én kedvesemeztem régen, most páromozok. egyiket sem érzem teljesen magaménak, de ez az összes, a magyarban fellehető variációra igaz e témában.


valahogy meg csak hivatkzni kell rá, nem hívhatom a leendő üzletfelemnek is a keresztnevén

2012. márc. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
51%

"Barátnő/Barát, Menyasszony/Vőlegény, Feleség/férj. Punktum."


Ha már gyermekünk van de még nem volt eljegyzés,viszont nagyon régóta együtt vagyunk az melyik szakasznak nevezhető?

2012. márc. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
38%
Élettárs :-)
2012. márc. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!