Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én nem bírom a "Párom" szót?

Csak én nem bírom a "Párom" szót?

Figyelt kérdés

Ma találkoztam az egyik rokonommal, és igaz hogy fülig szerelmes, kb minden mondata a "Párom ezt szereti; a Párom itt dolgozik; a Párom ilyen olyan rendes" stb

Egy 4-5 hónapos kapcsolatban 22 évesen ez nem fura egy lány szájából? Én a "Párom" szót annyira nem bírom...Csak én vagyok így vele?


2012. márc. 22. 20:07
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
44%

Nekem olyan öregesen hat. Anyukám korosztálya használja főleg, mi, fiatalok nem igazán.

Azt viszont megfigyeltem, hogy mikor haragudtam a barátomra valamiért (ma már csak a volt barátom) akkor mindenkinek így emlegettem őt. :) Ez jelezte tudat alatt, hogy nálam ez a szó negatív értelmű.

2012. márc. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
28%

Én se szeretem, sőt régen kifejezetten kivoltam tőle, de néha már én is rá vagyok kényszerülve, hogy használjam a munkahelyemen. Mind idősebbekkel dolgozom, furán jön ki, hogy úgy mondjam, hogy a barátom, vagy a pasim. Na, de 4 hónap múlva már a férjem lesz, akkor megoldódik a gond.

De amúgy mikor 16-17 éves csitrik mondják a szintén annyi idős pattanásos fiújukra, hogy a párom, na, attól kivagyok.

2012. márc. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
42%
Nekem sem tetszik a "páromozás" nem is tudom olyan irritáló , a páromnak így szoktam , a párommal idemegyek, a párom itt dolgozik.Miért nem lehet a nevén nevezni az illetőt?
2012. márc. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem is hülyén hangzik.
2012. márc. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
82%

a 'barát' nem egyértelmű, a 'pasi' tizenéveseknek való, az 'élettárs' csak akkor jó, ha együtt is éltek, a 'kedvesem' nekem túl édelgős, hogy a 'mucikámról' ne is beszéljünk

szóval én tökéletesen elégedett vagyok a 'párommal'

2012. márc. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
86%
Általában csak a nők "páromoznak" , a férfiak közül kevés.
2012. márc. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
43%
én se szeretem :D főleg az hangzik viccesen mikor a 16-17 éves osztálytársam mondja, hogy a páram......ááá kiakasztó :D
2012. márc. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
48%
ha még nem a férjem,de már 12 éve alkotunk egy párt,és van egy kislányunk,akkor minek nevezzem,ha nem a páromnak?közeli hozzátartozók előtt elmennek a becézések,de mások előtt nem.Élettársam,túl hivatalos,és hosszú.Kedvesem se az igazi...akkor..ötlet?
2012. márc. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
88%

20:23


párom*

2012. márc. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
78%
Én úgy vagyok vele, hogy amíg "csak egyszerűen" együtt vagyunk addig a barátom, ha mondjuk eljegyez, akkor a vőlegényem, ha pedig elvesz, akkor a férjem megnevezéseket használom. Ha ismerősöknek beszélek róla akkor meg nyilván a nevén nevezem.
2012. márc. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!