Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én nem bírom a "Párom" szót?

Csak én nem bírom a "Párom" szót?

Figyelt kérdés

Ma találkoztam az egyik rokonommal, és igaz hogy fülig szerelmes, kb minden mondata a "Párom ezt szereti; a Párom itt dolgozik; a Párom ilyen olyan rendes" stb

Egy 4-5 hónapos kapcsolatban 22 évesen ez nem fura egy lány szájából? Én a "Párom" szót annyira nem bírom...Csak én vagyok így vele?


2012. márc. 22. 20:07
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
47%

"Ha már gyermekünk van de még nem volt eljegyzés,viszont nagyon régóta együtt vagyunk az melyik szakasznak nevezhető?"


A Barát/Barátnő szakasznak. Nekem egyáltalán nem hangzik furcsán, hogy van egy "barátnőm, akivel van gyermekünk". Komolyan nem értem, mi ezzel a baj? Nekem az ilyen esetben a "pározás" kicsit úgy tűnik, hogy "a rohadt életbe, nem akar elvenni a Józsi"

2012. márc. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
65%

20:40


Az olyan hivatalos megnevezés.Én szeretem a páromnak hívni.A társam,a másik felem...sok szóval lehet jellemezni,de a párom,mindent kifejez!

2012. márc. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
59%

Én azt nem bírom, hogy kiírnak minden héten egy kérdést aminek ugyanaz a témája. Pedig a kérdés kiírása előtt még be is ajánlja az oldal az ugyanilyen kérdéseket.



Egyébként tök hidegen hagy, az is nagyobb izgalomban tart, hogy hány morzsát szórt a gyerekem a szőnyegre...

2012. márc. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
61%

Én csípem ezt a szót:)Főleg,ha én mondhatom:P

Engem inkább az akaszt ki,ha valaki 5 percenként a párjáról beszél,más témája nincs is.

2012. márc. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
28%
Én sem, b.romság, nincs párunk,vagy legalábbis nagyon sok potenciális párunk van. Akkor lenne helyes, ha valóban mindenkinek lenne 1 db megfelelő társ, senki több, és az az egy tényleg mindenben tökéletes lenne, de ilyen nincs.
2012. márc. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
89%

Anyukám és a nevelőapukám együtt vannak 18 éve, de nem házasok.

Ők mindig férjem/feleségemként beszélnek magukról, mert aki ismeri őket, tudja, hogy mi a helyzet, aki meg nem, az veheti úgy is, hogy házasok, hisz ha nem a jogi meg a vallási részét nézzük, akkor jóban-rosszban együtt vannak, és remélem, lesznek is.

2012. márc. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
45%
Én a "kedvesem" meg "szerelmem" típusú megszólításoktól hányok sugárban. A barátom/barátnőm nekem nem elég komoly, amíg csak randizgatunk addig belefér mondjuk, azt, hogy pasim, fiúm, stb utoljára kb 14 évesen használtam, az élettársam nekem olyan rideg, vőlegény, férj stb nyilván csak egy adott szituációra vonatkozik. Én mondjuk a férjemet használom, mert a férjem :)) De amíg a vőlegényem volt, addig nem azt mondogattam, hogy a vőlegényem így meg úgy, hanem a párom, vagy ismerősök előtt a keresztnevén beszéltem (meg még most is) róla.
2012. márc. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
Engem is zavar, attol fuggetlenul, hogy mennyire szerelmes az illeto, maga a szo irrital. Ilyen meg pl. a "randi"es a "rajongo" is.
2012. márc. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
90%
engem meg a "járás" szó irritál :)
2012. márc. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem szép szó. Én nem mondanám, hogy "barátom", mert az nálam barátságot jelent (és mindig állandó magyarázkodáshoz vezetett a csak-barát fiú barátaimmal kapcsolatban...), a "pasim" túl szleng, a "szerelmem" túl nyálas. A "párom" az szép és kifejező, összeköltözés után meg a férjem (élettársa a cigánynak van).


A spanyoloknál tudtommal nem a barátot/barátnőt, hanem az eredetileg vőlegény/menyasszony jelentésű szót kezdték használni az együttjárókra, szerintem ez sokkal ötletesebb, mint törölni a szótárból a barátságra utaló barát kifejezést.

2012. márc. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!