Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyszűlők! Mennyi idős volt...

Nagyszűlők! Mennyi idős volt az kisunokátok, amikor elvihettétek sétálni?

Figyelt kérdés

2012. márc. 21. 10:59
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
32%

Ne haragudjon, de attól, hogy valaki nagyszülő lesz, onnantól nem kellene minden mást eldobni az élettől, és csak az unokának élni. Igenis kell barátnőzni, akár karitatív munkát vállalni, színházba, moziba, kirándulni járni, másban is kiteljesedni. Aki ezt teszi, sokkal hitelesebb nagyszülő és ember lesz a környezete szemében, mint az, aki csak a kicsi (és a szülők) nyakán akar lógni. Mert az ilyen nagyszülő előbb utóbb teherré válik.


És még egy: a tiszteletet nem a korral nyeri el az ember, hanem a tetteivel.

2012. márc. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
szerintem az tök logikus,érthető dolog,hogy a nők többsége a saját anyjában jobban megbízik,mint az anyósban.Elvégre jobban ismeri,ő nevelte fel.Ezért nem értem,miért lepődnek meg a mamák,ha úgy tűnik a másik mama többet lehet a babával.De tudok ellenpéldát is,tehát a kérdezőnek üzenem,nem mindig rossz az anyós,van aki jobban szereti,mint a saját anyját.Csak ritkább.DE a kérdés nem is erről szól,csupán a séta-lehetőségről.Én is anyuka vagyok,ez annyira fontos a nagyszülőknek?Mindeképpen kérdezzél rá,deerüljön ki,mi a baja veled.Hátha nincs is:)!
2012. márc. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:

"És hogy az egyikük azt mondta az anyósnak akkor foghatja meg a babát ha megmossa a kezét.... atyaég! Azért ez nagyon durva! A férje is gondolom épen, egészségesen nőtt fel, és az anyja ( a nej anyósa!!!) nevelte fel, ha hozzáment feleségül akkor gondolom nem is lett rosszul nevelve... "



Nem mindenki szereti bkv szutykos kézzel megfogdostatni a babáját, de ha te igen, hajrá :)

2012. márc. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
29%

Nem kell általánosítani.

Nem mindenhol az a feleség édesanyja a jobb mama, de ahol igen, azt EL KELL FOGADNI. Nem pedig belecsépelni a menyecskét látatlanban is a földbe.


És igen, egy pár hetes kisbabához kezet kell mosni. EZ anyósomon és apósomon kívül mindenkinek világos volt. Ők voltak az egyedüliek, akik nem tették, apósom fekete kézzel (bőrragasztóval dolgozik) akart nyúlkálni a pár hetes baba szájában.................amelyik anya ezt engedi, az nem komplett. Az felelőtlen, és nem vigyáz a babája egészségére. Hiába akar pofoncsapkodni bárkit....őt kéne észhez téríteni. Mert a higiénia egy kisbaba esetében nagyon fontos!



Egy ÉSSZERŰ mondat még: a világ legtermészetesebb dolga, hogy egy ember a saját anyjában jobban megbízik, mint egy másik nőben. Természetes, evidens dolog. Saját anyám nevelt fel...még jó hogy benne 10000000% bizadalmam van.

És sajnos, sokszor az anyósok pont ott rontják el, hogy jogokat akarnak állandóan.....és zsigerből kipofázzák a menyüket országnak-világnak. Ja, ha egy meny is ezt teszi, az meg már rögtön szemét dolog...érdekes.

2012. márc. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:

13.35!


Világosíts már fel légy olyan kedves, mi az a "bkv" ?


És képzeld el, nem fogja senki szutykos kézzel meg a gyerekem. Senkinek nem vállig szaros a keze.


De örülök hogy legalább ezen az 1 mondatomon tudsz lovagolni, remélem jólesik hogy okoskodhatsz.

Nem parancsoltam rá senkire hogy irány kezet mosni mielőtt megfogja a gyerekem, és láss csodát már kiskamasz a gyerekem, nem lett semmi károsodása, semmi baja, betegsége.

Az én szüleim, és a párom szülei minimum megérdemelnek annyi tiszteletet hogy nem ripakodok rájuk úgy mint egy dilis hormonzavaros, és nem képzelem azt róluk hogy a gyerekeim akiket irányítgathatok mikor mit csináljanak/csinálhatnak. SOHA nem utasítottam őket semmire, tudják nagyon jól hogy kell bánni egy gyerekkel.


Na, erre varrjál gombot!

2012. márc. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
0%

Én már csak egy dologra vagyok itt kíváncsi:


Ha a kedves kérdező a jótündér és éltető erő a fia családja számára, akkor miért nem akarja a meny egyedül hagyni vele a babát?

Mindennek van oka...és minden éremnek egy másik oldala. Nem szabad az egyik oldal alapján ítélni.


A kérdező most annyit írt le, hogy ő milyen szuper és csodás és szeretetet adó és segítőkész és atyaúristen mama formában megtestesülve, de SEMMI MÁST nem tudunk. Hogy lehetne így értelmes tanácsot adni? A menyet nem hallottuk...............................

2012. márc. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
Ööööö baromira eltértünk már a tárgytól.....
2012. márc. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:

"Egy ÉSSZERŰ mondat még: a világ legtermészetesebb dolga, hogy egy ember a saját anyjában jobban megbízik, mint egy másik nőben. Természetes, evidens dolog. Saját anyám nevelt fel...még jó hogy benne 1000000% bizadalmam van"


A férjedet meg a saját anyja nevelte fel, még jó hogy neki benne van bizodalma...

Kár hogy ilyenkor a kis fekeség acsarkodása tönkre teszi a családi békét.



Egyébként pedig így már jogos hogy fekete kézzel ne nyúlkáljon a gyerek szájában apósod és megkéred mossa meg a kezét. Ezt aláírom.

De! Miért nyúlkál a szájában? Tudtommal a gyereket nem a szájánál emeljük fel, vagy arra kiváncsi hány foga van?

2012. márc. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
fekeség=feleség
2012. márc. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:

"Az én szüleim, és a párom szülei minimum megérdemelnek annyi tiszteletet hogy nem ripakodok rájuk úgy mint egy dilis hormonzavaros, és nem képzelem azt róluk hogy a gyerekeim akiket irányítgathatok mikor mit csináljanak/csinálhatnak. SOHA nem utasítottam őket semmire, tudják nagyon jól hogy kell bánni egy gyerekkel.


Na, erre varrjál gombot!"



Talán mert neked normális anyósod és apósod van, erre nem gondoltál, nagyeszű? Az enyémek nem tudnak bánni a gyerekkel. Ennyi. Azért, mert a tiedek igen, még nem kell hormonzavarosnak elmondani bárkit, akinek nem ismered a családi hátterét.


Imádom amikor valaki osztja az észt, mert ő nem tudja elképzelni, hogy valakinek MÁS anyósa van mint a sajátja. Olyan, akire TE SEM BÍZNÁD a gyerekedet.

2012. márc. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!