Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyszűlők! Mennyi idős volt...

Nagyszűlők! Mennyi idős volt az kisunokátok, amikor elvihettétek sétálni?

Figyelt kérdés

2012. márc. 21. 10:59
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
44%
Én nem ítélkeztem, csak leírtam, hogy szerintem nem kell egyből a menyet látatlanban leírni mindenféle gáz embernek, mert nem tudhatjuk a hátteret. A kérdezőnek én is azt javaslom, kérdezzen rá. Ha engem megkérdezne anyósom, elmondanám őszintén miért nem szeretném ha nélkülem vinná bárhova a gyereket. Sokszor az ember addig nem mondja, mi nyomja a lelkét, amíg a másik fél direktbe rá nem kérdez.
2012. márc. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
58%

Viszont tény és való, hogy a nők nagy többsége a saját anyukáját az egekig magasztalja, az ő anyja ért mindehez a legjobban még az unokához is, de az anyós meg semmihez. A saját anyuka segíthet és tanácsot adhat bármiben, de az anyósnak kuss a neve. És folyton megy a hasonlítgatás (kimondatlanul is) hogy az én anyám mennyivel különb az anyósnál stb. stb.

Azért ez elég ronda hozzáállás valljuk csak be.

Nem lennék a kirekesztett nagymama szerepében véletlenül se.

Kérdező!

Én nyíltan rákérdeznék a helydben a menyednél hogy hány órakor viheted ki sétálni. Nem megkérdezni hogy kiviHETED-E, hanem hogy DÉLELŐTT VAGY DÉLUTÁN, mondja meg az időt? Nem fog ellenkezni, főleg ha te vagy minden segítsége.

2012. márc. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzászólást, különösen azoknak,akik nem kezdték el kiforgatni a szavam és a hozzáállásom a menyemhez.Való igaz,hogy eddig nem kérdeztem így rá, hogy mikor vihetem le a babát, mert nem szeretek tolakodó lenni.Megfogadom neked 20.20-as /legutolsó hozzászóló/meg a gyerekek is nagyon sokszor azt mondják, hogy nem szabad annyira tapintatosnak lenni,amilyen én vagyok.Egyszerüen nem akarok beleszólni, sem tolakodó lenni,mert ahogy megfogalmaztad egy ANYA bármit tesz,azt elnézik, az ANYÓST a sárgaföldig tiporják. Itt szerettem volna kis rálátást kapni,hogy ki hogyan közeliti meg az ilyen helyzetet. Bármennyire próbálják rám erőszakolni,hogy rossz anyós vagyok, csalódást kell okoznom, mert olyan emberektől hallom vissza és a fiamtól, a menyemtől,hogy NÉLKÜLÜNK/Lem "nem tudott volna ilyen kiegyensúlyozott és nagyon jó anya lenni,mert tőlünk a menyünk csak a szépet,jót látta."A kérdést sem azért tettem fel,mert bántani akarom, azt megtehetném személyesen is,de nem teszem, hanem azért,hogy másoknál mi a szokás!
2012. márc. 21. 21:47
 34/59 anonim ***** válasza:
79%
Szia,egy korábbi hozzászóló vagyok.Ez esetben nyugodtan kérdezz rá a dologra és finoman mondd el neki,hogy annyira szeretnéd és nem érted miért nem lehet.Ha jó a kapcsolat,akkor biztos nem lesz sértődés belőle!Sok sikert!
2012. márc. 22. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
15%

Kérdező!


Én vagyok a 11.12-es és a 20.20-as!


Örülök hogy segíthettem.


Viszont az írásodból azt veszem ki ( bár lehet rosszul gondolom), hogy te csak azt hiszed hogy a menyed nem engedi, valójában rá sem kérdeztél, csak várod hogy ő szóljon vidd el a babát sétálni, de ő nem szól. És te ezért gondolod úgy hogy nem engedi?

Jól gondolom?


Ez esetben ne várj arra hogy ő majd szólni fog, mert nem fog. Én se mondtam egyetlen egy esetben sem magamtól, hogy: "Vigyétek el sétálni." Nem. Amikor ők kérték, kérdezték akkor mondtam rá hogy persze.


Tehát amikor mész a menyedhez, mond meg neki hogy délután olyan szép idő lesz elviszed levegőzni egyet a kisunokádat, addig ő pedig tud pihenni, vagy takarítani vagy amit akar.



Néhány hozzászóló írásától kirázott a hideg, hogy mennyire saját magukat akarják igazolni, csak az a jó amit ők csinálnak vagy az anyjuk, de amit az anyósuk ( a férjük anyja!!) azt zsigerből utálják. És meg sem próbálnak jó meny-anyós viszonyra törekedni, inkább utálkoznak. És hogy az egyikük azt mondta az anyósnak akkor foghatja meg a babát ha megmossa a kezét.... atyaég! Azért ez nagyon durva! A férje is gondolom épen, egészségesen nőtt fel, és az anyja ( a nej anyósa!!!) nevelte fel, ha hozzáment feleségül akkor gondolom nem is lett rosszul nevelve...

Csak ezt nagyon sokan elfelejtik, a sok kismama akik azt hiszik magukról hogy ŐK értenek mindenhez a legjobban a gyereke körül is és máshol is.

Ha nekem egyszer azt mondaná majd az unokám apja/anyja hogy mossam meg a kezem mielőtt a babához érek, úgy csapnám pofon hogy rosszul lenne. Milyen jogon oktatna ki? Mégis ki a jó fene ő? Ha felneveltem tisztességesen x gyereket csak tudom magamtól hogy lehet egy kisbabához hozzányúlni. Nem kell minden kézbevétel előtt fertőtleníteni!

És a korral és a családba való bekerüléssel azért kijár a tisztelet az idősebbnek, mégha ez soknak nem is tetszik.


Hajrá lehet lepontozni, ahogy ezt tettétek már 2 hozzászólásomnál is, de csak nevetek rajta!


Kérdező, neked pedig sok sikert a menyednél!

2012. márc. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
62%

Ha én azt mondtam volna korábban bármelyik hozzátartozómnak, hogy nem viheti el a gyerekemet sétálni, ő pedig utána rákérdez, hogy akkor délelőtt vagy délután viheti e, már csak azért sem engedném. Nem értem, miért nem lehet elfogadni, ha anyuka azt mondta, hogy nem. Tiszteletben kellene tartania a döntését. Valószínűleg a 8 hónapos baba még nem kéri, hogy mehessen a nagyival sétálni, tehát ez igazából csak a kérdezőnek fontos, senki másnak rajta kívül.


Megkérdezném még egyszer, mert nem kaptam választ a kérdésemre: Ha a fiáékhoz megy látogatóba (már látom, hogy minden nap), és ott együtt van a gyerekkel, az miért nem okoz boldogságot?

2012. márc. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
58%

8.20-as!


Ne forgasd ki a szavakat kérlek, mert nem BÁRMELYIK hozzátartozóról van szó.

Konkrétan a nagyszülőkről van szó. Tudod, apuka-anyuka szülőjéről.

Ez esetben csak apuka szülőjéről, tőle kapnak minden segítséget. Ha jól visszaolvasol akkor észreveheted hogy még EBÉDET is mindennap a kérdező visz nekik. És már 8 HÓNAPOS a baba, a menynek ebédre nincs gondja, de egész nap nem ér rá levegőre vinni a babát...

Ilyen gyönyörű időben pedig annyit kellene a jó levegőn lenni amennyit csak lehet. Ezt a nagyszülő meg tudja tenni, mert nem lusta mint az anyuka.


Egyébként pedig a szüleim és anyósék elmondásából tudom, hogy a nagyszülő és unoka közt sokkal szorosabb érzelmi kapocs tud kialakulni mint a saját gyerekével szemben.

Nálunk is mindkét nagyszülőért él-hal a gyerekem, és viszont is. Nincs olyan kérése amit ne teljesítenének.


Már miért kellene lemondani a nagymamának arról hogy sétálni vihesse az unokáját?

Blőd kifogás hogy mert 8 hónaposan nincs igénye a nagyira.... gondolkozz kicsit... de a levegőre azért lenne igénye, és a napsütésre... anyuka pedig nem adja meg neki!

2012. márc. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
44%

Azt írta a kérdező, hogy csak ők az egyedüli nagyszülők, tehát nem arról van szó, hogy a másik nagyszülőnek engedi, mert nincsen másik nagyszülő.


A te felfogásoddal sem értek egyet. Mi az, hogy pofoncsapnád a fiad vagy a menyed? Mi az, hogy milyen jogon kér a saját gyermekével kapcsolatban olyat a SZÜLŐ, hogy mosson kezet a nagymama? Tudomásul kellene venni, hogy a szülő az szülő, a nagyszülő meg nagyszülő. Az elsődleges döntési joga a gyerekkel kapcsolatban a szülőnek van, és nem a nagyszülőnek. Itt nem arról van szó, hogy az életét veszélyezteti az anyuka a gyereknek, az más kérdés.


A kérdezőnek pedig: valóban hasznos lenne, ha találna valamilyen programot (akár az említett karitatív tevékenységet) magának azon kívül, hogy minden nap a menyénél és az unokájánál van. Egy nyolc hónapos gyerek mellett már a menye nyugodtan meg tudja főzni az ebédet, el kellene engedni a kezét, higgye el, könnyebben ellustul, akinek mindent a feneke alá tolnak és körülugrálják. Ne vegye még a gyereksétáltatás terhét is le a válláról.

2012. márc. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:

8.56!


Senki nem mondta hogy egyet kell éretened velem! Ne érts!


Mindenesetre elgondolkodtató hogy meri venni a bátorságot egy nő is arra hogy az anyámat utasítsa arra akkor nyúlhat az unokájához ha kezet mos!

Feltételezem nem könyékig tehénszaros az a kéz.

Túl sok mindent megenged magának pár fiatal szülő ( azt hiszik ők sz@rták a spanyolviaszt) és a tiszteletet mint olyant nem is ismerik!


A szülő az szülő. Ezt nagyon jól mondod. A nagyszülő is szülő. A fiatal szülők szülei.


És tudod attól hogy egy fiatal épp pár hete/hónapja lett szülő, az nem azt jelenti hogy ő mindent jobban tud és nem sajátíthatja ki önkényesen a gyereket ( ez a gyereknek sem érdeke).


Örülni kellene ha egy nagyszülő ennyire szereti az unokát, nem azt mondani neki hogy keressen más elfoglaltságot.

2012. márc. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
44%

Már ne haragudjon,de kicsit félreérthetően ir.


Mi igen közel lakunk a kisunokánkhoz/8 hós/, de sajnos a menyünk nem engedi,hogy csak a házkörülre is elvigyem.


Nagyon-nagyon bele vagyok betegedve. Nem vagyunk rosszban a menyünkkel, de egyszerüen nem enged senkinek semmit.


ezt irta az első hozzászólásában.


Most meg azt irja hogy meg sem kérdezte,most döntse már el hogy mi van?

2012. márc. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!