Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyszűlők! Mennyi idős volt...

Nagyszűlők! Mennyi idős volt az kisunokátok, amikor elvihettétek sétálni?

Figyelt kérdés

2012. márc. 21. 10:59
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
Szia,nagyon sajnálom a helyzetedet,két kislányom van és mindkét nagymama viheti őket,anyósomék elváltak,így apósom is elszokta vinni az élettársával őket.Azonban van egy szabály,amit a férjem szab,hogy a gyerekek itthon aludjanak.Ez azért necces,mert az én anyukám nem akarja megérteni,elfogadni,rosszul esik neki,ezért én úgy oldom meg,hogy havonta egyszer ott alszom a gyerekekkel közösen,ill. ha a gyerekek könyörögnek,akkor apának meglágyul a szíve.Egyszerűen alig látja őket,hétfőtől-szombatig reggeltől sokszor estig dolgozik és ezért alakult ez így.De ismétlem ez nem rajtam múlik,én örülök,hogy a gyerekek szeretik a nagyszüleiket,mindhárom nagyszülői ágban maximálisan megbízok,papákba,mamákba és az élettársba is,egyenként és külön-külön is.Ronda dolognak tartom,amit csinál a menyed.És az ő szülei sem vihetik ki a babát?Nem volt baj a szülésnél?Nem koraszülött?A barátnőm babája szülés után életveszélybe került,amit hamar korrigáltak és már kutya baja,de emlékszem mesélte,hogy senkire nem meri rábízni,nyáron az ablakot sem meri rányitni a gyerekre,sírva mesélte,hogy tudja ez nem normális,de annyira félti.
2012. márc. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok,még annyit,hogy anyósomnak nagyon rossz természete van,nehezen jövök ki vele,édesanyám nem is beszél vele,mert állandóan sértegeti és hidd el nem jogosan.Ennek ellenére eszembe sem jut a gyerekeket tiltani tőle,ő nevelte fel a férjemet,rendes,gondos szülő volt,teljesen alkalmas a lányaimnak is.
2012. márc. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, miért fontos, hogy elvihesse sétálni?
2012. márc. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy miért baj?


Egy gyerek máshogy nem jut ki a levegőre, csak ha sétálni viszik. Fontos, hogy valamennyit legyen kint. (napsütés, d vitamin, jó levegő...)Szóval valakinek ki kell vinnie.

2012. márc. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
Nem mondtam, hogy baj. A kérdező nem írta azt, hogy egyébként a meny, vagy bárki más nem viszi a babát sétálni. Én arra lennék kíváncsi, miért fontos, hogy ő vihesse.
2012. márc. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
Mert foglalkozhatna vele kicsit, csak ketten lennének. Olyan aranyosak, amikor újdonságot látnak. Aztán ismerősökkel is találkozhatnak, biztos szeret dicsekedni az unokával, melyik nagyszülő ne tenné.
2012. márc. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 A kérdező kommentje:
Csak nagyon ritkán viszi ki sétálni,mert azt mondja,hogy nem ér rá.Hogy miért szeretném kivinni,azért hogy levegőzzön és egyuttal minden perc amit vele tölthetnék nagy boldogságot jelentene.Ugy gondolom,hogy ez is nagy segítség lehetne, mert addig ő is tudna pihenni vagy mást csinálni, esetleg kicsit kikapcsolódni. Egy lakótelepen nagyon sok baba van és nekem is rossz,mert azokat sem csak az anyukájuk sétáltatja ill.levegőzteti, hanem a nagyszülők is. Meg még az is fontos, hogy szokja a közösséget.Nekem ez a véleményem.Ami még szerintem nagy dolog,amikor azt mondják,hogy jól becsüljük meg azt,aki szeret és akire számíthatunk,mert a mai rohanó világban NAGY KINCS A SZERETET és az egymásra figyelés!
2012. márc. 21. 14:12
 18/59 anonim ***** válasza:
Én is kíváncsi lennék az indoklásra. Mondjuk ha egyébként jóban vagytok, akkor azt tudom elképzelni, hogy anyatigrisként viselkedik a menyed és emiatt nem engedi, nem csak neked, hanem senkinek a sétáltatást. Nálunk kezdetektől vihették, anyukám vitte is, anyósom mondjuk később csak, mert nem volt igazán alkalom, ha jött vagy mi mentünk, akkor vagy együtt vittük, ő külön nem. Most, hogy már nagy 4 éves lesz, hétvégén az egyik napon anyósomnál tölti, utazgatnak mindenfelé, tudom, hogy jó kezekben van. Anyukámékkal pedig heti szinten többször találkozik, ők már nyugdíjasok, sokat jönnek hozzá.
2012. márc. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:

Szerintem féltékeny a menyed. Az ő anyja

mennyit van a picivel?

2012. márc. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
46%

Anyukámék már pár hónaposan, de előbb is vihették volna, ha kérik.

Anyósomék mai napig nem vitték és nem is szeretném, hogy vigyék.

Másfél éves.


Kis háttér és kiegészítés a 11.12. írásához és a kérdezőnek némi felvilágosítás:

Anyósomék nem jó nagyszülők. EGész terhesség alatt semmit nem segítették, letojtak engem és a gyereket. Amikor megszületett, elvárták, hogy hozzájuk alkalmazkodjak, szoptatásban is, mindenben. Ha a gyerek sírt mert szopizni akart, ebédideje volt, anyósom elvette a kezemből és átvitte a másik szobába, többszüri kérésemre sem adta vissza. Ezt persze csak két- vagy háromhetente, mert ennyi időközönként voltak rá kíváncsiak, de akkor észt osztottak és süketnek tettették magukat, ha kértünk tőlük valamit (pl. mossák meg a kezüket mikor megérkeznek és mielőtt a pár hetes babához nyúlnak, stb.)


Ezzel szemben a rokonoknak mentek sírni és azt mondták nekik, hogy mi lelketlenek vagyunk, mert eltiltjuk a babát tőlük, és azért nem jönnek gyakrabban. Magyarán hazudtak. Én pedig visszahallottam a rokonoktól. Még nem hoztam fel nekik, de amint megteszem (konfliktuskerülő vagyok, tehát nem teszem meg, hacsak nem borítanak ki teljesen egyszer), ott kő kövön nem marad, amiért a közös rokonoknak össze-vissza hazudtak, és elmondtak engem és férjemet mindenféle rohad-éknak, holott a mai napig kéthetente kíváncsiak a gyerekre, akkor is nekünk kell alkalmazkodni, após konkrétan a valagát nem emeli fel a fotelből, ha ott vagyunk, a gyerekkel annyit foglalkozik, hogy megkérdezi, hány foga van és miket mond már.


Mielőtt tehát bárki megkönnyez egy szegény sanyarú sorsú mamát-papát és a menyet elmondja mindenféle szemétláda lelketlennek, érdemes a másik felet is meghallgatni. Ez csak tanács volt, ugyanis amikor a kedves közös rokonok meghallottak a mi verziónkat, egy csapásra máshogy gondolták a dolgokat. Egyikük személyesen kért elnézést tőlem, amiért elhitt mindent anyósomnak és lelketlennek gondolt.

2012. márc. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!