Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Több mint egy éve elhúzódó...

Több mint egy éve elhúzódó nézeteltérésem van anyámmal egy kérdésben és azt szeretném kérni, hogy objektív véleményeikkel segítsenek nekem tisztábban látni és jobb döntést hozni. Önök mit tennének a helyemben?

Figyelt kérdés
Előzmények: Évekkel ezelőtt közös munkánk eredményeképpen, a közös vállalkozás megszűnésekor (én kiléptem egyetem miatt) vásároltunk egy kis lakást, amiben azóta anyám egyedül él. A lakás az én nevemre került, a lakás akkori értékének háromszorosa készpénzben anyámnál maradt, aki ebből egyedül folytatta a vállalkozást. A vállalkozást 3 éve felszámolta (nem működött már), ~7 millió forintja maradt, amit azóta felélt, mert nem dolgozik (most 52 éves). A lakás rezsi költségét már 1 éve nem fizeti, ill szeptember óta egy részét mi (én és a barátom fizetéséből) fizetjük, hogy a végrehajtást elkerüljük. Munkát keresni nem hajlandó, belőlünk él. Az autóját javíttatni kellett, kérte, hogy fizessük ki a javítást (700000 Ft) és az autó elmaradt részleteit, hogy a bank ne vegye el, és el tudja adni. (Jelenleg az autó 2 milliót ér, ebből ~700000 Ft a banké még, 1 millióval nekünk tartozik a javítás és a havi részletek miatt. A barátom kezességet vállalt a bank felé érte.) Azt ígérte, hogy amint el tudjuk adni, visszaadja a tartozását nekünk. Ma itt volt nálam, mert fizetek neki, hogy főzzön ránk, hogy legyen étele és valamennyi pénze. Több mint egy éve kb 2 havonta csinál egy óriási veszekedést, de olyat, amilyet még elképzelni is rossz, fenyegetésekkel, mindennel, megpróbál rávenni, hogy adjam el a lakást amiben lakik és adjam neki a felét (~5 M Ft). Változatos, lehetetlen okokat hoz fel: egyszer Törökországban akar vállalkozni (utánajártam a követségen, nem tudna), máskor itthon akar vállalkozni (felszámolják a korábbi céget, így 3 évig ügyvezető sem lehetne és nincs semmi konkrét elképzelése), Törökországban lakást akar venni Török banki hitelre (jövedelem nélkül), stb. Amikor próbálom jelezni neki, hogy az elképzelései lehetetlenek, csak elfolyna a pénze és utcára kerülne akkor üvölt, őt nem érdekli, adjam oda. Jelenleg ~1 millió forinttal tartozik nekünk (részben mi is kölcsönt kértünk, hogy 700000 Ft-árán az autóját 3 hónap múltán ki tudjuk hozni a szervizből). Fenyeget, ha nem adom oda a lakás árának felét, akkor nem adja el az autót, és nem adja vissza az 1M forintot amivel tartozik. Ezzel mi borzasztó kellemetlen helyzetbe kerülünk, mert mi is kölcsönből segítettünk neki. Miután ezt mondta, megfogtam az autókulcsot, mondtam, hogy amíg nem adja el, nem járhat vele. Nekem esett, hogy elvegye a kulcsot, szétharapta a kezemet, vérzett, el kellett engedjem. Szeretnék segíteni neki, hogy valami megnyugtató megoldást találjak,mert megkeseríti az életemet ez a gond, de dolgozni nem hajlandó semmit, utolsó értesítések jöttek múlt héten, hogy levágják a villanyt, stb. kértem haladékot, megszerveztem, hogy adósságrendezési támogatást kaphasson, felajánlottam, hogy segítek kifizetni, amíg vissza tudja adni, de nem hajlandó elmenni még a kerületi egyeztetésre sem, és nem hajlandó elmenni munkanélkülire sem, minden pénzünk rámegy az életére, úgy, hogy saját lakásunk még nincs. Azt mondja, hogy ha nem adom el a lakást, hogy neki pénzt adjak, fizessek mindent én. Kérem írják le, önök mit tennének. Eladnák a lakást, kockáztatva, hogy az utcára kerül vagy nem. Általában mit tennének a helyembe? Én már nem bírom ezt elviselni, nem tudok már együtt lenni vele, így még attól is elesik, amivel segíteni tudnám, pedig ha nem is könnyen, de azt gondolom, a segítségünkkel ki tudna mászni a ebből a helyzetből, ha hajlandó lenne tenni bármit.Köszönöm mindenkinek, aki időt szánt elolvasni a kérdésemet és válaszol.
2012. febr. 27. 16:40
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Tényleg nem vagy egyszerű helyzetben... Egy csoda, hogy te ilyen talpraesett és erős lettél...


Féltestvéred mennyi idős?


Szerintem az orvosnál holnap kérdezd meg, hová fordulhatsz, ha a beszámíthatósága felől vannak kétségeid, és a te válladon van az ő megélhetése pillanatnyilag, és szóba jöhet gyámság alá helyezés (?). Szóval, hogy ha ő nem megy el orvoshoz, mit tehetsz.

Mert nekem az az érzésem, hogy nem egészen egészséges mentálisan...

2012. febr. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók. Köszönöm mindenkinek a válaszokat, hogy időt szántok/szánnak mások gondjaival foglalkozni.

Egy kicsit nyugodtabb vagyok, visszatérek a munkámhoz, mert egész nap nem csináltam semmit,így nem biztos, hogy válaszolni fogok a kérdésekre, de később még el fogom olvasni. Köszönöm még egyszer a támogatást.

2012. febr. 27. 19:02
 23/24 anonim válasza:
100%
Komolyan mondom,hogy az ilyen felelőtlen embereket(főleg aki ennyi idős,tehát már nem "fiatal és bohó")gyámság alá kellene vetetni,mert már a jódolgában)általatok)már nem tudja,hogy mit csinál!A problémát átérzem,nálunk is kb ez a helyzet(csak a nagyi csinálja a családdal)de szntem minden egyes "segítséggel"csak ártassz neki...Persze,ne engedd,hogy az utcára kerüljön de állj a sarkadra és azt értsd meg,hogy nem vagy a lekötelezettje,mert a világra hozott!!!Arra gondolj,hogy később lesz szüksége nagy támaszra,mondjuk amikor megöregszik,nem beszélve te ugyan mikor fogod élni a saját életedet????Édesanyád borzasztó önző és ne haragudj meg de csak azt lehet h....-nek nézni,aki hagyja!Ezt mind azért csinálja,mert megteheti!
2012. febr. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Erről az egész történetről az ugrott be, amikor valaki szenvedélybeteggel él együtt - mondjuk alkoholistával - és ő maga adja a kezébe a pohár bort, mondván egyébként agresszív és dühös lesz. De ha odaadom az egy pohár bort (meg a következőt meg a következőt), akkor jobb lesz neki.


Csak ugye hosszútávon ez sajnos nem igaz. A pohár bor mindig tűzoltás, de egyben rögzíti is az állapotot.


Javaslom Eric Berne: Emberi játszmák c. könyvét. A mártír játszma leírását olvasd el, szerintem magatokra fogsz ismerni. Anyukád nem fog kilépni a játszmából, vagy te teszed meg, vagy életetek végéig folytatjátok.

2012. febr. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!