Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik objektív a jobb?...

Melyik objektív a jobb? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nikon D3100 géphez vennék obit mert a kitt 18-55 elég kevés. Kinéztem pár obit és kíváncsi lennék rá hogy milyenek, mert nincs semmi tapasztalatom velük kapcsolatban.

[link]


[link]


2011. júl. 15. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Most konkrét minőséget nem ismerem (canont használom), de azt ugyis megtudod nézni a feltöltött minta képeken.


De általánoságban elmondható, hogy a napi használatnak a 18-105 inkább megfelel, ha a 18-55 lecseréled.

A 55-300 inkább, kiegészitőnek jó, de ezzel az a baj, hogy részben olyan tartományt fed le ami közép tele, ezért gyakran kell cserélni egy egy átlag téma miatt az obit.


Én ár/érték arányban alap objektívnek a sigma 17-70-ét tudnám ajánlani:

[link]


Egyetlen hibája, hogy néha vásárlás után kalibráltatni kell, de az benne van a gariban.

2011. júl. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Alapnak venném a 18-105 obit és majd egyszer hozzá a 55-300 at. Nekem ez tűnik reálisnak. A sigma amit linkeltéll kisebb átfogáú mint a 18-105, de még drágább is.
2011. júl. 16. 08:21
 3/5 Pityupocse ***** válasza:

Nem írtad mire szeretnéd használni, így elég nehéz válaszolni a kérdésedre. Ha makrózni szeretnél vagy tájképekből kiemelni dolgokat akkor egyértelmű, hogy az elsőt kell válaszd.


Viszont ha inkább mindenre kellene akkor a második, és ha megteheted akkor az első választ adó tippjét javasolnám. Az ő ajánlata azért jobb mert az f érték (blende) sokkal kisebb (ami itt jobbat jelent) 2,8 jóval világosabb képet készít egy sötét helyen mint a 3,5.


De mondom, ha nincs konkrét elhatározásod, mire szeretnéd használni akkor nehéz jó tippet adni.

2011. júl. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"...kisebb átfogáú mint a 18-105, de még drágább is..."


...és jó eséllyel még 2x jobb is, ahhoz képest, hogy árban nem a kétszerese.

Ez egy nagyon jól sikerült obi és általános igazság az obiknál, hogy minél nagyobb az átfogás annál rosszabb a kép minősége.

Jobb egy 17-70 jó minőségű obi mint egy 55-300 rossz.

2011. júl. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, bocs kihagytam hogy ilyen mindenesnek kellene, mert nem szeretném cserélgetni folyton.
2011. júl. 16. 21:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!