Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Több mint egy éve elhúzódó...

Több mint egy éve elhúzódó nézeteltérésem van anyámmal egy kérdésben és azt szeretném kérni, hogy objektív véleményeikkel segítsenek nekem tisztábban látni és jobb döntést hozni. Önök mit tennének a helyemben?

Figyelt kérdés
Előzmények: Évekkel ezelőtt közös munkánk eredményeképpen, a közös vállalkozás megszűnésekor (én kiléptem egyetem miatt) vásároltunk egy kis lakást, amiben azóta anyám egyedül él. A lakás az én nevemre került, a lakás akkori értékének háromszorosa készpénzben anyámnál maradt, aki ebből egyedül folytatta a vállalkozást. A vállalkozást 3 éve felszámolta (nem működött már), ~7 millió forintja maradt, amit azóta felélt, mert nem dolgozik (most 52 éves). A lakás rezsi költségét már 1 éve nem fizeti, ill szeptember óta egy részét mi (én és a barátom fizetéséből) fizetjük, hogy a végrehajtást elkerüljük. Munkát keresni nem hajlandó, belőlünk él. Az autóját javíttatni kellett, kérte, hogy fizessük ki a javítást (700000 Ft) és az autó elmaradt részleteit, hogy a bank ne vegye el, és el tudja adni. (Jelenleg az autó 2 milliót ér, ebből ~700000 Ft a banké még, 1 millióval nekünk tartozik a javítás és a havi részletek miatt. A barátom kezességet vállalt a bank felé érte.) Azt ígérte, hogy amint el tudjuk adni, visszaadja a tartozását nekünk. Ma itt volt nálam, mert fizetek neki, hogy főzzön ránk, hogy legyen étele és valamennyi pénze. Több mint egy éve kb 2 havonta csinál egy óriási veszekedést, de olyat, amilyet még elképzelni is rossz, fenyegetésekkel, mindennel, megpróbál rávenni, hogy adjam el a lakást amiben lakik és adjam neki a felét (~5 M Ft). Változatos, lehetetlen okokat hoz fel: egyszer Törökországban akar vállalkozni (utánajártam a követségen, nem tudna), máskor itthon akar vállalkozni (felszámolják a korábbi céget, így 3 évig ügyvezető sem lehetne és nincs semmi konkrét elképzelése), Törökországban lakást akar venni Török banki hitelre (jövedelem nélkül), stb. Amikor próbálom jelezni neki, hogy az elképzelései lehetetlenek, csak elfolyna a pénze és utcára kerülne akkor üvölt, őt nem érdekli, adjam oda. Jelenleg ~1 millió forinttal tartozik nekünk (részben mi is kölcsönt kértünk, hogy 700000 Ft-árán az autóját 3 hónap múltán ki tudjuk hozni a szervizből). Fenyeget, ha nem adom oda a lakás árának felét, akkor nem adja el az autót, és nem adja vissza az 1M forintot amivel tartozik. Ezzel mi borzasztó kellemetlen helyzetbe kerülünk, mert mi is kölcsönből segítettünk neki. Miután ezt mondta, megfogtam az autókulcsot, mondtam, hogy amíg nem adja el, nem járhat vele. Nekem esett, hogy elvegye a kulcsot, szétharapta a kezemet, vérzett, el kellett engedjem. Szeretnék segíteni neki, hogy valami megnyugtató megoldást találjak,mert megkeseríti az életemet ez a gond, de dolgozni nem hajlandó semmit, utolsó értesítések jöttek múlt héten, hogy levágják a villanyt, stb. kértem haladékot, megszerveztem, hogy adósságrendezési támogatást kaphasson, felajánlottam, hogy segítek kifizetni, amíg vissza tudja adni, de nem hajlandó elmenni még a kerületi egyeztetésre sem, és nem hajlandó elmenni munkanélkülire sem, minden pénzünk rámegy az életére, úgy, hogy saját lakásunk még nincs. Azt mondja, hogy ha nem adom el a lakást, hogy neki pénzt adjak, fizessek mindent én. Kérem írják le, önök mit tennének. Eladnák a lakást, kockáztatva, hogy az utcára kerül vagy nem. Általában mit tennének a helyembe? Én már nem bírom ezt elviselni, nem tudok már együtt lenni vele, így még attól is elesik, amivel segíteni tudnám, pedig ha nem is könnyen, de azt gondolom, a segítségünkkel ki tudna mászni a ebből a helyzetből, ha hajlandó lenne tenni bármit.Köszönöm mindenkinek, aki időt szánt elolvasni a kérdésemet és válaszol.
2012. febr. 27. 16:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Én elolvastam és csak ennyit mondtam a végén:húb@zmeg!

Nem lehet erre mt mondani. Elment az esze. Én már rég abbahagytam volna a pénzelését. Előbb-utóbb a házasságod is rá fog menni,hidd el.Holnaptól egy kanyi vasat sem adnék neki és jogerős végzéssel kitetetném a házból. Hogy értse miről is van szó.

Be se engedjétek ha megy.Ha crkuszol,hívjatok rendőrt.

Ha nem álltok a sarkatokra,morálisan és anyagilag is csődbe mentek.....

2012. febr. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló.

Köszönöm az együttérzésedet, de én azt szeretném, hogy valahogy ne kerüljön utcára. Én nem tudnák azzal a tudattal élni, hogy utcára került.

2012. febr. 27. 17:02
 3/24 A kérdező kommentje:
Bocsánat az elütésekért, de most nem vagyok valami jó formában..
2012. febr. 27. 17:02
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Huh.... Nagyon nehéz ügy, az biztos.

Érthető, hogy az ember nem akarja xarban hagyni a saját édesanyját, de.... Segíteni csak annak lehet, aki akarja is.. A gond csak az, hogy édesanyád nem segítséget vár tőletek, hanem azt, hogy minden gondját megoldjátok helyette és nem képes reálisan gondolkodni. Ebbe viszont Ti fogtok tönkremenni előbb-utóbb, ha nem állsz tényleg a sarkadra.

2012. febr. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
90%

nem adnám el a lakást és nem is fizetnék semmit. Ha kikötik akkor kössék. Szarnák én bele abba az egy millióba, de a lakást tuti nem adnám el.

Ha nem tetszik neki akkor el lehet költözni és te a pároddal beköltözhetnél.

2012. febr. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Pedig előbb-utóbb az utcára fog kerülni, a kérdés, hogy téged és a párodat magával ránt-e. Add el a lakást, add neki oda felét, és mondd meg, hogy mostantól téged felejtsen el. A másik feléből vegyetek egy kisebb lakást magatoknak. Ennek sosem lesz vége, így nem érzi, hogy bárminek tétje lenne, hiszen majd a lánya megoldja. Ezzel neki is ártasz, hiába a jószándék, felnőtt nő, egyedül kell megoldania. Majd gyereket sem vállaltok, mert anyukádat kell helyette pénzelni? Gondolj bele, hosszú távon nem fogjátok ezt bírni. Engedd el a kezét, csinálja csak egyedül a felelőtlen lépéseit. Figyelmeztesd, hogy többet te nem tudsz segíteni.
2012. febr. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Én sajnos úgy látom, az édesanyja már teljesen belekényelmesedett abba, hogy Ön segít neki. Gondolja, ha nem úgy megy valami, ahogy ő szeretné, akkor kiveri a balhét és meg van oldva minden. A másik elképzelésem hogy esetleg nem ártana felkeresni egy orvost, mert az, hogy véresra harapja a saját lánya kezét egyáltalán nem természetes dolog.

Szerintem is muszáj lesz a sarkára állnia, akármennyire is sajánlja az édesanyját. Így a saját élete fog rámenni. Igenis, vegye el a kocsikulcsot, ne engedje be a lakásba és ne segítse. Ha teljesen magára marad, talán rájön, mennyire sokban számíthatott Önre a párjával.

Sajnos nem mindenki ért a szép szóból, van, akinek csak a jól irányzott pofon ér valamit. Persze nem szó szerint - bár ki tudja? :)

Kívánom hogy rendeződjenek a dolgaik!

2012. febr. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Elvileg lehet, hogy ezt kellene tennem. De ha belegondolok, hogy majd kopogtat az ajtónkon, vagy odajár üvölteni, vagy koldul az utcán, miután elköltötte amit a lakás feléért kapott? Hogyan éljek együtt ezzel majd? és akkor már nem lesz választás. Akkor majd fogadjam be az egy szobás lakásunkba, ami nem is a miénk, hogy tényleg belebolonduljunk? 1 órát is nehezen tudunk kibírni a jelenlétében. Utána majd éljünk vele egy fedél alatt? vagy nézzen, ahogy az utcán koldul? Ezt nem tudom megtenni.
2012. febr. 27. 17:13
 9/24 anonim válasza:
100%
Nehéz helyzet. Nyilván nem akarsz neki rosszat, hiszen mégis csak az édesanyád, de ő ezzel csúnyán visszaél. Ha hagyod magad zsarolni érzelmileg ennek sosem lesz vége. Nem tudom mi a végzettsége, de én a helyedbe az orra alá nyomnék pár álláshirdetést, amit be tudna tölteni, sőt ha kell telefonálnék a nevében. Ha nincs a végzettségének megfelelő, akkor idéglenesen takarítás, bármi. Kész tények elé állítanám, ha nem megy el dolgozni, akkor befejezted a támogatását. Ha elvállalja a munkát, de kevés pénzt kap ESETLEG besegítenék neki egy kicsit. De amég otthon ül és fejős tehénnek néz és semmit nem tesz azért, hogy javuljon a helyzete, addig nem. Elsőnek igaza volt, rá fog menni a házasságod is, és ez csak rosszabb lesz. Tudom, hogy nehéz, de határt kell szabni.
2012. febr. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Engedd el az anyukadat! A lakasod, megengedted, hogy benne eljen, tehat semmit ne fizessel ki, sot meg te, mint tulajdonos is kitudod kapcsoltatni hivatalosan, de ha mar ugyis kifogjak kapcsolni, akkor ne torodj vele,mivel lako lakik benne, akit kotelezhetnek, hogy fizesse ki! Ne szolj bele, ha segitseget ker, ne adj neki, es kerd meg, hogy a magan ugyeivel ne zaklasson! A lakasodban elhet, tiszteled, szereted, de ennel tobbet nem kell tenned, mivel igy mar kap egy lehetoseget az ujabb penzszorasra.

Ha penzre van szuksege, akkor keresse meg! Erted, lezarni minden lehetoseged a reszedrol! Igy tudod megallitani, ez ellen tenni nem tud. Egyebkent mivel fizikailag is bantalmazott most, errol nem artana latleletet keszitettni, soha nem tudod, hogy mi kovetkezik, ez mar egy bizonyitek a kezedben!

2012. febr. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!