Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvitték a gyerekem! Mit...

Elvitték a gyerekem! Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Mit tennétek, ha a 18 éves gyereketeket egy csoport (szekta) elvinné, azt sem tudnátok, hová? És nem menne soha többé haza? A gyerek úgymond önként ment velük, mert sikeresen "agymosták", ettől függetlenül vágyna haza, de nem mehet, mert nem szabad. Hagynátok? Hová fordulnátok segítségért?

A történet sajnos igaz, s nem egyedi :(


2012. febr. 11. 21:50
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
Az összefogásban benne vagyok. Korábban is én írtam, hogy kellene 30-40 ember, aki szépen elrendezné az egészet. Ha megvan a helyszín, és egy időpont, amikor ráérek, tőlem mehetünk.
2012. febr. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 A kérdező kommentje:

Kedves vagy! :) De azért a törvény határain belül mindent.

Várok mindenkit, aki hasonlóan érez! :)

2012. febr. 13. 12:37
 43/46 anonim ***** válasza:

úristen... nem gondoltam volna h ilyen magyarországon is létezik...

12/L

2012. febr. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 A kérdező kommentje:

Ne viccelj, ilyen és ehhez hasonlók főleg itt léteznek. Franciaországban és Belgiumban például a törvény is ellenük van. Normális társadalomban pedig az emberek...

Vigyázz magadra és informálj akit lehet!

2012. febr. 13. 15:05
 45/46 anonim ***** válasza:

A baj ezzel a szektával, hogy elég kemény agymosást alkalmaznak. Tudtommal nem is alszanak eleget a tagok, mindig van valami program, hogy ez minél hatékonyabb legyen. A tanításban pedig benne van, hogy rajtuk kívül mindenki pusztulni fog ezért szakítani kell nekik minden "világi" rokonnal, ami minél fájdalmasabb annál jobb.

A gyerek vissza rablása nem lenne rossz ötlet (bár törvénytelen), de mi lesz utána? Az ilyen agymosáson átesett ember egyáltalán nem biztos, hogy nem szökik vissza. Nagyon sok idő kell neki míg rájön, hogy becsapták. A legfontosabb, hogy mindig éreztessétek vele, bármikor visszajöhet, akkor is ha nincs semmije. A legtöbb szektába maradó ember azért marad bent már a kiábrándulás után is mert elhitetik vele, hogy ha elmegy nem lesz hova mennie, és ez sokszor sajnos így is van.

Segíthet, ha kerestek a környéken egy normális gyülekezetet és oda próbáljátok elvinni. Egy Istent kereső embernek szüksége van erre, többek közt ezért is kerülhetett a szektába. Normális gyülekezeten pedig mindenképpen olyat értek, ahol az emberek meg is élik amiben hisznek, mivel ha nem ilyen egy közösség az nagyon kiábrándító és csak a mostani szekta többi keresztényről mondott állításait támasztja alá. Egy normális keresztyén közösségben pedig soha nem a család elhagyására fognak buzdítani, hanem pont az ellenkezőjére.

2012. márc. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:

"HA az én gyerekemről lenne szó, odamennék és szétvernék mindenkit. Ez felháborító! Nem tud a gyerek valahogy megszökni onnan?"


Nem is akar. Nem érted?

Lehet, az otthoninál 10x jobb helyen van.

2012. márc. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!