Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvitték a gyerekem! Mit...

Elvitték a gyerekem! Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Mit tennétek, ha a 18 éves gyereketeket egy csoport (szekta) elvinné, azt sem tudnátok, hová? És nem menne soha többé haza? A gyerek úgymond önként ment velük, mert sikeresen "agymosták", ettől függetlenül vágyna haza, de nem mehet, mert nem szabad. Hagynátok? Hová fordulnátok segítségért?

A történet sajnos igaz, s nem egyedi :(


2012. febr. 11. 21:50
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:
Ezt csak ő és a hozzá hasonló fiatalok tudnák megmondani, mi miatt mentek be. De szenvednek, ez tuti.
2012. febr. 11. 22:59
 22/46 anonim ***** válasza:
100%
Ezen kár is gondolkodni, hogy miért tudták belevinni ebbe. Simán azért, mert fiatal, befolyásolható. Én szintén bármi áron visszahoznám a gyerekemet. Nem tudom, hogy bezárják-e őket (mármint ilyen zárt helyen vannak-e), de én is magánnyomozót fogadnék. Ha csak egy percre is megjelenne az utcán, azonnal kocsiba vágni és elhozni. Tőlem mondhatna, amit akar. Aztán viszont egy nagyon jó pszichológus vagy lélekgyógyász vagy fogalmam sincs, de valaki, aki "vissza tudná mosni" az agyát. És borzalom, hogy ilyen mocskos ez a világ, nagyon sajnálom a történteket és drukkolok nektek, hogy sikerrel járjatok!
2012. febr. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
100%
A wiki szerint a csoport létszáma 10-20 fő lehet. Nem hiszem, hogy ennek a felszámolására ne lehetne összeszedni 30-40 embert...
2012. febr. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
100%
Aztarohadt! Mi az, hogy nem engedik el? Jó, tudom, van ilyen. HA az én gyerekemről lenne szó, odamennék és szétvernék mindenkit. Ez felháborító! Nem tud a gyerek valahogy megszökni onnan? Vágom az agymosást, de ha elméletileg el akar jönni, akkor csak ki kéne valamit fundálni. Elszökne valahogy, nem tudom a körülményeket, a család meg várná egy kocsival a környéken és uzsgyi! De a rendőrségre akkor is bemennék, feljelenteném őket. Illetve egy pszichológussal is kéne beszélnetek, hátha az tud valamit segíteni. Csak szakképzettebb nálunk az ilyen agymosások területén.
2012. febr. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy csak 10-20 fő van ott. Nem biztos, hogy valós az az info.
2012. febr. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
5%
"A gyerek úgymond önként ment velük ". ( Ráadásul nagykorú) Talán mert sz@r volt neki odahaza. Nem törődtek vele. A szüleinek tudnia kell az okát.
2012. febr. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Valós az infó, sőt, most már annyian sincsenek, szépen mennek össze, köszönhetően annak, hogy egyre nagyobb nyilvánosságot kapnak, kevesebb embert tudnak beszervezni. Ti is hirdessétek, ahol tudjátok, hogy létezik egy Holic csoport... az információ az egyetlen megelőzés.

Az, hogy nem engedik el, azt jelenti, hogy nyomás alatt tartják: ha hazamenne, nem lenne elég jó keresztény, így a csoporttól való szakítás elkerülése érdekében bármit megtesz. Bármit. Még ha fáj is neki. Ezzel a hatóság semmit nem kezd, mert ez mentális dolog.

2012. febr. 11. 23:48
 28/46 anonim ***** válasza:
26-os! Hülyeséget beszélni bárki tud.
2012. febr. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
És ezek miből élnek? Dolgoztatják őket? Vagy koldulni küldik?
2012. febr. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:
Dolgoznak általában, bár jellemzően gyakran keresnek munkát, azaz nem tudnak sokáig megmaradni egy helyen. Nyilván nem mind, de sokra igaz. Aztán a közös kassza révén amikor kikerülnek, kb. a 0-án vannak. Volt azonban pár "szép" eset is, hogy eladatták valakivel a lakását, de pénzt nemigen látott belőle... ez már feszegeti a bűntény határát, sőt, de ugye erre is rá lehet mondani, hogy önként adta el az illető, s lemondott a pénzről...
2012. febr. 12. 11:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!