Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvitték a gyerekem! Mit...

Elvitték a gyerekem! Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Mit tennétek, ha a 18 éves gyereketeket egy csoport (szekta) elvinné, azt sem tudnátok, hová? És nem menne soha többé haza? A gyerek úgymond önként ment velük, mert sikeresen "agymosták", ettől függetlenül vágyna haza, de nem mehet, mert nem szabad. Hagynátok? Hová fordulnátok segítségért?

A történet sajnos igaz, s nem egyedi :(


2012. febr. 11. 21:50
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudnám hol van a gyerek, akkor egy nagyon jó barátját, kedvelt rokonát küldeném el, hogy beszéljen vele, hogy érzi magát?

Ha vannak problémái a barát talán jobban megtudja győzni, hogy hagyja el a helyet. Szülőt már lehet elenne tudtak fordítani agyban annyira, hogy esetleg a támadása csak még jobban a szektába löki majd.


Nehéz dolog, hisz tenni szinte semmit sem lehet ezen kívül. A gyereknek kell rájönnie, hogy amiben van, az nem jó neki.

2012. febr. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:
Sajnos igazad van, de mégis... tenni kell, kizárt, hogy egy szülőnek az legyen az egyetlen lehetősége, hogy végignézi, hogyan veszik el tőle a gyerekét, s hogyan építik őt le...
2012. febr. 11. 22:09
 13/46 A kérdező kommentje:

Ez könyvben megjelent:

“Egyikük a gyülekezet elhagyása után élő halottnak érezte magát, s önkezével vetett véget életének.” (Szerző)

Kamarás István: Egy szekta születése és gyermekbetegségei címmel

Ez pedig egy rendőrségi cikkben, a szülők nyilatkozata:

Egy 22 éves fiú szülei:

...Többen talán tudunk tenni valamit. Félő, hogy már nem lehet visszahozni őket a rendes életbe, olyan kárt tettek bennük. Leírni nem lehet, hogy a család min ment át emiatt és a fiunk egyáltalán nem reagál semmire. Néha úgy érzem én is és a testvérei is, hogy beleőrülünk...


Egy 24. éves leány szülei:

... Annyira visszaesett az egészségi állapota, hogy nem lehet érteni amit beszél. Azért nem megy orvoshoz mert fél, hogy befektetik és akkor nem lehetnek mindig együtt.

Félek találkozni vele, mert megszakad a szívem mikor látom a tönkremenetelét...

2012. febr. 11. 22:11
 14/46 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg sokaknak nem fog tetszeni, amit most írok...

De ha az én gyerekemről lenne szó, és ismerném a tartózkodási helyét, nem törvényes módszereket keresnék a szektából való kiszakítására.

Bizonyos pénzösszegért cserébe lehet tapasztalt, nem túl barátságos külsejű férfiembereket találni. Na, én az segítségüket venném igénybe.

2012. febr. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 A kérdező kommentje:
Nem rossz hozzáállás. Sőt. Csak hát... mit is mondjak...esetleg privátban reagálok:)
2012. febr. 11. 22:17
 16/46 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen egyetértek az utolsóval.Semmi nem drágább, mint a gyermekem, és a végsőkig harcolnék érte, nem válogatva az eszközökben.Ha elveszik tőlem ami a legfontosabb nekem, akkor megtalálom őket, és egyszerűen kényszerítem a gyereket hoyg velem jöjjön.Természetesen nem egyedül érkeznék.


Egyik unokabátyám a Hit Gyüliben végezte.Tudnék mesélni.Borzalom!!Teljesen elvesztette a családja, ennek majd 2 évtizede, és ez az állapot már nyílván nem változik.Harcoljatok, ha ez még nem régen történt, akkor hátha nem mosták ki az agyát teljesen, hátha vissza lehet még hozni az életbe.


Egyébként a könyv szerzőjével, aki végül kiszakadt ebből a szektából, nem tudnátok felvenni a kapcsolatot?

2012. febr. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
100%

Felkutatásra magánnyomozó, aztán ha megvan akkor verőemberekkel kiszabadítani onnan. Figyelni kell, hogy a hekust ne szagolják ki, mert akkor lehet, hogy mondanak egy nagyobb összeget, mint te és akkor a magánnyomi félrevezethet téged.


Egy próbát megér.

2012. febr. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:

Na, gyülekeznek itt a rendes emberek, úgy feldobtatok, köszönöm!

Én nem csupán a családtagunk miatt indítottam ezt a kérdést. Sok anyukával beszéltem. Fájt... Engem 18 évesen akartak beszervezni, családtagunk hosszú évekig bent volt:(

Próbálok hinni abban, hogy van törvényes út, segítség. Csak eddig mind elhajtott... De reménykedem és keresek.

2012. febr. 11. 22:27
 19/46 A kérdező kommentje:
Azért a verőember mégiscsak törvénybe ütközik, s erőszakos dolog. Megérdemelnék, de na, azt mégsem. De ha van más ötlet, várom.
2012. febr. 11. 22:30
 20/46 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell verekedni, csak ha azt mondják nem vihetitek.....erőfitogtatás, nem más.Szerintem akkora fölényben vannak hogy...hát nem is tudom, hoyg győzhettek.Egyébként meg lehet kérdezni, hogy ő gyenge, vagy a családhoz fűződő viszony, hoyg be tudták szervezni??
2012. febr. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!