Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kívűlállók véleményére lennék...

Kívűlállók véleményére lennék kíváncsi az adott helyzetről?

Figyelt kérdés

Férjem a testvére fiát odaengedte az üresen álló házunkba,miközben a szülők élik világukat (mindeketten új párra leltek pár éve és egyiküknek sem kell a zülött fiúk,oda nem engednék magukhoz a fiukat,hogy aztán ott éljen a nyakukon ) a 29 éves fiú munka nélkül italozással,kábítószerezéssel mulatja a napokat már évek óta.


A férjem fizeti a ház számlájait,sőt gyakran be is vásárol az unokaöccsének ,miközben az unokaöcsnek esze ágában nincs majd dolgozni ,mindig az országot szidja,hogy ennek az országnak ő nem dolgozik.


Mindig valamilyen indokkal még marad egy-két hónapot ,ezalatt persze a ház számlájait mi álljuk anyagilag neki,sőt mindig bevásárolunk neki,hogy éhen ne haljon.


A férjem váratlanul munkanélkülire került ,ám még így sem feledkezik meg szegény rokonról...azt mondta a kutyát sem lehet kitenni télen.

Én mondtam a férjemnek,hogy talán nekünk is van két gyerekünk,elsősorban értük vagyunk felelősek ,nem a link rokonért ,hogyan gondolja ,hogy tovább szívja a vérünket,mikor nekünk is átmenetileg anyagi nehézségeink vannak ?

Azt mondta a férjem ,hogy nekem semmi közöm ehez,mondtam neki addig nincs közöm talán amíg nem a mi megélhetésünk múlik rajta.



Én ezt nem bírom továb iszonyatosan megromlott a zűlött rokon miatt a férjemmel a kapcsolatunk,pláne most,hogy minden fillér számít,mert munkanélkülire került (még szerencse ,hogy nekem elég jó a fizetésem) és még így is védi a rokont,hogy hát a szüleire nem számíthat ,akkor nyilvánvaló nekünk kel gondoskodnunk róla.


Önhibájából került ilyen helyzetbe,hogy mással eltartatja magát szégyenszemre,undorítónak tartom az ilyen élősködést egy két gyerekes családfőn,én ezt egy életre nem tudom és nem is akarom felvállalni,még a válás is megfordult a fejemben a napokban,egyre mérgesebb,feszültebb a helyzet köztem és a férjem közt ez miatt.



Én vagyok a házisárkány,vagy valamennyire igazam van ?


2012. febr. 3. 13:42
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

"Ülj le hárman beszélni vele, hogy szeretitek, segítetek neki, de neki is meg kell változnia. Segíts neki munkát keresni és adj ultimátumot, hogy vagy elmegy és elvégzi a munkát, még ha minimálbérért is találtok szalagon, mert nincs végzettsége(ha van akkor bocs) vagy mehet amerre lát.

A fiúnak kicsi az önértékelése, hibás az önképe, ezért mindig biztosítsátok a szeretetetekről, de mindig támasszatok elvárásokat. Lakhat ott, de dolgoznia, segítsen a házimunkában, ne hulljon minden az ölébe."


Mindez így leírva nagyon szép...és teljesen irreális sajnos.


Van végzettsége,el is helyezkedhetne a szakmájában ha igazán szeretne.

Meggyőzhetetlen arról,hogy dolgoznia kellene,hogy az életmódján változtatnia szükséges ,semmilyen jövőképe nincsen,egyáltalán semmi kilátása nem lenne,ha a férjem is levenné róla a kezét.

Saját maga szerint ő már egy elveszett lélek és ebben az életében neki már nem lesz jó.


A házimunka egy az egyben az övé lenne (hiszen nem együtt élünk,hanem ő a másik házunkban),áldatlan állapotok uralkodnak,zoknik több hete beáztatva a fürdőkádban,a szobájában halomban állnak a ruhák ,a tányérokat maga után nem mossa el,hanem otthagyja időtlen időkig,a férjem karácsony előtt elment kitakarítani neki :-/ .


Italosüvegek...stb...


Én már nem is törekszem arra,hogy próbáljam őt megmenteni,nem hagyja magát,viszont a családunknak lőttek azt hiszem.


Most is ott van a férjem nála,valószínű bevásárol neki,nehogy szegény éhen haljon.


Azt hiszem ma este is lesz egy hosszú és kitartó vitánk,én ebben nem tudok engedni,én ilyen terhet nem tudok a nyakamba venni,ha a férjem őt válaszja helyettünk,akkor költözzön oda,elég volt,én ezt nem csinálom tovább.

2012. febr. 3. 16:18
 22/32 anonim ***** válasza:
Kössetek kompromisszumot: áprilisig támogatjátok, aztán jön a tavasz, onnan saját lábára kell álljon, mennie kell.
2012. febr. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

ma 15:32 vagyok

Kicsit félreértettem a helyzetet, azt hittem nálatok lakik. Azt még mindig tartom, hogy adjatok neki ultimátumot vagy dolgozik és rendbe tartja a környezetét vagy mehet amerre lát. Még azt hozzátenném, hogy pénzt ne adjatok a kezébe semmiképpen(ebbe belemehet a férjed is).

2012. febr. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

Éppen eleget segített már a srácon a férjed. Legjobb lenne, ha a szüleivel vennétek fel a kapcsolatot. Olyan nincs, hogy nem törődnek vele. Az ő feladatuk lenne. Felpakoljátok a cuccaival együtt, és viszitek. Kész. Nincs apelláta, csináljanak amit akarnak. A kedves szülők majd egymás között elintézik mi legyen. Ha egyiküknél sem lakhat, akkor kerítsenek másik szállást. Nagyon kényelmes így nekik, már bocs de van egy jó balek, aki gondoskodik a gyerekükről. És a ti gyerekeitekkel mi lesz? Ha őneki fontosabb az unokaöccse, mint a gyerekei akkor az szép. Igazad van. Most már tényleg válasszon köztetek. Nem egy-két hónapja lakik nálatok a kedves rokon. Ha a férjed nem látja be, hogy igazad van a helyedben ezt így tovább nem csinálnám. Főként, hogy ez már a ti megélhetéseteket veszélyezteti, de ha nem jelentene anyagilag problémát, akkor sem. Inkább félretenném azt a pénzt amit rá kell költeni.

És mi az, hogy nincs közöd hozzá? Együtt éltek könyörgöm. Ennyi erővel te meg kereshetnél egy jó költséges hobbit, arra költhetnél a fizetésedből , merthogy mi köze van hozzá, aztán majd csak éhen halnátok előbb utóbb. Bocs a túlzásért.

2012. febr. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Én elzárnám a keresetemet.
2012. febr. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

A függők folyton játszmát játszanak. (Akármilyen függő is a fiú, ez érvényes rá és a környezetében élőkre is: [link]


A férjed jelenleg a balek szerepkörében van. És inkább árt, mint használ. Nem megoldás az egy függő esetében, hogy pénzeljük. Ez nem segítség. Igaza van annak, aki azt mondja, hogy ezzel csak megöli a fiút.


A férjed sajnálja és segíteni akar neki, ez emberileg teljesen érthető. Ezzel kár is szembe szállnod. Viszont, ha megláttatod Vele, hogy árt a fiúnak a viselkedésével, akkor a Te és a fiú élete is kedvezőbbre fordulhat.


A fiúnak rá kell döbbennie, hogy nem folytathatja tovább így ezt az életet és Neki kell meghoznia a változás irányában a döntést. Ha pénzeli, ez sosem fog bekövetkezni, hiszen nincs ennél kényelmesebb.

2012. febr. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Szerintem a férjed kábítószeres, és az unokaöccs a dílere, ezért hord oda neki minden pénzt.
2012. febr. 4. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

"Szerintem a férjed kábítószeres"


Ha ismernéd a férjemet :-D sosem merülne fel ilyesmi róla ,hogy ő ilyesmibe belefolyna,gyermekbolond,túl becsületes,sosem próbálna ki semmiféle kábítószert.


Egy csepp alkoholt nem iszik soha,nem dohányzik,kábítószerektől pedig nagyon elítélően beszél.

2012. febr. 4. 10:34
 29/32 A kérdező kommentje:

"A függők folyton játszmát játszanak. (Akármilyen függő is a fiú, ez érvényes rá és a környezetében élőkre is"



Hajnalig beszélgettünk a férjemmel,elmondtam neki amit itt többen írtatok,hogy ezzel csak árt neki.

Kérdeztem,hogy próbál ő egyáltalán beszélni a rokonnal,hogy márpedig egyedül kell gondoskodnia magáról,mert mi nem tudjuk ezt finanszírozni ?


Azt mondta a férjem ,hogy ha mondta neki,hogy lassan próbáljon munkát keresni,mert mi nem fogjuk a másik házunk számlájait fizetni,le akarjuk mondani a dolgokat,akkor vállrendítve mondta a fiú,hogy csak nyugodtan kapcsoltasson ki mindent.


Sosem fog elmenni onnan ezt elmondtam a férjemnek,hogy ha még kikapcsolatatnánk a vizet,villanyt,gázt akkoris ott marad az üres házban,mert a szülei nem fogják befogadni,bolondok lennének,könnyebb így nekik.

2012. febr. 4. 10:39
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Többen írtunk már megoldást, de te csak azt írod úgyse fog elmenni. Hát ilyen nincs. Értsd már meg csak azt lehet kihasználni, aki hagyja magát. Ti hagyjátok magatokat. Megoldás: Odamentek, bekopogtok, összeszeditek a cuccait, esetleg megkéritek segítsen, autóba be, irány apa vagy anya, cuccokat kivenni ha megérkeztetek, srác kiszáll, bekopogtok , sziasztok, hoztuk xy-t , mert már tovább nem tudjuk eltartani. Puszi, puszi, gyerek nélkül hazamenni. Csak határozottan. Persze, hogy nem megy el, ha csak könyörögtök neki. Lelkifurdalásotok ne legyen , majd a szülei gondoskodnak róla. Mi az, hogy bolondok lennének gondoskodni róla? Így meg ti vagytok bolondok.
2012. febr. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!